Flirt dance učí ženskosti a sebevědomí

Flirt dance. Většina lidí při vyslovení tohoto spojení přinejmenším povytáhne obočí. Hodina tance svádění, jak bychom mohli flirt dance přeložit, přitom probíhá téměř stejně jako běžný taneční trénink. A navíc probouzí v účastnicích opravdový pocit ženskosti. Nehledě na věk či váhu.

Každé pondělí se několik minut před šestou schází skupinka dívek i žen, aby protáhly svá těla a naučily se něco z umění flirt dance. V hloučku jsou hlavními tématy stížnosti na paměť a neschopnost zapamatovat si choreografii. „Dva týdny jsem teď nemohla přijít, takže si nic nepamatuju,“ stěžuje si  dlouhovlasá blondýnka. „Co máš z toho, já jsem to taky nestihla,“ odpovídá brunetka.  Po chvíli nás vyruší lektorka Lucie. Přišel čas vystřídat v sále předchozí tanečnice a pustit se do díla.

Po chvilkovém boji s technikou  sál zaplní první tóny skladby vybrané k rozcvičení. V latinskoamerickém rytmu opakujeme po lektorce sestavu, která je určená k zahřátí a rozproudění krve. Potom hudba zpomalí a přecházíme na důkladné protažení všech svalů. „Kroužky pánví na jednu stranu, potom na druhou, teď osmička. Skloníme se k pravé noze a teď k levé,“ vede nás Lucie.

Jedna sálová stěna je polepená zrcadly, takže můžeme sledovat, jak se naše pohyby postupně stávají méně nemotornými a naopak více ladnými a přirozenými. Právě zrcadla využívá Lucie k uvolnění atmosféry i mysli jednotlivých účastnic kurzu. Stojíme u zrcadel, hraje hudba, zavíráme oči a necháváme se unášet vlastními pocity. Můžeme  se ke sklu téměř přitisknout nebo naopak sledovat své svůdné pohyby trochu z dálky. Nic není problém, vše je dovoleno. „Pro každou holku jsou takové pohyby přirozené. Proto se teď více zaměříme na tanec,“ vysvětluje nám svou taktiku Lucie.

S příjemným pocitem uvědomování si každé části svého těla nastává čas na trénink flirtové choreografie. Všichni na místa, nazout boty na podpatku a pozor, abychom se v průběhu skladby nesrazily. Pak už zazní první dva ostré tóny skladby It’s my life od Bon Joviho a my zvedáme hlavu. Následuje pomalá vlna hrudníkem a čtyři kroky vpřed. Po téměř dvou minutách úporného snažení jsme u konce. Je vidět, že většina z nás by potřebovala prášky na paměť, proto zkoušíme choreografii raději několikrát dokola. Pomalu, rychle, s hudbou i bez. „Trápí vás ještě něco kromě špatné paměti?“ ptá se s úsměvem Lucie. Poté trpělivě odpovídá na dotazy a vysvětluje jednotlivé prvky, ve kterých tanečnice nemají jasno. Chybuje se hlavně v pohybech rukou. „Musíš ty ruce držet napjaté a ne připláclé na zadku,“ vysvětluje Lucie slečně ve fialovém tričku.

V tanečním sále je opravdu teplo, proto se i přes poměrně pomalé tempo objevují na našich čelech kapky potu. Rychlost u flirt dance ale nahrazuje preciznost a procítěnost. Ke konci hodiny přichází čas na S Faktor. Účinné protažení, které spojuje prvky baletu, jógy i tance u tyče a navíc je vytvořené přímo pro ženy. „Zapojíte i svaly, o jejichž existenci nemáte ani potuchy,“ říká Lucie. To už do sálu ale vchází lektor, který učí následující hodinu. Je čas končit. Loučíme se a se slovy: „Uvidíme se za týden“ spěcháme domů k učebnicím nebo dětem.

Klára Pospíšilová

 

Autor: Stisk Studentský deník | čtvrtek 29.3.2012 18:00 | karma článku: 21,04 | přečteno: 947x