Jednu z korunek Miss Academia nosí i brněnská studentka

Z galavečera soutěže o "nej" vysokoškolačku odešla jako vítězka Jana Marečková, studentka antropologie z Prahy. Druhou korunovanou se stala Lucie Hubaczová z Masarykovy univerzity.

Miss Academia 2009 Jana Mareckova.Foto: Milan Bureš

 

Brno, Zlín - Letošní ročník soutěže o titul Miss Academia 2009 vyvrcholil ve středu 1. dubna večer, kdy začala v Městském divadle Zlín volba nové studentské královny.



„Jsem skutečně překvapená, v podstatě mi to stále nedochází. Titul ale beru i jako závazek dobře reprezentovat svou školu,“ řekla po vyhlášení výsledků vítězka Jana Marečková. Pětadvacetiletá antropoložka zářila ve všech částech programu, v úvodní choreografii, rozhovoru s moderátorem, promenádě v plavkách i šatech. Zvládla i novou kreativní disciplínu, v níž musela ztvárnit představy o své budoucnosti po absolvování oboru.



„Z titulu vicemiss mám moc velkou radost,“ komentovala svůj úspěch studentka právnické a ekonmicko správní fakulty na Masarykově univerzitě Lucie Hubaczová. „Vůbec jsem nedoufala, že bych mohla v záplavě tak krásných a chytrých dívek uspět. Druhé místo mě moc mile překvapilo,“ dodala se slovy, že vítězku tipovala od začátku soustředění. „Myslím ale, že všechny finalistky byly výborné a korunku by si zasloužila každá z nich.“



Korunku za třetí místo získala Kamila Houfová, která v Plzni studuje český jazyk se zaměřením na vzdělávání. O titulu Miss Academia 2009 On-line rozhodovala veřejnost. Nejvíce se hlasujícím zalíbila Alena Zdvihalová.



Studentek se do soutěže přihlásily necelé čtyři stovky. Z nich porota vybrala deset finalistek především na základě vědomostně-inteligenčního testu, který při semifinále tvořil až šedesát procent bodového ohodnocení.



Možná přijde i detektiv



Každý galavečer Miss Academia má určité téma. Tím letošním byl zločin. Program probíhal v duchu detektivní zápletky. „Během večera mohli diváci sledovat vystoupení baletky, bojové umění capoeira i světelnou show,“ uvedla jedna z hlavních manažerek projektu Eva Bouchalová.



„Musím říct, že téma večera i jeho pojetí se mi moc líbilo. Organizátoři, tedy studenti Univerzity Tomáše Bati, byli strašně šikovní a zaslouží si velký dík za výborně odvedenou práci a za to, že se o nás tak hezky starali. Do Zlína jsme přijely už v pátek a měly jsme bohatý program - od nacvičování choreografie, zkoušky volných disciplín až po jógu, kino nebo adrenalinovou laser game, která nás naprosto uchvátila,“ okomentovala vyvrcholení soutěže Lucie Hubaczová.



Dražba šperků pomůže lidem s poruchou příjmu potravy



Do soutěže se bude moci ještě jednou zapojit i veřejnost. Od 1. dubna probíhá na stránkách www.aukro.cz dražba šperků z finálového večera. Cílem je podpořit Občanské sdružení Anabell, které se zabývá pomocí těm, kteří trpí poruchami příjmu potravy.



„Připravit jeden ročník MISS ACADEMIA ČR je velmi náročný a dlouhodobý úkol, ale jako vždy pracovali studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati naprosto skvěle, a toto poslání si vzali stoprocentně za své. Mohl bych jmenovat, kteří více a kteří méně, ale jen práce všech členů týmu dohromady dala možnost vytvořit takovouto výbornou akci, byť třináctou v pořadí,“ dodal na závěr vedoucí pedagog projektu Štěpán Prachař.

 Michaela Tunková

 


Soutěž MISS ACADEMIA ČR pořádali letos již potřinácté studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Oslovovány jsou všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol z celé České republiky. Počátek soutěže se datuje již k roku 1997, kdy byla v rámci reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické zvolena nejmilejší studentka. Od té doby již sice soutěž prošla mnohými změnami, ale její poselství zůstává stále stejné.

