Modřiny od tyče bereme jako polibky, říká tanečnice

Když před pár lety dívka prohlásila, že tančí u tyče, dívali se na ni všichni divně. V dnešní době už tomu tak není, o pole dance je čím dál větší zájem a přibývá dívek, které se tento tanec učí. Ne jinak je tomu u pětadvacetileté Martiny Sekaninové, která se pole dance učí rok a půl. 

Dřina, modřiny a dřina. Když pětadvacetiletá Martina Sekaninová, studentka magisterského studia na Mendelově univerzitě, začínala s pole dance, tancem u tyče, nešlo jí to. „Trvalo mi  dva měsíce, než jsem vůbec dokázala vyšplhat nahoru. Měla jsem sedřené nárty a všechno mě bolelo. Byla jsem z toho zoufalá. Ale vydržela jsem,“ popisuje Sekaninová, jak před rokem a půl začala navštěvovat kurzy pole dance v jednom brněnském tanečním studiu. Přivedla ji k tomu spolužačka, která tam dělá lektorku.

Od té doby je pro ni pole dance drogou. Místo jedné lekce týdně jich teď má pět. „Mám ráda výzvy a překonávání sama sebe. Při tanci si připadám sexy, dělám něco neobvyklého. Kamarádi mě obdivují,“ říká tanečnice. Podle ní je pole dance pro každého, váha nehraje roli. Výhodu však mají hlavně lidé, kteří dělali gymnastiku, protože cviky jsou podobné.

Předsudky nevymizely

Po každém cvičení se Martině objevují na těle nové modřiny. Na tyči se totiž přidržuje holou kůží, takže cvičí jen v podprsence a kraťáscích. „Ze začátku jsem měla úplně modré tělo. Časem si ale kůže zvykla. Modřiny se však udělají na jiném místě,“ říká Martina. Když se opírá o čtyřmetrovou tyč, bolí ji to. Přesto se umívá, protože ji to baví. A na své modřiny je jako ostatní tanečnice hrdá, říkají jim polibky od tyče.

Podobné sporty se neobejdou bez zranění, tanečnice mají často zablokovaná žebra, záněty v kloubech nebo natržené a natažené svaly. Ani pády z tyče nejsou výjimkou. Martina má pole dance jako koníček a v budoucnu se jím živit nechce. „Už teď vidím, že nejsem tak dobrá jako mé kolegyně. Přesto mě to nadchlo, dokonce jsem si domů pořídila tyč,“ přiznává tanečnice. Pořízení takové tyče přitom není levná záležitost, musí se ukotvit do země a do stropu. Náklady na její pořízení se pohybují okolo sedmi tisíc korun.   

I přes to, že u nás pole dance dělá čím dál více dívek, setkává se Martina s předsudky. „Cítím to hlavně u kluků, v jejich narážkách. Sice se jim líbí, co dělám, ale doma by takovou ženu nechtěli. Mně ale jejich připomínky nevadí, dělám něco, co mě baví a při čem se cítím skvěle,“ dodává tanečnice.

Autor: Stisk Studentský deník | úterý 8.4.2014 22:03 | karma článku: 3,22 | přečteno: 92x

Další články autora

Stisk Studentský deník

Recenze: Divoká říše slibuje více, než zvládne splnit

Novinka nakladatelství CooBoo - Divoká říše autorky Stacey Marie Brown: Kniha se odehrává v dystopické Budapešti a nakladatelství se ji nebojí srovnat i s velikány žánru adult fantasy, ke kterým má však daleko.

22.11.2022 v 13:00 | Karma: 9,81 | Přečteno: 286x | Diskuse | Kultura

Stisk Studentský deník

Tvorba komunity je pro nás klíčová, říká vedoucí Radia R Barbora Dohnalová

Největší studentské rádio na území Česka a Slovenska má nově zvolené vedení. Místo station manažerky získala studentka Barbora Dohnalová. V rozhovoru mluvíme o autenticitě, fungování, ale i osobním vztahu Dohnalové k Radiu R.

14.11.2022 v 12:31 | Karma: 9,35 | Přečteno: 194x | Diskuse | Média

Stisk Studentský deník

Zápasník Chotěnovský: Trend MMA je teprve na začátku

V jednadvaceti letech se rozhodl pro sport, který u nás v té době nikdo neznal. Denně dojížděl sedmdesát kilometrů na tréninky z Dolní Dobrouče do Hradce Králové. Řeč je o MMA zápasníkovi Lukáši Chotěnovském.

