Jennifer Lopez se v Praze předvedla v plné síle

Hala zhasla a deset tisíc fanoušků začalo burácet. První pohyby na pódiu, ne to není Jennifer, ale její tanečníci, kteří dráždí čekající nadšence. Padá opona a na schodech je vidět silueta zakrytá bílým peřím.

Pozice Jennifer Lopez, které je podle časopisu Forbes nejvlivnější celebrity roku, se potvrdila už v květnu. Když odtajnila, že se 26. října chystá koncertovat v Praze, strhla se o lístky nelítostná bitva. Fanoušci za chvíli nejlepší místa vykoupili. Předskokanem slavné zpěvačky měla být anglická dívčí R'n'B kapela Stooshe, její vystoupení ale organizátoři krátce před koncertem zrušili. Jennifer se stala jediný středobodem pátečního večera.

Z páry vystupuje nadaná Američanka v třpytících se šatech s dlouho bílou vlečkou. Publikum se dostává do varu a napjatě čeká, až se k nim zpěvačka otočí a ukáže svůj pověstný miliónový zadeček. První tóny se nesou v duchu R'n'B, Lopez pódium ovládne choreografií s hůlkami na hit z roku 2005 Get Right. Člověk neví, kam se dřív podívat. Jestli na zpěvačku řádící s tanečníky, videoprojekci promítající scény z videoklipu, postranní obrazovky detailně přibližující Jennifer nebo tisícové publikum oslněné lasery a světly z pódiového ohňostroje. Následující dvě písničky odzpívá J. Lo v dalším ze svých zářivých kostýmů. Fanoušci se konečně dočkali, Jennifer ve zlatém průsvitném overalu roztřásá to, na čem založila svoji kariéru. Tanečním schopnostem zpěvačky není co vytknout, přesto je poznat, že není nejmladší. Čtyřicátnice sice celý koncert pobíhá, skáče a tancuje, ale na jejích pohybech je věk znát. Není tak svižná a ohebná, ve vyšších tónech je nejistá a pokouší se situaci zachránit zářivým úsměvem a šibalskými pohledy. A to jí prochází, protože Jennifer Lopez je žena s velkým Ž. Skalní fanoušci ale možná čekali víc. Mohla věnovat víc času zpěvu a méně tanci za doprovodu playbacku, ozvučení mohlo být ještě o pár decibelů hlasitější. Show by možná neznehodnotil největší problém celého vystoupení – mrtvá hala.

Při hitech, které nemohou nechat v klidu ani chromého, sedí publikum se založenýma rukama a koncert pozoruje jako nevydařený film v kině. Nezdá se, že by si show užívali plnými doušky, přestože za lístky zaplatili přes dva tisíce. Jennifer tancuje uprostřed boxerského ringu postaveného blízko davu. Její vkus se nezapře, nedokonalý zpěv zakrývá do detailu promyšlenou vizáží. Stříbrný třpytkami posetý top odhalující její těžce vydřené břišní svaly doplňují blýskavé tepláky s nízkým sedem a hiphopová kšiltovka. Jenny se konečně uvolňuje, při pohybech se myšlenkově i pomocí projekce vrací na místa, kde vyrůstala.

Času, kdy se zpěvačka převléká, využívají vokalistky. Video v pozadí zatím ukazuje osobní fotky ze života Lopezové. V něm se představuje jako pečlivá maminka dvojčat Emmy a Maxe. Zanedlouho přichází na scénu v nejvíce bohémské róbě večera, dlouhých splývavých světle modrých šatech v antickém stylu. Na barové židli vedle muzikanta zpívá jeden z prvních hitů, romantickou píseň If You Had My Love, a to pouze za doprovodu kytary. Následuje roztomilé video, kde si Jennifer s vlasy staženými do culíku vyznává lásku s aktuálním přítelem Casperem Smartem, hlavním tanečníkem týmu. V dalších písních probouzí zpěvačka svou latinskoamerickou krev. Při klubové písni Hold It Don´t Drop It se zpěvačce daří na moment publikum zarazit. V pódiové inscenaci se na deset sekund zastaví a zahalí v předklonu svou tvář dlouhou hřívou. Nikdo netuší, jestli se Jennifer neudělalo špatně, ale vzhledem k pokračujícímu energickému tanečnímu vystoupení je vše jasné. Plánované zaseknutí při zpěvu splnilo svůj účel. Zpěvačka má plnou pozornost svých diváků.

Poslední tři písně konečně obecenstvo roztancují. Jennifer zpívá píseň Papi a daří se jí do show zapojit celé publikum. Střídavě vyzývá muže a ženy, aby projevili svou přítomnost. Vysoké pištění se střídá s hlubokým mručením a zpěvačka až teď diváky probouzí. A nemůže udělat nic jiného, než nasadit svůj největší taneční hit současnosti – On the Floor. Sedačky se klepou a lidé společně s Jennifer rytmicky skáčou a mávají rukama.

Zpěvačka odchází a nyní už sedící diváci si dvouminutovým dupáním vyprosí její návrat. Poslední píseň s názvem Dance Again, podle které je pojmenováno celé turné, je vrcholem show. Charismatická kráska v lesklém červeném body a s péřovou boa se loučí s publikem, které je zasypáno konfetami a zůstává s potleskem a otevřenými ústy stát, než doznějí poslední tóny.

