VE

S Trumpem je problém, že nikdo neví jak si představuje to rychlé ukončení války na Ukrajině. Důsledky můžou být tak závažné, že ekonomické otázky už nebudou téma

Foto

J90a88n 18Š79i15k

9. 7. 2024 14:01

Přesně. Možná jako pan Orbán. Po jeho mírové misi druhý den Rusko vybombardovalo dětskou nemocnici. To je přesně ten mír o kterém žvaní Orbán a dneska už i Babiš a jeho poskoci.

Foto

No já nevim, Trump mi přijde strašně nevyzpytatelnej. Dá na první dojem, je nevzdělanej a myslí si jakej je to king. U něj se strašně blbě odhaduje, co bude dělat.

Určitě se bude mstít.

Co dalšího uvidíme, ostatně, ještě nevyhrál.

JL

Ta prvni vase veta je kratka, ale presna pane Horniku. Jinak nevite nic.

OS

Pořád mi nějak nejde do hlavy, proč si Američani vybírají za prezidentské kandidáty takové geronty. Něco mezi hnědým uhlím a smrtí. To opravdu v té zemi nejsou mladší, schopní tenhle obrovský stát úspěšně vést?

JV

J20a78n 26V39ě68r55n18ý

9. 7. 2024 14:29

Kandidáty vybírají strany, strany se skládají v podstatě jenom z dědků, kteří mezi sebe nikoho jinýho stejně nepustí. No a ono v populaci jsou už ve skutečnosti taky hlavně ti dědečkové. Zbývající mladí se tak můžou leda smutně dívat. A když už se nějací z nich dostanou do důležitých pozic, tak už jsou z nich tou dobou taky dědci.

Foto

J45a94n 67Š60i52k

9. 7. 2024 13:52

On by ten Trump byl lepším řešením než Biden, jenže problém je, že šlape ve všem jako slon v porcelánu. A to finanční trhy znervózňuje daleko více, protože je to člověk nepředvídatelný, emociálně nestálý, který vyvolává nejistotu a nejistota rovná se nestabilita, to investoři, patrně na rozdíl od Vás, ví. Trumpovi vlastnosti jsou vynikající pro obchodníka, ale ne pro politika, zvláště prezidenta. Jinak je velmi zajímavé, jak v drtivé většině Vašich článků vyzdvihujete Čínu oproti EU. Nějak jste už zapomněla na to, jakým způsobem ke své pozici dospěla. Tedy centrálním plánováním, státními dotacemi do vybraných sektorů, proti nimž dotace EU poněkud blednou, korupcí v provinciích a vládní protekcí pro vybrané podnikatele. Jinými slovy komunistický model, jehož výsledkem jednou bude obr na hliněných nožičkách o ničem. Možná byste mohla ten nános dokonalosti, kterým Čínu líčíte trochu setřít. Jenže to Vám moc nevyhovuje, protože potom by se ukázalo, že zase tak hrozný strašák Čína pro Evropu není a to do Vašeho arsenálu ekonomicko-teoretických strašidel moc nezapadá, viďte...Hezký den

  • Počet článků 698
  • Celková karma 41,86
  • Průměrná čtenost 19905x
Markéta Šichtařová,

ředitelka společnosti Next Finance s.r.o., ekonomka, autorka několika bestsellerů o aktuální ekonomicko-politické realitě.

V roce 2024 kandidátka do Senátu ČR.

Seznam rubrik

Oblíbené články