Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž: Co se děje při cuppingu?

Káva. Téměř všichni ji pijí, ovšem málokdo ji doopravdy zná. Ačkoliv jsem sama jejím příznivcem, vím o ní žalostně málo. Navštívila jsem tedy cupping – degustaci a ochutnávku kávy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brno – Pokud jdete do kavárny Industra poprvé, pravděpodobně váš čeká menší šok. Jak už název napovídá, kavárna se nachází v prostorách bývalé fabriky. Nenecháte-li se zaskočit neobvyklým vstupem přes vrátnici, uvidíte na protější budově nápis Industra, který rázem všechny pochybnosti o správnosti směru zažene. Přesně to jsem ve čtvrtek zažila i já, kdy jsem nejen Industru, ale i cupping navštívila úplně poprvé.

Správný podnik máme. A co dál?

Jako začátečník jsem si neuměla představit, jak taková degustace kávy vlastně probíhá. Starosti jsou ovšem zbytečné. Pokud zvládnete kavárnu najít, to nejtěžší máte za sebou. Hned po vstupu mě uvítaly tři stoly. Na jednom z nich leželo několik papírů a tužky. Od každého jsem si vzala jeden a zadívala se na obsah. Po bližším prozkoumání jsem zjistila, že nás dnes čeká osm druhů kávy. To mi ostatně potvrdily i dva stoly vedle. Mladá žena, patrně naše dnešní průvodkyně světem kávy, rovnala na každý z nich čtyři menší mističky přikryté malými talířky.

Rozhlížím se kolem sebe. Ke stolům se blíží další kolegové degustátoři. Jelikož byla povinná registrace, věděla jsem, že nás bude kolem patnácti. Přelétla jsem skupinu očima a trochu si oddechla. Bála jsem se, aby cupping nenavštěvovali pouze profesionálové. „Je tu dnes někdo poprvé,“ zeptala se mladá žena. Ruku zvednou hned čtyři z nás. Nemůžu být šťastnější.

Čichám, čicháš, čicháme

Nejprve se dozvídáme, co vlastně cupping je. Takzvaná degustace kávy se používá hlavně při obchodu. Pokud si chtějí obchodníci či majitelé kaváren zjistit, která káva jim vyhovuje nejvíce, cupping je výborný způsob, jak si z nespočtu druhů vybrat. „Nejprve budeme očichávat suché aroma, následně kávu zalijeme a vyzkoušíme, jak se vůně změní. Poté přijde samotná ochutnávka,“ poutavě vysvětluje mladá žena. „Vše si zapisujte, žádná odpověď není špatná,“ dodává.

Přistupuji k prvnímu vzorku. Skláním se a čichám. Chvíli mi trvá, než se začnu opravdu soustředit. Mám pocit, že cítím jenom zeminu. Je to velmi intenzivní aroma, kterého se zbavuji až ve chvíli, kdy přistupuji ke druhému vzorku. Pro změnu voní velice sladce až ovocně. Samotnou mě překvapuje, jaký rozdíl v nich je. Stejným tempem pokračuju až k osmé misce, vše si přitom poctivě zapisuji do tabulky.

Asi po deseti minutách hrnečky zalijeme teplou vodu. Ani to ale není jen tak. Slečna s dalším kolegou pečlivě váží množství vody a zapínají stopky. Obcházím stoly po druhé a snažím se zjistit, jak se vůně kávy změnila. Přijde mi, že samotné aroma zesláblo. Proto jdu k jednomu vzorku raději vícekrát. Je to pravděpodobně i tím, že mé čichové buňky nejsou na tolik vůní zvyklé. Když mám všechny vzorky očichané, postavím se do rohu a pročítám si své zápisky. Zklamaně zjišťuji, že jsou dosti strohé. „Intenzivní hlína, hodně sladké ovoce, něco jako maliny,“ procházím si je. Mé čichové buňky mají asi dovolenou.

Uběhnou čtyři minuty od zalití. Lektorka si vezme lžíci a začne krustu vytvořenou na kávě shrabovat pryč. „V tomto momentu by měla být vůně nejsilnější. Kdo chce, může si to zkusit,“ dodává. Konečně chápu, k čemu ty stopky.  Chopím se nadšeně lžíce a sama trochu nešikovně krustu odhrabávám. V tu chvíli na mě vytryskne pronikavá vůně kávy. Je velmi příjemná, sladší až oříšková. Spokojeně si svůj větší první objev zapisuju do tabulky.

Chuť a dochuť

Po chvíli můžeme začít ochutnávat. „Každý si vezměte cuppingovou lžíci. Nebojte se srkat a jemně kávu poválet na jazyku. Uvolní se tak všechny chutě, “ dostáváme pokyny. Prohlížím si degustátorskou lžíci. Je mnohem kulatější a hlubší než typická čajová lžička. Usrknu si tekutinu z prvního vzorku. Co že si mám vlastně psát? Nakukuju do papíru, kde je popsáno, na co se zaměřit. „Chuť může být citrusová, karamelová, oříšková, slaná, hořká, plochá, intenzivní,“ čtu si rady z tabulky. Je mi trochu smutno. Stále totiž cítím jen zem a trávu. U třetího vzorku se zdržím trochu déle. Tohle je káva podle mého gusta. Výrazná se sladkým koncem. Mám pocit, že cítím pralinky.

