Plagiátor na Slam poetry na FSS odhalen
Brno- Slam poetry se opět po roce vrátila do atria Fakulty sociálních studií a s sebou si přinesla mnoho zajímavého. Kromě tradiční soutěže v přednesu autorské poezie diváci zhlédli i prvního českého slam plagiátora a experimentátora v jednom, kterým se stal jeden ze soutěžících pod jménem Pavel.
„Pavlův text v prvním kole mi přišel nějaký povědomý. A nejen mně, šum se ozýval i z publika. Vyhledal jsem ho pak v zákulisí, kde mi řekl, že šlo o text známého internetového publicisty Miloše Čermáka,“ uvedl moderátor a organizátor večera Jan Perla. Pavel nepochopil pravidla a nedorozuměním prezentoval neautorský text. Za první kolo tedy od organizátorů dostal nula bodů.
Na druhé kolo však měl připravený také neautorský text, a proto se po vyjasnění pravidel rozhodl pro experiment. Po minutě ticha, kterou předvedl na slam poetry ve Vaňkovce před třemi týdny, se tentokrát rozhodl zkusit slam bez slamera. Vzal si tedy mikrofon a odešel s ním do zákulisí, kde začal slamovat. Diváci na tento pokus reagovali velkým ohlasem a Pavlovi se podařilo stáhnout bodový náskok soupeřů.
„Slam poetry se mi velice líbila. Příjemná atmosféra, zajímavá vystoupení, prostě inspirativní zážitek. Velmi se mi líbilo druhé experimentální vystoupení Plagiátora,“ ohodnotil soutěž jeden z diváků Filip Ščotka.
Celkem se Slam poetry na FSS zúčastnilo sedm soutěžících. Netradiční záležitostí ovšem bylo, že jedním z účastníků byla i slamerka Vlaďka, která nakonec obsadila třetí místo. „Dívek je ve slam poetry obecně málo, proto jsme rádi za každou novou něžnou tvář,“ doplnil Perla.
Exhibiční vystoupení o přestávce a po druhém kole předvedl i Honza Jílek, který v roce 2008 vyhrál celorepublikové kolo této soutěže. Diváci tak měli možnost zhlédnout jak nováčky, tak zkušené slamery.
Slam poetry na FSS nakonec vyhrál slamer Ondra Macl, druhé místo obsadil Míra Kynčl a třetí slamerka Vlaďka Krajčovičová. Ondra Macl vyhrál také celorepublikové kolo slam poetry v roce 2009.
Lucie Kolischová
stránka slam poetry:
Původní text Miloše Čermáka:
Stisk Studentský deník
Recenze: Divoká říše slibuje více, než zvládne splnit

Novinka nakladatelství CooBoo - Divoká říše autorky Stacey Marie Brown: Kniha se odehrává v dystopické Budapešti a nakladatelství se ji nebojí srovnat i s velikány žánru adult fantasy, ke kterým má však daleko.
Stisk Studentský deník
Tvorba komunity je pro nás klíčová, říká vedoucí Radia R Barbora Dohnalová

Největší studentské rádio na území Česka a Slovenska má nově zvolené vedení. Místo station manažerky získala studentka Barbora Dohnalová. V rozhovoru mluvíme o autenticitě, fungování, ale i osobním vztahu Dohnalové k Radiu R.
Stisk Studentský deník
Zápasník Chotěnovský: Trend MMA je teprve na začátku

V jednadvaceti letech se rozhodl pro sport, který u nás v té době nikdo neznal. Denně dojížděl sedmdesát kilometrů na tréninky z Dolní Dobrouče do Hradce Králové. Řeč je o MMA zápasníkovi Lukáši Chotěnovském.
Stisk Studentský deník
Komentář: Reklama na Formuli 1 v americkém Austinu

Max Verstappen znovu kraloval. Tentokrát na okruhu COTA (Circuit of the Americas) ve Spojených státech Amerických. Předcházelo tomu ale drama plné nehod, předjíždění a chyb. Byla to Formule 1, tak, jak ji známe.
Stisk Studentský deník
Recenze: Hlavní hrdina přepere tygra. To je bollywoodský trhák RRR

Bollywoodský film RRR, který se odehrává v koloniální Indii, nenechá diváka ani na chvíli usnout. Emoce, zpěv, boje. Film plný adrenalinu a nebezpečí.
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Plzeň truchlí, oblíbený učitel a psycholog Václav Holeček nepřežil drama u přehrady
Ve věku třiasedmdesáti let náhle zemřel oblíbený plzeňský učitel, matematik, vědec a psycholog ...
Zlomový nález v septiku. Nová stopa v záhadném zmizení Ivany Koškové
Premium Bylo jí 14 let, když v roce 1997 beze stopy zmizela. Ivana Košková z Příšovic na Liberecku se stala...
V indickém Puné se zřítil most. Na místě byli turisté, někteří zmizeli v řece
Ve městě Puné v indickém státě Maháráštra se zřítil most, zahynulo šest lidí a 25 dalších smetla...
VIDEA TÝDNE: Pád indického boeingu, postřelená reportérka a střelba v Rakousku
Jako každou neděli, tak i dnes přinášíme přehled nejsledovanějších videí končícího týdne. Ani jedno...
Zemřel fotograf Toužimský. Jeho sovětský tank drtící dům v roce 1968 obletěl svět
Zemřel reportážní fotograf a liberecký rodák Václav Toužimský. Jeho snímek zachycující okamžik...
Česko zažívá nejteplejší den roku. Tropický víkend vystřídají silné bouřky
Tato neděle je zatím nejteplejším dnem letošního roku. V Čechách teploty na mnoha místech...

Obchodní zástupce
Dachmantechnik s.r.o.
Praha
nabízený plat:
50 000 - 150 000 Kč
- Počet článků 2823
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1120x
Tiráž:
Vedoucí projektu Stisk online: Jaroslav Čuřík
E-mail: curik@fss.muni.cz
Adresa: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU, Joštova 10, 602 00 Brno.
Tiskové zprávy zasílejte na: stisk.munimedia@gmail.com
Seznam rubrik
Oblíbené stránky
- Katedra žurnalistiky FSS MU Brno
- Magazín M, časopis Masarykovy univerzity
- Stisk, studentský zpravodajský online deník na Facebooku
- Atrium, časopis Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity
- Muni TV, studentská televize Masarykovy univerzity
- Stisk, studentský zpravodajský online deník na Twitteru
- Stisk, studentský zpravodajský online deník na YouTube