Natália Vítková

Krátký video záznam z koncertu je k vidění na stránkách munimedia.cz.

Autor: Stisk Studentský deník | sobota 27.10.2012 23:55 | karma článku: 7,53 | přečteno: 1115x

Další články autora

Stisk Studentský deník

Recenze: Divoká říše slibuje více, než zvládne splnit

Novinka nakladatelství CooBoo - Divoká říše autorky Stacey Marie Brown: Kniha se odehrává v dystopické Budapešti a nakladatelství se ji nebojí srovnat i s velikány žánru adult fantasy, ke kterým má však daleko.

22.11.2022 v 13:00 | Karma: 9,81 | Přečteno: 276x | Diskuse | Kultura

Stisk Studentský deník

Tvorba komunity je pro nás klíčová, říká vedoucí Radia R Barbora Dohnalová

Největší studentské rádio na území Česka a Slovenska má nově zvolené vedení. Místo station manažerky získala studentka Barbora Dohnalová. V rozhovoru mluvíme o autenticitě, fungování, ale i osobním vztahu Dohnalové k Radiu R.

14.11.2022 v 12:31 | Karma: 9,35 | Přečteno: 187x | Diskuse | Média

Stisk Studentský deník

Zápasník Chotěnovský: Trend MMA je teprve na začátku

V jednadvaceti letech se rozhodl pro sport, který u nás v té době nikdo neznal. Denně dojížděl sedmdesát kilometrů na tréninky z Dolní Dobrouče do Hradce Králové. Řeč je o MMA zápasníkovi Lukáši Chotěnovském.

3.11.2022 v 12:19 | Karma: 8,03 | Přečteno: 136x | Diskuse | Sport

Stisk Studentský deník

Komentář: Reklama na Formuli 1 v americkém Austinu

Max Verstappen znovu kraloval. Tentokrát na okruhu COTA (Circuit of the Americas) ve Spojených státech Amerických. Předcházelo tomu ale drama plné nehod, předjíždění a chyb. Byla to Formule 1, tak, jak ji známe.

25.10.2022 v 16:17 | Karma: 9,47 | Přečteno: 146x | Diskuse | Sport

Stisk Studentský deník

Recenze: Hlavní hrdina přepere tygra. To je bollywoodský trhák RRR

Bollywoodský film RRR, který se odehrává v koloniální Indii, nenechá diváka ani na chvíli usnout. Emoce, zpěv, boje. Film plný adrenalinu a nebezpečí.

19.10.2022 v 13:00 | Karma: 9,15 | Přečteno: 196x | Diskuse | Kultura

Nejčtenější

Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR

11. června 2025

Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...

Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali

8. června 2025  17:40,  aktualizováno  18:49

Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...

V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu

12. června 2025  10:55,  aktualizováno  16:42

Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...

Na Rakovnicku boural známý podnikatel a miliardář. Řidič druhého auta zemřel

6. června 2025  16:50,  aktualizováno  17:10

Při tragické nehodě ve středu 4. června u Nového Strašecí na Rakovnicku se těžce zranil jeden z...

Plzeň truchlí, oblíbený učitel a psycholog Václav Holeček nepřežil drama u přehrady

10. června 2025  15:55

Ve věku třiasedmdesáti let náhle zemřel oblíbený plzeňský učitel, matematik, vědec a psycholog ...

Štěstí šla naproti do Pařížské. Dnes kaligrafku oslovuje Prada i Dior

14. června 2025  13:29

Seriál Už jako dítě si všímala krásných písmen na školní tabuli. Dnes Lucie Špatenková vede vlastní kurzy...

Nová syrská vláda přitvrzuje. Ženy se na veřejnosti musejí koupat v burkinách

14. června 2025  13:09

Syrské ministerstvo cestovního ruchu vydalo sérii nových nařízení týkající se pravidel oblékání na...

Letadlo i pro střední třídu. Havárie přišla v době, kdy Indie sází na letecký boom

14. června 2025

Premium Letecká doprava roste v Indii bleskovým tempem. Nedávné neštěstí může trend dočasně znejistit,...

Tatrovku mám celou v mobilu, říká její nový chorvatský šéf

14. června 2025

Říká o sobě, že rád mluví o číslech a výsledcích. Přišel do nejstarší tuzemské fungující...

  • Počet článků 2823
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1120x
Stisk online je studentský online deník tvořený studenty Katedry mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Blog Stisku je po dohodě s redakcí Blog iDnes.cz koncipován jako skupinový. Stisk vznikl v roce 1997 jako jeden z prvních internetových časopisů v České republice, v rámci blogu iDnes se představuje od února 2009. Plná verze časopisu Stisk online je k dispozici zde.

Tiráž:
Vedoucí projektu Stisk online: Jaroslav Čuřík
E-mail: curik@fss.muni.cz
Adresa: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU, Joštova 10, 602 00 Brno.
Tiskové zprávy zasílejte na: stisk.munimedia@gmail.com
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.