U páté kávy si chuť zkazím. Ačkoliv jsem ze suchého aroma cítila maliny, chuťově je to pro mě spíše zklamání. Na můj vkus je až moc hořká. U posledního vzorku si jen napíši krátkou poznámku, „nepotěší ani neurazí“. Kouknu se kolem sebe. Někteří lidé už stojí v rohu a pročítají si své poznámky. Jiní zase potichu hodnotí své pocity s dalším degustátorským kolegou. Stále je slyšet hlasité srkání. Několik osob ještě ochutnává.

Poslední část je za námi. Teď přichází slavnostní odhalení testovaných vzorků. U každého si říkáme, co kdo cítil. Nevyjadřuju se, můj čich a chuť jsou oproti některým dosti omezené. I ostatní začátečníci spíše mlčí. Naopak tomu zkušenější degustátoři sdělují své pocity a dojmy. Vedoucí cuppingu nám vysvětluje, kde se daná káva praží, odkud pochází, jaké vůně a chutě v ní „našli pražiči“. Ztotožňuju se tak s třetinou. Musím ještě hodně cvičit. Můj favorit číslo tři pocházel z Rwandy. Konečně mám typ na další kávu, kterou musím ochutnat. Kdo ví, možná bude i na dalším cuppingu. Mám totiž pocit, že tohle nebyl můj poslední.

Autor: Tereza Ryšanová

Autor: Stisk Studentský deník | pátek 3.5.2019 15:54 | karma článku: 16,26 | přečteno: 266x
  • Další články autora

Stisk Studentský deník

Recenze: Divoká říše slibuje více, než zvládne splnit

Novinka nakladatelství CooBoo - Divoká říše autorky Stacey Marie Brown: Kniha se odehrává v dystopické Budapešti a nakladatelství se ji nebojí srovnat i s velikány žánru adult fantasy, ke kterým má však daleko.

22.11.2022 v 13:00 | Karma: 9,46 | Přečteno: 256x | Diskuse | Kultura

Stisk Studentský deník

Tvorba komunity je pro nás klíčová, říká vedoucí Radia R Barbora Dohnalová

Největší studentské rádio na území Česka a Slovenska má nově zvolené vedení. Místo station manažerky získala studentka Barbora Dohnalová. V rozhovoru mluvíme o autenticitě, fungování, ale i osobním vztahu Dohnalové k Radiu R.

14.11.2022 v 12:31 | Karma: 9,00 | Přečteno: 167x | Diskuse | Média

Stisk Studentský deník

Zápasník Chotěnovský: Trend MMA je teprve na začátku

V jednadvaceti letech se rozhodl pro sport, který u nás v té době nikdo neznal. Denně dojížděl sedmdesát kilometrů na tréninky z Dolní Dobrouče do Hradce Králové. Řeč je o MMA zápasníkovi Lukáši Chotěnovském.

3.11.2022 v 12:19 | Karma: 7,68 | Přečteno: 133x | Diskuse | Sport

Stisk Studentský deník

Komentář: Reklama na Formuli 1 v americkém Austinu

Max Verstappen znovu kraloval. Tentokrát na okruhu COTA (Circuit of the Americas) ve Spojených státech Amerických. Předcházelo tomu ale drama plné nehod, předjíždění a chyb. Byla to Formule 1, tak, jak ji známe.

25.10.2022 v 16:17 | Karma: 9,14 | Přečteno: 142x | Diskuse | Sport

Stisk Studentský deník

Recenze: Hlavní hrdina přepere tygra. To je bollywoodský trhák RRR

Bollywoodský film RRR, který se odehrává v koloniální Indii, nenechá diváka ani na chvíli usnout. Emoce, zpěv, boje. Film plný adrenalinu a nebezpečí.

19.10.2022 v 13:00 | Karma: 8,78 | Přečteno: 189x | Diskuse | Kultura
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

V Lovosicích hoří skládka pneumatik, zasahuje devět hasičských jednotek

22. července 2024  22:16

V Lovosicích na Litoměřicku hoří skládka pneumatik. Z místa požáru stoupá hustý černý kouř,...

Převážené baterie do elektromobilů se v kamionu vznítily. D1 čtyři hodiny stála

22. července 2024  22:06

Kvůli požáru kamionu ve Vražném na Novojičínsku byla čtyři hodiny neprůjezdná dálnice D1 ve směru...

VIDEO: Česká chovatelka uhodila psa na výstavě, pořadatelé ji vyloučili

22. července 2024  21:38

Během sobotní výstavy psů v maďarském Sarváru se neovládla česká vystavovatelka a po skončení...

Zoceleni z vesmíru i armády. Demokraté mají devět adeptů na viceprezidenta

22. července 2024  21:02

Už po oznámení amerického prezidenta Joea Bidena, že se nebude ucházet o znovuzvolení, začali jeho...

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - OLOMOUC (A12493)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

  • Počet článků 2823
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1116x
Stisk online je studentský online deník tvořený studenty Katedry mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Blog Stisku je po dohodě s redakcí Blog iDnes.cz koncipován jako skupinový. Stisk vznikl v roce 1997 jako jeden z prvních internetových časopisů v České republice, v rámci blogu iDnes se představuje od února 2009. Plná verze časopisu Stisk online je k dispozici zde.

Tiráž:
Vedoucí projektu Stisk online: Jaroslav Čuřík
E-mail: curik@fss.muni.cz
Adresa: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU, Joštova 10, 602 00 Brno.
Tiskové zprávy zasílejte na: stisk.munimedia@gmail.com