Bajka o hrochovi a slonu aneb jak mokřina k vysušení přišla
Největšímu a nejstaršímu hrochovi se rychle zalíbilo, že mu zvířátka pochlebují, a ještě víc se mu líbilo, když o něm místní noviny Právo Savany psaly pochvalné články, a úplně nejvíc, když za ním chodili reportéři místní televize Savana 1 a ptali se ho na to i ono a on mohl plně rozvinout své dokonalé teorie. Jenže po čase si stále víc a víc zvířátek začalo všímat, že z mokřiny pijí daleko častěji ta zvířátka, která největšímu a nejstaršímu hrochovi pochlebovala a nosila mu nejrůznější dárky, a že i když je právě období dešťů, mokřina stále víc a víc vysychá. Nejhlasitěji na to upozorňoval slon se svými slony. Co víc, slon začal upozorňovat i na podivné praktiky v pořadníku pití z mokřiny a náhlá zbohatnutí některých hrochů. A tak se stalo, že když zase přišel čas a zvířátka zase volila, většina z nich zvolila slona.
Hroch to nesl nesmírně těžce. Už si zvykl na články v novinách, na rozhovory v televizi, na to, jak ho některá zvířátka poslouchají a pochlebují mu. Nejdřív nechtěl slona do mokřiny vůbec pustit, a když už tak konečně učinil, kazil všechno, co slon plánoval pro znovuobnovení mokřiny,jejíž stav začínal být katastrofální. Jenže slon se prosazoval čím dál tím víc, a za ním teď chodili novináři ze Savany dnes i z Lidové savany a o hrocha se pomalu, ale jistě přestávali zajímat.
Hroch zuřil. Bombardoval všechny savanské noviny i televize svými prohlášeními, ale ty už nikoho příliš nezaujala. A pak slon opustil svou slonici a našel si novou. Noviny byly plné rozhovorů s novým párem slonů, aférka dokonce zatlačila do pozadí i informace o stavu mokřiny a hroch byl vzteky bez sebe. Plamenným projevem odsoudil slonovu věrolomnost, ale na nikoho to moc nezabralo. I zavolal si hroch šimpanze a ptal se ho, co má dělat.
"Najdi si novou hrošici," odpověděl šimpanz a hroch to udělal. I on opustil svou hrošici, se kterou žil spoustu let a přivedl si novou, mladší a hezčí, než byla slonova slonice. A zase byly plné stránky novin hrocha, zase mohl poskytovat interwiev a chlubit se svým úspěchem. Jenže pak se novináři dozvěděli, že slon má s novou slonicí slůně...a hned utíkali od hrocha ke slonovi. A hroch teď přemýšlí, čím by slona trumfnul.
A mokřina vysychá a vysychá.......
Vladka Spidlova
Panoptikum
Pirát Peksa obviňuje vládu, že když BIS prý v lednu a únoru varovala vládu, že Číňané vykupují v Čechách /i na Moravě/ ochranné prostředky proti infekci, vláda nereagovala
Vladka Spidlova
Turci otvírají hranice
Podle údajů z médií je v Turecku asi čtyři milióny takzvaných uprchlíků. Válečných? Jakápak válka je v Somálsku nebo Pákistánu? Případně v Eritrey, Etiopii, a dalších afrických zemích?
Vladka Spidlova
Už toho mám vážně dost
Zaostalí starci a pokroková, jedině správná mládež. Nevzdělaní venkované a inteligenti z města. ..
Vladka Spidlova
Lidi, vy to nevidíte?
Nevidíte to, že se nám po takřka sto letech vrací to, co před těmi takřka sto lety rozvrátilo celou Evropu, celý svět?
Vladka Spidlova
Nacizmus jak vyšitý
aneb jak mi k pochopení současného dění u nás pomohly dokumenty o Hitlerově Třetí říši .............
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Strahovská Devastation Tour. Historie kopce odchází, unikátní vily jdou k zemi, jiné už mají namále
Při touláním Prahou lze narazit na architektonickou minulost města. Na tu dávnou i relativně...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
Dobrovolní hasiči na Žďársku usilují o pokoření rekordu v dálkové přepravě vody
Více než 2000 dobrovolných hasičů se dnes na Žďársku snaží překonat 16 let starý rekord v dálkové...
Při pádu ze střechy se dnes na Táborsku zranil padesátiletý muž
Jihočeští záchranáři dnes pomáhali muži zraněnému při pádu ze střechy v obci Choustník na Táborsku....
Vyšehrad otevírá novou sezonu. Návštěvníky čekají tajné kasematy i královské památky
Pražský Vyšehrad zahajuje novou návštěvnickou sezonu ve velkém stylu. Národní kulturní památka...

SPECIALISTA LOGISTIKY - JUNIOR (40-50.000 Kč)
Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat:
40 000 - 50 000 Kč




















