Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RK

Slováci a Češi je z historického pohledu jeden národ, alespoň já to tak vnímám.

Ještě jsem snad nepotkal nikoho, kdo by byl proti Slovákům:)

Jiná otázka pro mě je spíše, jaké budou důsledky pro Slovensko v případě tak velkého odlivu mladých lidí...?

Jinak jsem pro zpoplatnění vysokých škol u nás.

A Češi nejsou xenofobové. Xenofobie je definicí strachu z něčeho neznámého, a nynější hrozby (typu migrační politiky EU) jsou velmi známé.

0 0
možnosti
JF

Nejsem úplně nestranný, protože mám manželku z Slovenska, nicméně si myslím, že navzdory rozdělení Československa jsme pořád jeden společný kulturně-politický prostor a to je dobře. A pokud u nás studenti ze Slovenska po absolutoriu zůstanou, pak to jsou Ti imigranti, které bych zde vítal s otevřenou náručí!

2 0
možnosti
MK

M23i97l28a74n 97K38e87s38l

26. 3. 2017 22:22

Kolem 20.března tohoto roku sepsali zástupci menšin, včetně menšiny slovenské, veřejné prohlášení v němž říkají,že se jim nelíbí národnostní,rasová a náboženská nesnášenlivost,kterou obyvatelé Česka vůči nim mají.Nevím jak to především od Slováků brát.Vždyť nejen při studiu u nás mohou Slováci využít všech možností jako naši studenti,ale i v zaměstnání a i ve zdravotní péči jsou na tom stejně.Neříkám,že nemohou být výjimky,ale říkat tomu národnostní nesnášenlivost je hodně přitroublé.Nevím, proč se slovenští zástupci k takovému prohlášení přidali.Chtějí snad provokovat?Je nás mnoho,kteří máme mezi Slováky osobní přátele.Nepřetvařujeme se,známe se.Nechtějme,aby se takovými nesmyslnými prohlášeními kazilo naše přátelství.

2 0
možnosti
VF

Čím víc vzdělaných a moudrých lidí na světě,tím líp.[>-]

2 0
možnosti
  • Počet článků 2823
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1116x
Stisk online je studentský online deník tvořený studenty Katedry mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Blog Stisku je po dohodě s redakcí Blog iDnes.cz koncipován jako skupinový. Stisk vznikl v roce 1997 jako jeden z prvních internetových časopisů v České republice, v rámci blogu iDnes se představuje od února 2009. Plná verze časopisu Stisk online je k dispozici zde.

Tiráž:
Vedoucí projektu Stisk online: Jaroslav Čuřík
E-mail: curik@fss.muni.cz
Adresa: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU, Joštova 10, 602 00 Brno.
Tiskové zprávy zasílejte na: stisk.munimedia@gmail.com