7 podmínek pro zdraví, štíhlou postavu a spokojený život (9/18)

podmínka č.2 : zdravá strava (vzduch) - vzdušná elektřina : záporně ionizované molekuly kyslíku - radon ---------------------------------------------------------------------

 

SEPTEGRAM - podmínka č. 2

ZDRAVÁ STRAVA (VZDUCH)

 Jak už jsem zmínil v kapitole o jídle, pevná strava není zdaleka jediným naším energetickým příjmem, ba dokonce není ani tím největším ! Pevné stravy sníte denně 2 maximálně 3 kilogramy. A kolik myslíte, že denně projde vaším tělem vzduchu ?

Zkuste chvíli hádat... je to 6-8 kg, některé pozorování udávají až 10 či dokonce 15 kg ! I když se budeme držet těch „přízemních“ 6-8 kg je nad slunce jasné, že jde o dvoj až čtyřnásobek (!!!) toho co pozřeme ve formě pevné stravy... A že tedy tato část naší stravy je ještě důležitější než to co za jídlo běžně pokládáme. A skutečně tomu tak je. To, na jakém vzduchu se během dne vyskytuje je důležitější než to jakou jíte tuhou stravu. Proto se tolik lidí i na nezdravé tuhé stravě dožije vysokého věku při jakž takž zdravotním stavu. Podmínkou je, že té nezdravé stravy jedí malá množství. Skutečně, když si projdete životopisy sto a víceletých lidí šlo vždy o lidi manuálně pracující, zejména v exteriérech, žádná s dovolením „kancelářská krysa“ se ještě stovky nedožila. Vysvětlíme si proč... Ono totiž zhruba sto tisíc generací vašich vlastních praprapraprapraprapředků (tedy cca. 2,3 milionů let co je náš druh na světě) žilo v úplně jiném vzduchu než žijeme dnes my. A jestliže během pár generací z 90 procent změníte životní podmínky toho kterého druhu nelze jinak než aby to mělo zcela fatální následek na jeho fungování. Tak rychle se zase evoluce přizpůsobit nedokáže... A nyní tedy co se z 90% změnilo během posledních pár generací, které aspekty nás na vzduchu, potažmo kyslíku budou zajímat.

Vy sami dokážete svým čidlem, tedy nosem a psychickou pohodou či naopak nepohodou vnímat kvalitu vzduchu. Každý má rád horský vzduch, vždy si na horách libujeme jak se tam krásně a volně dýchá. Příjemný vzdoušek vnímáme i po bouřce, která tzv. “pročistí vzduch“. Kdo navštívil nějaké vodopády určitě si pamatuje jak příjemná atmosféra a vzduch je v jejich okolí. Stejně příjemný vzduch je ale i v jeskyních.

Co mají tato všechna prostředí společná ? Vždy jste se nacházeli v oblasti vysoce nasyceném zápornými kyslíkovými ionty, tedy v dostatečně ionizovaném vzduchu. A toto je, byť ne jediná ale zdaleka nejdůležitější veličina, která se z 90-95% během posledních pár generací změnila a bohužel k horšímu. A má proto zcela fatální zdravotní následky. Protože dostatečná ionizace vzduchu není či lépe řečeno by neměla být jen nějakou atrakcí hor či jeskyní, něco vyjímečného. Ba právě naopak, měla by být naším každodenním chlebem. Sto tisíc generací vašich vlastních předků to takto mělo... zato dnes de fakto celý civilizovaný svět trpí nedostatkem kyslíku. A tento deficit má fatální následky – malá ukázka : "Rozvoj rakoviny je podmíněn kyslíkovou nedostatečností na úrovni buňky". Toto není moje tvrzení ale tvrzení dvojnásobného držitele Nobelovy ceny dr. Otto Warburga...

Vzdušná elektřina – záporně ionizované molekuly kyslíku

Nejprve tedy – jak vznikají záporně ionizované molekuly kyslíku. Vlivem energie (o jejích druzích a původu budeme hovořit za chvíli) dochází k ionizaci vzduchu. Neboli ve vzduchu dochází k odtržení elektronu z atomu dusíku, tento volný elektron se potom váže s atomem kyslíku a předává mu svůj náboj. Čili, od této chvíle v atomu dusíku převažuje kladný náboj jádra a u atomu kyslíku (s přidaným elektronem) převažuje záporný náboj = záporný vzdušný iont kyslíku.

