Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MC

Není co dodat. DíkyR^Zoufale potřebujeme novou a silnou obranu kapitalismu.Zoufale potřebujeme nezbytné vědomosti a informace o tom, jak náš svět funguje.Zoufale potřebujeme připomínat lidem kolem nás, že kapitalismus je hrdina, anikoli padouch, jak se na něj několik minulých let pohlíželo. Že kapitalismusje ochranitel bohatství, prosperity a bezpečnosti, nikoli jejich ničitel. Žehodnoty v životě tvoří jednotlivci, kdežto politici je ničí.

1 0
možnosti
SB

máte pravdu, dík za článek.... ale kdo to vysvětlí Kalouskovi, to by tedy rád věděl

2 0
možnosti
PK

Kalousek to přeci ví, jemu není nutné nic vysvětlovat.

0 0
možnosti
Foto

Ono by to bylo economicky přijatelné, kdyby to byly investice typu ''trade-off'', ze zaměřením na budoucnost. Mnohokrát to je ale jen prošustrování pěnez, s temným pozadím.

0 0
možnosti
Foto

S prominutím opravuji ''se zaměřením''

0 0
možnosti
Foto

Inu, když se to halit do ekonomistického newspeaku, jak je to najednou všechno jasné. R^

Smutně jasné...

2 0
možnosti
Foto

No jo, leckdy mi už něco vypadne, furt fajn, když je to jen slovo:

Oprava: "... když se to přestane halit..."

0 0
možnosti
Foto

možná se vláda domnívá, že dokáže "lépe" alokovat a investovat peníze vytažené z kapes daňových poplatníků ... :-P místo toho, aby je lidé poutráceli "nesmyslně", tak je vláda užije smysluplně... já vím, je to pohádka, ale možná, že ji někteří představitelé vlády a moci zákonodárné věří...

7 0
možnosti
PM

Co je však horší - věří tomu voliči. Politici moc dobře ví, jak to je

6 0
možnosti
Foto

Podstata ekonomiky "fungující" na základech vytváření veřejného dluhu je stejná, jako umělec stavící svou kariéru na stále nestřídmějším holdování alkoholu. Řešení je přestat pít, tzn. "šetřit". Pravděpodobně to s ním sekne a už nic nevytvoří. Řešením je chlastat dál a riskovat větší průser, u něhož je jasné, že přijde a jen otázkou času je "kdy". Problém nastal už dávno, teď už jsme jen v situaci, že každé řešení je svým způsobem špatné. Je-li řešením spotřeba, budiž vládo, natiskni peníze a rozdej, alias "na zdraví" ...

0 2
možnosti
Foto

na fcb běhá několik fotek s komentářem :"Jsme národ bláznů" ..... což je možná pravděpodobná odpověď na vaši otázku. A objektivně je možno prohlásit, že i Evropa je plná bláznů..... není jiné vysvětlení proč lidé stále dokola na střídačku volí ty stejné odkláněče- zkorumpované politické kreatury, zastánce vysokých daní a maximalizace přerozdělování.

4 1
možnosti
PM

Jenže když někomu řeknu, že je třeba nízkých daní, tak hned mají strach, že se budou mít hůř

3 0
možnosti
Foto

z mandatorních výdajů politici nezbohatnou a tak si musí vymýšlet investice, i kdyby na chleba nebylo. Proto také klika kolem Zemana natlačili důchodce do prezidentského křesla a teď budou tlačit SPOZ do Parlamentu a dá - li B.hloupí voliči i do vlády, protože je před námi dostavění Temelína za 400 mld a z toho se dá bokem už odsypat moc pěkná sumička.

4 3
možnosti
Foto

tuhle konspirační teorii vymysleli šéfredaktoři Bakalových blábolníků na setkání v Havlově knihovně po Schwarzenbergově krásném druhém místě....... asi už měli dost naváto, nebo byli namol ..... což paradoxně pak předhazovali Zemanovi;-D;-D;-D

8 2
možnosti
  • Počet článků 695
  • Celková karma 42,47
  • Průměrná čtenost 19980x
Markéta Šichtařová,

ředitelka společnosti Next Finance s.r.o., ekonomka, autorka několika bestsellerů o aktuální ekonomicko-politické realitě.

V roce 2024 kandidátka do Senátu ČR.

Seznam rubrik

Oblíbené články