Jak uvažují Američané, alespoň ti průměrní

Mohl jsem bin Ládina zabít, řekl Clinton 11. září 2001 několik hodin před útokem teroristů v New Yorku. Tak hovořil tehdy na podnikatelském fóru v Melbourne. Prý to neudělal proto, že by dle něj musel zničit „malé městečko“ Kandahár v Afghánistánu a údajně i zabít 300 nevinných žen a dětí. Projevil elementární neznalost reálií městečka Kandahár, který i tehdy byl druhým největším městem Afghánistánu a dle Wikipedie v něm v roce 2006 žilo cca 450 tisíc obyvatel.

Američané tehdy měli informace, že se bin Ládin zdržuje v sídle guvernéra Kandaháru. Na tomto příkladě lze tedy demonstrovat, že Američané a jejich prezident se svým uvažováním a útoky na americké nepřátele nijak neodlišovali od konce 2. světové války například od Stalina, který také nechal zlikvidovat Trockého v jeho exilu v Mexiku, protože se jím cítil být ohrožen. Tato praxe v USA stále pokračuje.

Je v nějaké zemi člověk nebezpečný vládě USA? Poradci prezidenta ho navrhnou na zapsání do seznamu osob určených k likvidaci. Po schválení prezidentem se bezpečnostní složky USA postarají o provedení likvidace nepohodlných osob, které na veřejnosti označí za teroristy. Že se jedná ze strany USA o teroristické činy, Američany a ani Evropany dosud netrápí. Prezidenti USA se pasovali do role ředitelů zeměkoule. A kde zůstala ta domnělá demokracie? To pak i komunistické režimy ve srovnání s tím americkým si nestojí až tak špatně. Jediný rozdíl je v tom, že v USA mají všichni politici plná ústa demokracie, kterou však kontinuálně pošlapávají svými skutky.

Možná své manýry nevědomky odkoukali od Hitlera. Pak je jasné, že i pro válečné zločiny proti lidskosti, si najdou omluvu. Vybombardování Hirošimy a Nagasaki je toho názorným příkladem.

Viz zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/343911-mohl-jsem-bin-ladina-zabit-rekl-clinton-11-zari-jen-par-hodin-pred-utoky.html

 

Reakce na podněty čtenářů:

Daniel Kroner

Na listine "Most Wanted" FBI jsou realni zlocinci, kteri maji na svedomi vrazdy. Zadna nevinna osoba, ktera by se proste jen znelibila systemu, tam neni...Alespon ne na prednich mistech.

O mezinárodní instituci Interpolu jste zřejmě ještě neslyšel. Pak lze konání USA přirovnat k situaci v hlubokém starověku. Spravedlnost bere do ruky ten, kdo má sílu. V rozporu s mezinárodním právem zasahují do vnitřních záležitostí suverénních států a bez vědomí jejich bezpečnostních orgánů na jejich území vykonávají svá nařízení pomocí teroristických útoků. Jak jinak lze nazvat vojenskou operaci , která nebyla schválena dotčenými bezpečnostními orgány napadené země?

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jiří Soudek | pátek 1.8.2014 19:05 | karma článku: 21,53 | přečteno: 1328x