Zdroje ionizační energie

95 procent veškerého ionizovaného kyslíku pochází z kosmického záření, ultrafialového slunečního záření a zemského záření které probíhá formou vystupování zemního plynu jménem radon z povrchu země. Pro nás pozemšťany, na rozdíl třeba od ptáků je nejdůležitějším zdrojem energie k ionizaci kyslíku zemské záření a částečně i ultrafialové záření Slunce.

K tomu se svými 5% přidávají zdroje jako : prudce dopadající voda (vodopád), blesk atd.

Radon - životodárný či zhoubný plyn ?

Věda tvrdí, že radon svoji radioaktivitou člověku ubližuje. Je pořádán přímo hon na něj aby se ani kousek nedostal do obydlí.

Viděno přírodně-evolučními brýlemi – žádný jiný tvor neprovádí žádné protiradonové opatření a to včetně třeba nor a nikdy nebyl zjištěn žádný zdravotní problém v důsledku tohoto. Náš vlastní druh statisíce let žil v jeskyních, chýších a domech s volným přístupem radonu. A tam kde dosud takto lidé žijí je výskyt rakoviny či leukémie, kteréžto by měl radon údajně způsobovat, zanedbatelný v porovnání s „civilizovaným“ světem...

Je na světě několik desítek míst kde vývěr radonu je několikanásobně větší než je průměr. Všechny tato místa jsou vědecky pozorována. A ve všech těchto místech opět vědecká teorie neodpovídá praxi. Za všechny jmenujme například město Ramsar v Iránu. Zde je vývěr radonu ze zemského povrchu 200x větší než je průměr !!! Přitom nemocnost na výše zmíněné choroby je tam stejná jako kdekoliv jinde.

Samozřejmě, ostatně jako pro všechny působky na světě, i zde patří „všeho moc škodí“. Jakmile začnou v Ramsaru stavět budovy naším způsobem, kdy plyn nemá šanci volně z budovy zase unikat do okolního prostoru (stěny z nepřírodních materiálů které „nedýchají“ nebo zateplené budovy, plastová okna (v případě klimatizace celoročně uzavřená), zvyšující se počet hodin během dne které lidé tráví v budovách) budou tam zdravotní problémy narůstat...

Zdravotní souvislosti spojené s ne/dostatkem ionizovaného vzduchu během dne

Správně či naopak špatně okysličené tělo má výrazný vliv v podstatě na veškeré nemoci. Tam kde se to projevuje nejvíc a má se za prokázané je :

  • nervový systém, deprese
  • vyrovnávání krevního tlaku
  • astmata a alergie
  • eliminace bakterií a virů (viz např. ionizační ošetření zubů)

U předposledního bodu se zastavme, dá se na něm krásně názorně ozdravný účinek záporných iontů ukázat. Každému jsou jistě dobře známé ozdravné pobyty alergických a astmatických dětí v jeskyních, děti tam jezdí vlastně za zápornými ionty. V prohlubních na zemi se v jeskyních vytvářejí radonová jezírka, které potom mohutnou silou ionizují kyslík a to až na koncentraci 20-50.000 záporných iontů na 1 cm3 (běžná míra, tj.v ekologicky nezatížené krajině na zemském povrchu je 1250 záporných iontů/cm3).

Tragédie je, že by záporně ionizovaný kyslík neměli mít k dispozici jednou za X dní po dobu hodiny či dvou ale 24 hodin denně ! Jenže v centru měst naměříte třeba jen 100-150 záporných iontů, v interiérech pár desítek až nulu (!). Čím je dán tento stav ? Jednoznačně lidskou činností, průmyslem. Zaměřme se nyní na prostředí v kterém bohužel trávíme převážnou část dne a tím i celého života – na interiéry.

pokračování 10/18

(v papírové formě kniha zde)

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Stanislav Kunc | pondělí 14.5.2012 10:46 | karma článku: 19,87 | přečteno: 3754x