Slovenští vlastenci, německé ovce. Kterou cestu si zvolíme my?
Začněme s tím, co mají oba národy společné. Tím je strach a obavy. Strach z důsledků obří islámské migrace do Evropy. Strach z terorismu a ohrožení národních tradicí a hodnot. Tuto skutečnost prokazují průzkumy veřejného mínění v obou zemích vcelku shodně (1,2). V čem však se oba národy liší je to, jak každý z nich reaguje na toto ohrožení.
Slováci reagují vlastenecky. Ve volbách do národního parlamentu Slováci zvolili strany protiimigrační. V jazyku neomarxistů jsou tyto nevítačské strany a osobnosti označovány jako „nacionalistické, populistické, fašistické, xenofobní, extrémistické, krajně/ultra-pravicové“, atp. Slováci na toto nálepkování a strašení zjevně nedají. Zachovávají zdravý rozum. Odměnou je jim jistota, že jejich národ, hodnoty a tradice nebudu „ředěny“ islámským prvkem.
Němci reagují „ovčansky". Velmi vypovídající je průzkum uveřejněný portálem Die Welt v listopadu loňského roku. Podle něj Němci mají velkých strach z islámu a teroristických útoků (78%, resp. 75% dotázaných) (2). Z jedné věci však Němci mají strach ještě větší. Je to strach z posílení vlivu tzv. „pravicových“ stran (82%). To znamená z vlivu stran národnostně a protiimigrantsky zaměřených. Jiné průzkumy ukazují, že důvěra v Angelu Merkelovou významně poklesla: z 75% na méně než 50% (2). Přesto si Němci nedovedou představit, že by toto místo mohl lépe zastávat někdo jiný než právě Angela Merkelová (3). Poslední výzkumy dokonce naznačují, že důvěra v Angelu Merkelovou v Německu znovu roste (3).
Při srovnání obou národů je zřejmé, že Slováci a Němci se neliší v strachu z islámu. Ten je u obou národů značný. V čem se však liší, je to, že Slováci se nebojí přemýšlet. Neohlíží se na to, jak kdo koho nálepkuje. Volí toho, kdo klade zájmy národa na první místo. Němci naproti tomu se bojí zvolit právě ty strany, které by mohly islámskou migraci zastavit a zasadit se o znovuobnovení přednostního postavení národní kultury a hodnot. Dá se tedy předpokládat, že Němci budou i v příštích volbách volit stále tytéž, tzv. „tradiční“ strany. Přitom jde o strany, jejichž programy se od sebe prakticky neliší, a praktiky jsou prosáknuty neomarxismem a multikulturalismem.
Zásadní však je to, jaké z toho plyne poučení pro nás. Pokud se nechceme jen bát, ale chceme, aby v naší zemi byla zachována naše kultura, hodnoty a zvyky, nejen pro nás ale i pro generace příští, potom musíme volit podle vlastního rozumu. Nesmíme se dát zastrašit neomarxistickou propagandou zprava či zleva a volit ty strany, které budou dávat přednost našim zájmům, bezpečnosti a svobodě, před pochvalu z Berlína či Bruselu, EU fondy, či chimérami o budování lepšího „multikulturalistického světa bez nenávisti“.
Stanislav Jahoda
Jak redaktorka iDnes šířila lež ve veřejném prostoru

Lhát se nemá. Redaktorka iDnes Ditta Stein tuto zásadu zřejmě nevyznává, jak ukazuje její článek o údajném ruském útoku na ukrajinské tržiště.
Stanislav Jahoda
Ukrajinský Wu-chan za našimi humny? Potřebujeme znát pravdu.

Zatímco korporátně kontrolovaná média tvrdí, že existence laboratořích vyvíjející biologické zbraně na Ukrajině je ruská propaganda, senátní výpověď vysoké úřednice americké administrativy jejich tvrzení do značné míry vyvrací.
Stanislav Jahoda
Nová kategorie hlubokých lidských příběhů: po inženýrech a lékařích přicházejí olympionici

Tak tu máme nové příběhy, které nás mají přesvědčit, že muslimští migranti jsou fajn a je třeba jim pomáhat. Dříve se psalo o přílivu inženýrů a lékařů. Teď se objevila nová skupina: olympionici.
Stanislav Jahoda
Pro redakci iDnes: Co je neomarxismus

iDnes dnes vydala článek, v kterém se nám snaží namluvit, že neomarxismus v podstatě neexistuje a že je to jen nádávka. Děkuji redakci, že toto téma otevřela. Neomarxismus, bohužel, nadávka není - je to nebezpečná ideologie.
Stanislav Jahoda
Drahoš: vítač Sorose i muslimů, zastánce politické korektnosti a bojovník proti xenofobii

Neomarxisté jásají nad postupem Jiřího Drahoše do druhého kola prezidentských voleb. Osoba, která by vítala v ČR Sorosovu univerzitu, muslimské migranty a bojovala proti české xenofobii, je jejich člověk.
Další články autora |
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou
V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král
Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...
Decroix odstraňuje magisterský titul. Vzdělání z Francie je výhoda, zastal se jí Fiala
Ze stránek vlády zmizel ve středu večer titul Mgr. u jména nové ministryně spravedlnosti Evy...
Trh padá, investor se hroutí. Při výprodeji akcií přibývá předpisů antidepresiv
Investování může být pěkně stresující záležitostí. Zvlášť když se trhu zrovna nedaří a ceny akcií i...
Když je v Šanghaji léto, a tudíž peklo. Teploty však nejsou to nejhorší
Premium Od naší spolupracovnice v Číně Letní počasí v Šanghaji je podobně nepředvídatelné jako u nás doma. Od června do srpna trpí...
Letadlo plné miminek. Poslední americká operace ve Vietnamu začala tragédií
Seriál Duben 1975. Saigon sežehla spalující horka, Jižní Vietnam balancoval na hraně porážky, vojska...
Z alpských svahů až na rok do hibernace. Jak vypadá cesta jihotyrolského jablka
Premium Jižní Tyrolsko je největším pěstitelem jablek v celé Evropě, čemuž odpovídá i fakt, že každý desátý...

Ani kapka nazmar: Soutěžíme o dětské designové lahvičky NUK Mini-Me
Hledáte lahvičku, kterou si zamiluje každé dítě? Lahve z řady NUK Mini-Me jsou skvělé pro každodenní použití doma i na cestách. Mají moderní...
- Počet článků 26
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2763x