Sedm fakult, sedm studentů, sedm způsobů, jak vyzrát na zkoušky

Květen a červen jsou ve znamení zkoušek, testů a zápočtů. Někdo zaručený postup má a vyplácí se mu, jiný tápe, dělá, co kdo poradí. Jak se správně připravit, prozradili studenti z brněnských fakult.

Brno – Jeden se učí ze skript, druhý ze zápisků z přednášek nebo třeba z internetu. Někomu na přípravu k téžké zkoušce stačí tři dny, jiný by potřeboval času mnohem více. Studenti sedmi různých fakult prozradili, jak se na zkoušky připravují oni.

 

David Dobrodský, 24 let, Olomouc, student Fakulty vojenských technologií v Brně – bojová speciální vozidla

„Učím se až na poslední chvíli, ale záleží na obtížnosti předmětu. Na jednodušší potřebuji asi den a na těžký klidně i týden. Na zkoušku se učím ze skript a ze zápisů z přednášek. Zatím se mi to osvědčilo, protože jsem bez problémů prošel všemi semestry.“

 

 

 Nikol Tkačuková, 19 let, Veverské Knínice studentka Lékařské fakulty v Brně – všeobecné lékařství

„Moje osvědčená metoda tkví v tom, že ráno vstanu, dám si kafe a vyvětrám si v pokoji. To je důležité. Sednu si nad učení, čtu si skripta, snažím se látku předříkat a dívám se do textu. Potom si to zkusím říct znovu, aniž bych se do skript koukala. Tak se připravuji na ústní zkoušky. U písemných znám většinou otázky, takže se učím odpovědi.“

 

 

Kamil Golka, 25 let, Frýdek – Místek, student Stavební fakulty v Brně – konstrukce a dopravní stavby

„Chodím na přednášky, píši si zápisky a ty si pak čtu. Na těžší zkoušku se učím tři dny, na lehčí stačí den. Přes semestr dělám různé projekty, takže se látku naučím prakticky v průběhu semestru a před zkouškou už si jen oživím teorii.“

 

 

 Zuzana Drašarová, 26 let, Kynšperk nad Ohří, studentka Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně - hra na klarinet

„Na téhle škole jde hlavně o hraní. Takže trénuji na klarinetu. S teorií začínám vždycky dříve, abych toho najednou neměla hodně. Snažím se rozložit si zkoušky, aby nebyly hned za sebou. A dva tři dny před termínem se do studia opravdu položím a učím se.“

 

 

 

Martin Nešporek, 21 let, Český Těšín, student Přírodovědecké fakulty v Brně – geografie

„Většinou se učím z internetu nebo z vytištěných materiálů, skripta si nekupuji. Sednu si k materiálům a pročítám texty, ale neučím se mechanicky. Spíš si to svými slovy přeříkávám a snažím se látku pochopit. Jedině tak si učivo zapamatuji. Zatím se mi to osvědčilo.“

 

Martin Pelikán, 21 let, Třebíč, student Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií v Brně – teleinformatika

„Když se učím, pustím si nějakou relaxační hudbu, koukám do výpisků a doufám, že si něco zapamatuji. Taky mi pomáhá opakovaně si číst nahlas, ale to nesmí v bytě nikdo být. Tato metoda většinou zabírá. Taky máme spoustu praktických úkolů, výpočtů a měření. Musím látku pochopit, nedá se naučit nazpaměť, takže nad učivem sedím a přemýšlím, jak by to asi mělo být a většinou problém vyřeším.“  

 

 Naděžda Švrčková, 22 let, Přerov, studentka Fakulty sociálních studií v Brně – žurnalistika a genderová studia

„Musím mít materiály vždycky vytisknuté, nemůžu se učit z počítače, to mi dělá problémy. Texty si podtrhávám. Dvakrát nebo třikrát si je čtu a musím si látku číst nahlas, což mi hodně pomáhá, abych si učivo zapamatovala. Můj nejvíce osvědčený styl je, že všechno musím vidět, číst a slyšet se. Dostala jsem se do třetího ročníku a čekají mě státnice, tak uvidím, jestli mi moje metoda pomůže.“

 

Zuzana Lebdušková

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Stisk Studentský deník | středa 28.4.2010 18:00 | karma článku: 7,25 | přečteno: 1585x