Kokrhání kohouta aneb pokrytectví právního řádu.....

Četl jsem na internetu o stížnostech lidí na kokrhání kohouta, který je brzy ráno budí. Když čtu rady právníků či zástupců obcí a měst, tak to na mě působí dojmem, že si s tímto problémem evidentně nevědí rady a vymlouvají se. 

Typické je, že říkají, že když je kohout v paneláku je velká šance, že stěžovatel uspěje, ale na vesnici prý ne. Jenže problém je v tom, že ZÁMĚRNĚ nemluví o menších i větších městech se zástavbou rodinných domů, kterých se problém hlavně týká a kam dle mého názoru kohouti nepatří, pouze mluví o extrémech (panelák, vesnice). Argument, že kohout kokrhá a zakazovat se mu to nemá, je logický, ale kohoutovi přece nikdo nechce zakazovat kokrhat. Chyba vůbec není v kohoutovi, který jedná přirozeně, ale chyba je v bezohledných lidech, kteří budí lidi v okolí hlavně v létě, když mají kvůli horku ráno otevřená okna a přes noc větrají.

Osobně bych si nikdy kohouta v zástavbě nepořídil. Např. kohoutí kokrhání má intenzitu hladiny hluku 85 dB (decibelů) a jedoucí vlak jen o 5 db více, tj. 90 dB. Z toho je patrné jaký hluk vydává kohout. Zajímalo by mě, jestli jsou lidé povinni se podřídit režimu života kohouta, tj. vstávat velmi brzo ráno a chodit spát velmi brzo večer ("se slepicemi")? Každý člověk má svůj životní styl, od přírody jsou někteří lidé "ptáci" (velmi brzy vstávají, jsou hned čilí a velmi brzy večer uvadají a jdou spát) nebo "sovy" (které vstávají později, ráno jsou neaktivní a naopak jsou velmi aktivní pozdě večer a v noci a chodí spát pozdě večer nebo v noci), tj. lidé se zcela rozdílným životním režimem.
Zajímalo by mě, co by chtěli zástupci obcí a měst atp. zkoumat na kohoutím kokrhání a jak by to chtěli řešit. Je přece jasné, že kohout bude kokrhat brzy ráno a nic na to nezmění "odborná komise" a jediných řešením případného odstranění hluku 85 db je nepřítomnost kohouta. Proto mi připadají různá doporučení, nařízení směšná a pokrytecká, protože jakmile kohouta vypustí majitele z kurníku, tak začne kokrhat, přesněji řečeno "řvát" v sériích a čím více je ten den teplo a čím více svítí slunce, tak bude "řvát" častěji, je tam evidentně souvislost se sluneční aktivitou.
Pro "chytráky", kteří říkají, jak může někomu vadit kokrhání kohouta, mám doporučení, ať si ho dají pod okno a nechají ho otevřené a ráno poznají, proč si mnozí lidé stěžují, tj. pokud nevstávají dříve než kohout a proto je nebudí. Lidé, kteří si stěžují na obtěžování hlukem při spánku od kohouta jsou v právu, protože to je konkrétní jasně doložitelné (85 dB) obtěžování, které narušuje spánek. Představte si, že např. občan přijde z noční směny v létě, má otevřené okno a chce spát. Absurdita právní úpravy je v tom, že v paneláku ve městě lidi kohout zřejmě budit nesmí, ale v rodinném domku ve městě snad může? Mají snad lidé v paneláku "jiné uši" než lidé v rodinném domku? Místo aby se posuzovala intenzita hladiny hluku, tak se posuzuje, kolik lidí si stěžuje a v paneláku jich je logicky více. 
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/najem-a-najemnici/23210-obtezovan-hlukem-kohout-u-sousedu.html

Autor: Zdeněk Steinbauer | neděle 10.7.2016 10:26 | karma článku: 30,91 | přečteno: 4724x