Jak plníte bobříka odvahy?

Měli jste rádi tábory a bojové hry? Já jsem kolektivní zábavu a jakékoli závodění nesnášela.  Ale teď spolu s vámi hraju jednu obří bojovku. Vítězství je jisté, nebojte.

Na počátku nouzového stavu jsem krapánek podcenila dobu, po kterou bude trvat moje práce v režimu home office. A jelikož mě po čtrnácti dnech přepadly úzkostné pocity, že mi dojdou zvýrazňovače, propisky, lepicí lístečky, obálky a šanony, případně praskne mé oblíbené pravítko, vydala jsem se (navzdory svému přesvědčení o nutnosti izolace a v rozporu s nařízením o omezení pohybu občanů) do jámy lvové – na své původní pracoviště.

Zvolila jsem sobotu ráno – tutově tam nikdo nebude, s kým bychom se mohli zakecat a tak se případně vzájemně nakazit. Už jste někdy kráčeli za chladného rána prázdným městem s rouškou a silnými dioptrickými brýlemi přímo proti vycházejícímu slunci? Pokud ano, tak už víte, co je to zlatá tma. Připadala jsem si jako Hanč a Vrbata v horách za vichru a chumelenice. Teprve na metr přede mnou se vynořovaly značky zlomyslně stojící uprostřed chodníku; kandelábry zvoucí k pevnému nedobrovolnému objetí. Proč jsem si sakra brala ty vysoké podpatky? Teď se klátím jak námořník na kymácející se palubě a spolu se všemi ostatními strachy se ještě navíc bojím pádu.

Ale už jsem tady. Z kabelky tahám rukavice a se stále rostoucím pocitem něčeho zapovězeného vyrážím na zteč. Někde uvnitř se té tragikomické situaci směju. V rukavicích a maskovaná rouškou jak zkušený lupič téměř poslepu překonávám zabezpečovačku. Všude voní desinfekce jako v ordinaci s přepečlivou sestřičkou. Dobře to tu vedou za mé nepřítomnosti!

Proč jen se cítím tak provinile? Se zrychleným dechem láduju do tašek své vlastní kancelářské potřeby, nakřečkované vitamíny a bylinkové čaje proti nachlazení (ještě se můžou hodit). Co bych tak ještě mohla doma potřebovat? Bez čeho nemůžu pracovat? Jó, tady je to – razítková barva! Uf! Teď už zvládnu všechno; můžu z domu úřadovat měsíce. Tak rychle zakódovat a hurá domů než se město probudí a začneme se vzájemně ohrožovat.

Jsem paranoik, co? Ale všechno (i pečlivost a úzkostlivost) někdy může být ku prospěchu všech. Tak se nebojte, dobře to dopadne. Společně to zvládneme, za významného přispění nás - perfekcionistů!

Autor: Kateřina Štojrová | sobota 28.3.2020 9:27 | karma článku: 9,47 | přečteno: 273x

Další články autora

Kateřina Štojrová

Koronavirus má potenciál uzdravit svět

Omlouvám se všem, co nemohou ani čut slova křesťanství, Kristus a Antikrist. Omlouvám se všem ekonomům a křesťanským teologům za mou soukromou představu o spáse světa.

30.3.2020 v 12:14 | Karma: 16,67 | Přečteno: 596x | Diskuse | Společnost

Kateřina Štojrová

Kde končí tolerance? (2)

Tato otázka stále visí ve vzduchu. Co všechno bude ještě schopna tolerovat příroda, aniž by nás začala „natvrdo“ ničit? Kolik kulturních světů se vejde do Evropy? Kolik skandálů a kauz ještě sneseme na naší politické scéně?

23.8.2017 v 17:50 | Karma: 18,09 | Přečteno: 518x | Diskuse | Společnost

Kateřina Štojrová

Právo na dítě aneb Kdo se tady úplně zbláznil

Nedávno si několik politiků vyměňovalo názory na hranice asistované reprodukce. Který z jejich názorů už není možné považovat za normální? A je vůbec potřeba, abychom se vzájemně takto nálepkovali?

28.4.2017 v 19:03 | Karma: 30,87 | Přečteno: 1001x | Diskuse | Společnost

Kateřina Štojrová

Prosím, prosím ukliďme Česko!

Tak konečně jsem to udělala. Vzala jsem doma velký pytel, rukavice, a vydala jsem se vyčistit svou oblíbenou procházkovou trasu od odpadků. Nikdo jiný to za mě totiž neudělá.

29.3.2017 v 11:06 | Karma: 18,50 | Přečteno: 285x | Diskuse | Společnost

Kateřina Štojrová

Bohéma - znamení doby postfaktické

V době postfaktické lidem přestává záležet na hledání pravdy a pochopení skutečnosti. Fakta už málokoho zajímají – důležitější jsou vzbuzované emoce. S touto kartou hráli, možná nevědomky, tvůrci seriálu Bohéma.

22.2.2017 v 11:21 | Karma: 37,17 | Přečteno: 4062x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Na dva kusy rozříznutá legendární Radlická lávka leží v poli. V muzeu bude nejdříve v roce 2028

Smíchovská lávka. Nebo taky radlická...
6. dubna 2026  4:51

Byla jednou z posledních staveb svého druhu v Česku. Nýtovaná stavba, která se pnula nad...

Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově

Na hřištích vznikají bunkry, prolézačky a další atrakce. A to nejen díky...
7. dubna 2026  13:01

Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...

StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě

Marta Jandová (2025)
9. dubna 2026  9:58

Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...

Rybář ulovil na Velikonoční pondělí kapra, který měl přes 20 kg. Souboj trval dlouhé minuty

Luděk „Jürgen“ Sedláček a jeho kapitální velikonoční kapr. Máte-li i vy...
6. dubna 2026  17:12

Velikonoční pondělí přineslo rybářovi životní úlovek. Na tajném místě ve východních Čechách zdolal...

Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled

Dvorecký most
10. dubna 2026  7:34

Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...

Lidé si mohou prohlédnout běžně nepřístupnou Thonetovu vilu v Koryčanech

ilustrační snímek
10. dubna 2026  16:10,  aktualizováno  16:10

Zájemci si mohou ode dneška prohlédnout Thonetovu vilu v Koryčanech na Kroměřížsku vyzdobenou...

Sovovy mlýny

Sovovy mlýny
vydáno 10. dubna 2026  17:40

Sovovy mlýny

U Petřin se srazila tramvaj s autem, kvůli jiné nehodě nejezdila i část metra B

Zásah složek IZS ve stanici Černý Most po střetu vlaku metra s osobou, provoz...
10. dubna 2026  16:52,  aktualizováno  17:38

Dvě mimořádné události zkomplikovaly v pátek odpoledne dopravu v Praze. U zastávky Petřiny se...

Spor o dotaci pro festival Jeden svět. Nejdřív jen půlka, pak slíbená částka

Vicehejtmanka Jihočeského kraje Lucie Kozlová (ANO 2011)
10. dubna 2026  17:22

V nečekanou přestřelku se na březnovém jednání českobudějovického zastupitelstva stočilo...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 29
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1375x
Když mě něco nenechává v klidu, ráda o tom píšu, ať je to cokoliv. Urovnávám si tak myšlenky. Budu ráda, pokud Vás výsledky mého vnitřního úklidu potěší nebo přimějí k zamyšlení.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.