Zlatý bludný balvan pro oficiální (pa)vědu č. 4 - viníkem nemocných cév živočišné tuky

Homo naturam ignoransvyzkoumal : za srdečně-cévní nemoci mohou živočišné tuky. Příroda tvrdí : sundej klapky z očí, pořádně se kolem sebe rozhlídni a uvažuj v širších souvislostech.

Kéž by vědci,  předtím než zaboří svůj pohled do laboratorních hračiček za milióny, šli prostě někam na  čerstvý luft na louku, pořádně se kolem sebe  rozhlédli a vzali  selský rozum do hrsti. Ušetřily by se neuvěřitelné finanční prostředky. Pozitivní je, že pravda nakonec i vědě navzdory vyplave napovrch, jen to trvá zbytečně dlouho.

HISTORIE

Srdečně-cévní onemocnění jsou relativně mladá onemocnění. Ještě na začátku 20. století pokud se udál nějaký ten infarkt sběhla se na něj podívat celá nemocnice "co to jako je ten infarkt", byl velkou vzácností. Lidi konzumovali po tisíce let živočišné tuky, všechny ta sádla a másla, tučné maso a srdečně-cévní nemoci tolikero žádné.

POLOVINA 20. STOLETÍ

Ejhle, stačilo pár let a ze srdečně-cévních onemocnění se stal zabiják numero uno.

No a teď nastává ten kritický okamžik kdy místo výsledku jedné jediné a to velmi zfušované studie se měli páni vědátoři radši vykašlat na Petriho misky a hračičky v laboratoři a radši sednout na zelenou louku a uvažovat selským rozumem : tepny jsou sice ucpaný cholesterolem ale baštíme ho po celou evoluci, vždy bez následků a najednou tohle. Jde o suroviny přírodního původu a příroda se na rozdíl od člověka nikdy nemýlí.

Pojďme hledat jinde co se mezi začátkem a polovinou 20. století tak výrazně změnilo v lidské stravě... Není náhodou za nárůstem těchto onemocnění nějak vinný nárůst spotřeby sacharidů ? A to  navíc hlavně sacharidů nepřírodního původu, takových které by sama příroda dodnes nevytvořila, tedy umělých jako je v obilí, luštěninách a zejména extrahovaný cukr ? Nebude třeba pes zakopaný v nahrazení slazení medem za cukr, ještě jakež takež sacharidů v "pomalé" variantě z celozrnné mouky bílou ? Jde o suroviny nepůvodní, nepřírodní jo tam by to mohlo být, pojďme se tomu věnovat. Bohužel Homo ignorando natura uvažuje jinak...

DNEŠEK

Zaplaťpánbů, sice se zpožděním 70 let, milionů zbytečně zničených životů a předčasných úmrtí ale konečně začíná svítat , výzkumy ze Švédska a USA, nebo kniha "Velká cholesterolová lež", autor MUDr. Dwight Lundell, kardiochirurg s pětadvaceti lety praxe, více než 5000 operací srdce, že za tato onemocnění nemohou živočišné tuky ale mikrozáněty v tepnách zaviněné zejména sacharidy z nepřírodních zdrojů. Teď ještě teoretické poznatky převést do praxe a srdečně-cévní nemoci máme vyřešené, sbohem infarkte a mozková příhodo.

Proč příroda potřebuje tolik advokátů na svoji obhajobu, kde se bere v člověku ta pýcha, že ví víc než ona ? Proč lidé raději poslouchají rady jiných lidí s tituly, kteří pohrdají přírodou a jejími zákony ? Nechápu...

Autor: Stanislav Kunc | pátek 17.7.2015 8:14 | karma článku: 29,94 | přečteno: 2026x