Pac a pusu aneb co s nechtěnými štěňaty

Tak jako v povaze kudlanky nábožné je dát si po souloži menší svačinku, v povaze psích donchuánů je opouštět své úlovky hned po akci a zanechávat za sebou svobodné psí matky. 

Nesmělé očichávání zadků, pár minut vášně, zavrtění ocasem a potom pac a pusu, někdy na shledanou. Tak vypadá akt lásky u našich čtyřnohých přátel. Je až s podivem, jak lehce fenky podléhají svodům svých protějšků. Psi totiž, podobně jako plavou výhradně čubičkou, dávají v milostných polohách vždy přednost pozici na pejska. A to už není dvakrát originální. 

Problémem však není průběh milostného vzplanutí mezi psem a psicí, problémem je jeho důsledek. Uniknuvši kastraci, nemají psi jiné ochrany před neplánovaným početím. Možná by se dala počítat přerušovaná soulož, kdy zběsilý páneček skopne chtivého sousedovic čokla ze své hárající čistokrevné kolie, všichni ale víme, jak málo spolehlivá je tato metoda antikoncepce. Za nějakou dobu od spáření tedy ve většině případů můžeme očekávat jedno až dvanáct štěňat. Psí otec nejen že neasistuje u porodu a nedrží trpící fenku za pravou přední tlapku, ale zpravidla se nemá ani k převzetí zodpovědnosti za své ratolesti. Všechna starost tak zůstane na jeho majiteli.

Pokud váš pes způsobí některé fence štěňata, vše záleží na tom, jaké štěstí nebo smůlu budete mít na její pány. V případě, že jde o milovníka velké psí společnosti, nemusí být hřích vašeho čtyřnohého svěřence katastrofou. Když se ale do rodiny se sedmi malými dětmi narodí sedm nechtěných štěňat, může se lehce stát, že vám utahaní majitelé přinesou krabici se štěňaty, mezi které se pokusí schovat i jedno nebo dvě nejzlobivější děti, a nechají vás se s tím nějak vypořádat. Jiní zase chtějí finanční náhradu za očkování štěňat a léčení psychické újmy jejich fenky, která ve svém mladém věku ještě nebyla na mateřství připravená. Většinou se ale páneček psího viníka pouze podílí na hledání adoptivních rodin pro jeho děti.  

Posledním nebezpečím psích vztahů na jednu noc jsou samozřejmě pohlavně přenosné choroby, například blechy. Těch se totiž zbavuje ještě mnohem hůř než nechtěných štěňat. Nám tedy nezbývá, než pokusit se domluvit našim psům, aby se chovali o něco rozumněji a slušněji. Pac na to.

Filip Živný

Článek můžete číst také na munimedia.cz

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Stisk Studentský deník | neděle 23.11.2014 17:20 | karma článku: 19,89 | přečteno: 619x