 

Autor: Stisk Studentský deník | sobota 4.4.2009 8:00 | karma článku: 16,72 | přečteno: 2555x

Další články autora

Stisk Studentský deník

Recenze: Divoká říše slibuje více, než zvládne splnit

Novinka nakladatelství CooBoo - Divoká říše autorky Stacey Marie Brown: Kniha se odehrává v dystopické Budapešti a nakladatelství se ji nebojí srovnat i s velikány žánru adult fantasy, ke kterým má však daleko.

22.11.2022 v 13:00 | Karma: 9,81 | Přečteno: 274x | Diskuse | Kultura

Stisk Studentský deník

Tvorba komunity je pro nás klíčová, říká vedoucí Radia R Barbora Dohnalová

Největší studentské rádio na území Česka a Slovenska má nově zvolené vedení. Místo station manažerky získala studentka Barbora Dohnalová. V rozhovoru mluvíme o autenticitě, fungování, ale i osobním vztahu Dohnalové k Radiu R.

14.11.2022 v 12:31 | Karma: 9,35 | Přečteno: 184x | Diskuse | Média

Stisk Studentský deník

Zápasník Chotěnovský: Trend MMA je teprve na začátku

V jednadvaceti letech se rozhodl pro sport, který u nás v té době nikdo neznal. Denně dojížděl sedmdesát kilometrů na tréninky z Dolní Dobrouče do Hradce Králové. Řeč je o MMA zápasníkovi Lukáši Chotěnovském.

3.11.2022 v 12:19 | Karma: 8,03 | Přečteno: 136x | Diskuse | Sport

Stisk Studentský deník

Komentář: Reklama na Formuli 1 v americkém Austinu

Max Verstappen znovu kraloval. Tentokrát na okruhu COTA (Circuit of the Americas) ve Spojených státech Amerických. Předcházelo tomu ale drama plné nehod, předjíždění a chyb. Byla to Formule 1, tak, jak ji známe.

25.10.2022 v 16:17 | Karma: 9,47 | Přečteno: 145x | Diskuse | Sport

Stisk Studentský deník

Recenze: Hlavní hrdina přepere tygra. To je bollywoodský trhák RRR

Bollywoodský film RRR, který se odehrává v koloniální Indii, nenechá diváka ani na chvíli usnout. Emoce, zpěv, boje. Film plný adrenalinu a nebezpečí.

19.10.2022 v 13:00 | Karma: 9,15 | Přečteno: 195x | Diskuse | Kultura

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony

11. dubna 2025  18:12

Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

KOMENTÁŘ: Smrt na Velikonoce. Proč Rusko o svátcích s oblibou zabíjí civilisty

18. dubna 2025

Premium Šestatřicet mrtvých si vyžádal raketový útok na Sumy a Ukrajina řeší, proč se v té době ve městě...

Neznámý útěk z ČSSR. Vietnamec prchal přes železnou oponu hned dvakrát

18. dubna 2025

Premium Z Československa uprchl přes železnou oponu občan Severního Vietnamu. Když v létě 1969 odvysílalo...

Test řeckých jogurtů: Tučné i plné bílkovin. Který je ale nejlepší?

18. dubna 2025

Premium Jako superpotravina se dnes označuje kdeco. Přitom jogurtu – zvlášť originálnímu řeckému, který je...

Druhá série The Last of Us je úspěšnější než jednička. Sledujte s iDNES Premium

18. dubna 2025

Druhá řada populárního seriálu HBO právě odstartovala a na streamovací platformě Max sklízí velký...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 2823
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1119x
Stisk online je studentský online deník tvořený studenty Katedry mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Blog Stisku je po dohodě s redakcí Blog iDnes.cz koncipován jako skupinový. Stisk vznikl v roce 1997 jako jeden z prvních internetových časopisů v České republice, v rámci blogu iDnes se představuje od února 2009. Plná verze časopisu Stisk online je k dispozici zde.

Tiráž:
Vedoucí projektu Stisk online: Jaroslav Čuřík
E-mail: curik@fss.muni.cz
Adresa: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU, Joštova 10, 602 00 Brno.
Tiskové zprávy zasílejte na: stisk.munimedia@gmail.com