3.11.2022 v 12:19 | Karma: 8,03 | Přečteno: 143x | Diskuse | Sport

Stisk Studentský deník

Komentář: Reklama na Formuli 1 v americkém Austinu

Max Verstappen znovu kraloval. Tentokrát na okruhu COTA (Circuit of the Americas) ve Spojených státech Amerických. Předcházelo tomu ale drama plné nehod, předjíždění a chyb. Byla to Formule 1, tak, jak ji známe.

25.10.2022 v 16:17 | Karma: 9,47 | Přečteno: 150x | Diskuse | Sport

Stisk Studentský deník

Recenze: Hlavní hrdina přepere tygra. To je bollywoodský trhák RRR

Bollywoodský film RRR, který se odehrává v koloniální Indii, nenechá diváka ani na chvíli usnout. Emoce, zpěv, boje. Film plný adrenalinu a nebezpečí.

19.10.2022 v 13:00 | Karma: 9,15 | Přečteno: 205x | Diskuse | Kultura

Nejčtenější

Neposlušné ryby a komické úlovky: tyto rybářské fotografie vás pobaví

Veronika Kolajová na řece Moravě
8. února 2026  9:36

Rybařina není jen o perfektních úlovcích a klidu u vody. Často dochází i na vtipné momenty, když se...

V metru bude kontrola mobilů. Policie prověří jak funkčnost, tak i jejich obsah

Motorola Moto G57 Power
5. února 2026  15:13

Ještě než cestující projdou turnikety v metru, může policie kontrolovat, zda je jejich mobil...

Proč jsou ve výtazích naleštěná zrcadla? 3. důvod vás možná překvapí

Zrcadla ve výtazích nejsou jen kvůli make-upu či selfie.
5. února 2026

Zrcadla ve výtazích nejsou jen designovým prvkem. Pomáhají cestujícím cítit se bezpečně, zkracují...

Snowboarding na ZOH 2026: Známe program! Kdy jedou Adamczyková a Ledecká?

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH. Před deseti lety v Soči 2014 vyhrála olympijské hry.
7. února 2026  14:55,  aktualizováno  8. 2. 7:59

Očekávání jsou vysoká! Eva Adamczyková a hlavně Ester Ledecká patří na ZOH 2026 k velkým favoritkám...

Kolik stojí olympijská kolekce pro ZOH 2026? Nejlevnější kousek vyjde už na stovku

Olympionici a paralympici v nové kolekci
6. února 2026  8:36

Pletené svetry, zimní bundy, mikiny, rukavice, batohy, ale i přehršel doplňků. Nabídka kolekce...

Teplický soud se začne zabývat případem údajně utýraného jezevčíka

ilustrační snímek
10. února 2026,  aktualizováno 

Teplický okresní soud dnes zahájí hlavní líčení ve věci údajně utýraného jezevčíka. Žalobě čelí...

Firma začne z brněnských H. Heršpic odvážet zbylou část nelegálního odpadu

ilustrační snímek
10. února 2026,  aktualizováno 

Pověřená firma začne dnes z nelegální skládky v brněnských Horních Heršpicích odvážet zbylou část...

Škola pro reálný svět: Na Gymnáziu Kodaňská znalosti propojují s odpovědností

Skupinová fotografie žáků Gymnázia Kodaňská na poznávacím a jazykovém zájezdu...
10. února 2026,  aktualizováno 

Advertorial Představa dobrého gymnázia se v posledních letech výrazně proměňuje. Zatímco dříve byla hlavním...

Nemocnost v Olomouckém kraji klesla o 17,7 pct a dostala se pod práh epidemie

ilustrační snímek
9. února 2026  19:41,  aktualizováno  19:41

Nemocnost v Olomouckém kraji v uplynulém týdnu po předchozím výrazném nárůstu začala opět klesat a...

Vitamíny v každodenní stravě batolat: Jak podpořit správný vývoj už od prvních soust
Vitamíny v každodenní stravě batolat: Jak podpořit správný vývoj už od prvních soust

Batolecí věk je obdobím rychlého růstu. Pestrý a vyvážený jídelníček pomáhá dětem získat dostatek vitamínů potřebných pro správný vývoj, zatímco...

  • Počet článků 2823
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1122x
Stisk online je studentský online deník tvořený studenty Katedry mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Blog Stisku je po dohodě s redakcí Blog iDnes.cz koncipován jako skupinový. Stisk vznikl v roce 1997 jako jeden z prvních internetových časopisů v České republice, v rámci blogu iDnes se představuje od února 2009. Plná verze časopisu Stisk online je k dispozici zde.

Tiráž:
Vedoucí projektu Stisk online: Jaroslav Čuřík
E-mail: curik@fss.muni.cz
Adresa: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU, Joštova 10, 602 00 Brno.
Tiskové zprávy zasílejte na: stisk.munimedia@gmail.com
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.