Školním busem? Už nikdy!
Už není čas pomýšlet na odjezd jiným spojem, přece nebudu hodinu čekat v tom dešti. Mezi tu dravou zvěř ale nepůjdu, přísahám si v duchu. Stojím raději opodál na kraji parčíku a nervózně kontroluji hodiny. Safra, dneska zrovna nějak nejede, přesunu se raději k davu.
Kolem uší mi prolétlo pár krav, volů a dalších nadávek. Pak přišly na řadu i přirození, pěkně na přeskáčku, jako by se trumfovali, kdo víc přitvrdí. A já zjišťuji, že jsem tady vlastně jediný dospělák, pravda, skoro nejmenší. No, asi proto tak řádí, oni mě vlastně přehlídli v tom davu.To se mi ulevilo!
Kolem uší mi těsně prolítla čepice, dobrý, to je jen látka, nic se neděje. Najednou to zasvištělo, to byla čísi bota!
"No nebuď taková vystrašená, přežilas", napomínám se a koutkem oka vyhlížím ten zpozdilý bus. Nejede!
"Kolmačková, ty buzno, hoď mi to zpátky", poručil dlouhán s uhrama na bradě. Kolmačková nedbala a tak jsem se dozvěděla, že dlouhán je taky pěkný péro a impotent. Obratem se na ni snesla snůška peprných přirovnání. Co já se ještě nedozvím! Už nikdy s nima nejedu, to mi za to nestojí, konejším se.
Konečně! Zpoza parku zatáčí autobus a přijíždí k ostrůvku na zastávce. Počkám, nebo mě ten dav zavalí a co potom moje chatrné tělo? V tom se ozvalo.
"Vole, starší mají přednost, to nevíš?" ozval se z davu právě dlouhán impotent a krokem vpřed pokynul ostatním, ti udělali špalír a se slovy "račte paní" mě vpustili vpřed.
A moje srdce zaplesalo. "Nepřehlídli mě, dobře o mě vědí". Nastoupila jsem s hlavou vztyčenou. Není to až tak špatný, může být hůř, to jsem si opakovala celou cestu.
A školním busem? Pojedu zas. Třeba už nasněží a můžu si se školákama zahrát koulovanou. Když mě nepřehlídnou.
Jitka Štanclová
A ani nemusí být Valentýn!
Bývá to v těchto dnech už zvykem. Náruče plné květin, košíky zaplněné vybranými lahůdkami a peněženky tak o něco chudší.
Jitka Štanclová
Tak jsem tady, paní Kaprová!?
Zvolal svalovec, když vyšel z auta jen tak v tričku a při bližším pohledu na mě znejistěl a pochybovačně kroutil hlavou.
Jitka Štanclová
Snad se trefí!
Čertům a Mikulášům už dávno zmizely paty, není po nich ani vidu a slechu, jak by napsal básník. Avšak nastává čas Vánoc.
Jitka Štanclová
Bodlák, gothaj a teplo domova.
Tenkrát svatý Martin přicválal na bílém oři a přivezl sněhu habaděj. A sněhu přibývalo a v kamnech se přikládalo.
Jitka Štanclová
Teď už leda brnkám někomu na nervy.
Už ho vidím! Kráčí pomalým krokem po náměstí v mém rodném městě. Můj vnuk se usmívá, ale já tehdy plakala a běžela opačným směrem.
| Další články autora |
Snowboarding na ZOH 2026: Stříbrná Adamczyková se postaví na start i v neděli
To je jízda! Závody ve snowboardingu na ZOH 2026 přinesly českým fanouškům dvojnásobnou radost. V...
Program ZOH 2026: Kdy fandit Čechům na olympiádě
Zimní olympijské hry 2026 jsou v plném proudu. Největší sportovní svátek roku potrvá až do 22....
GALERIE: Schody v Krči vedou do prázdna. Betonová záhada z dob krize
Uprostřed Kunratického lesa stojí dodnes betonová ruina, která mnohé kolemjdoucí mate: schody,...
Češi na ZOH 2026: Máme přehledný harmonogram Her v Miláně a Cortině
Největší sportovní svátek roku je v plném proudu. Olympijské hry v Miláně a Cortině přináší desítky...
Pražské metro pod lupou: Které vlaky tu jezdily, které skončily ve šrotu a co přijde dál
Po kolejích pražského metra se postupně prohánělo už pět různých typů souprav, ten poslední začal...
Na Staroměstském náměstí proběhne shromáždění Společně za Ukrajinu. Vystoupí prezident Pavel i Dominik Hašek
V sobotu 21. února od 15 hodin se na Staroměstském náměstí uskuteční připomínka čtvrtého výročí...
Na Masarykově nádraží vlak srazil člověka. Vlaky se zpožďovaly o vyšší desítky minut
Na Masarykově nádraží v Praze srazil v pondělí v podvečer vlak člověka. Provoz na železnici se v...
V Královéhradeckém kraji nasněžilo, na kluzkých silnicích bylo mnoho nehod
V Královéhradeckém kraji dnes sněžilo. Na silnicích zůstává vrstva sněhu, řidiči musejí být velmi...
K Praze dorazily „odpadkové pandy“, v Brdech zase fotopast zachytila mladého rysa
Dobře je znají v severní Americe, teď ale klepou na dveře české metropole. Mýval severní byl...

Prodej pozemku k bydlení, 801 m2, Karviná, ul. V Polích
V Polích, Karviná - Ráj
2 074 590 Kč
- Počet článků 692
- Celková karma 20,72
- Průměrná čtenost 891x



















