Foto

Zaregistroval jsem Vás na billboardech jedné strany jako kandidátku do Evropského parlamentu. Neměl by tudíž být tento blog označen jako politický a mít příslušnou barvu?

Foto

P55e58t56r 94H75a11n43n18i64g

19. 2. 2024 17:06

Tentokrát s Vámi zcela souhlasím. Kandiduje za Svobodné, které jsou zásadně proti dotacím, ostatně právě tak jako my, Rozumní. Dotace jsou zkázou svobodného podnikání a tento protest je v podstatě za dorovnání dotací. Tak nevím. Já jsem se odmítl přiživit za Rozumné na těch traktorových protestech, protože jsem zásadně proti dotacím. Když se EU nezbaví toho jedu, jako jsou dotacem (a samozřejmě ještě většího jedu jako Green Deal), tak padne. Dotace podvazují svobodné podnikání. Kdyby v 19. a na počátku 20. století byly dotace obvyklé v USA, tak jsou dnes USA na úrovni třeba Guatemaly.

MB

Amen.

Ideologové tvrdí, že maso nahradíme hmyzem. Ideologové už ale zapomenou dodat, že na hmyz není zažívací soustava středoevropana připravena. A chov hmyzu není taková legrace, jak nám ideologové tvrdí.

Ideologové tvrdí, že maso není potřeba a můžeme tlačit vegan a plant based stravu. Ideologové už ale zapomínají dodat, že ty rostliny musíme něčím hnojit. Nedávno se mi nějaký ideolog snažil namluvit, že můžeme pěstovat hydroponicky. Akorát nám z toho polezou mdlá supermarketová rajčata chutnající jako něco, co vyprodukoval Tricatel.

PB

P87e90t55r 74B61u46r35i89a11n

19. 2. 2024 16:39

Nesouhlasím s vámi.

A shrnu to do jednoho souvětí:

Vy držíte palce Jandejškovi, který byl poradcem ministra zemědělství Babišovy vlády v době, kdy ten podepsal Green Deal, aby to za Green Deal nandal vládě, která u toho tehdy vůbec nebyla a v opozici byla proti němu.

Hezké. Takové čestně upřímné.

SD

S37v26a97t79a 49D10e64d23i52c

19. 2. 2024 19:13

Hmmm, nedalo mi to a podival jsem se - a mate pravdu. Poradcoval pro nejakeho Mariana Jurecku, t.c. ministra zemedelstvi.

Kdyby ten samy Jandejsek poradcoval pro toho sameho Jurecku dneska, ve vlade zarucenych demokratu ... jakpak byste mluvil ?

Foto

J14a36n 63E21l88i20á50š

20. 2. 2024 6:08

Tohle je problém, který asi pochopí jenom zemědělci a ostatní se budou divit, proč "strácíte čas s takovou prkotinou"... Kdybychom byli donuceni žít jenom z toho, co se nám urodí na zahrádce, pak by jsme pochopili, co vlastně zemědělci požadují...

Foto

Včera v televizi Alexandr Vondra ukázal dopis pana Jandejska, který po agresi Ruska zřetelně fandí Putinovi.

Už jen tento fakt samotný (předpokládám, že pan Vondra měl vše dobře doložené a že tedy nejde o fake news), musí nutno vyvolat otázku, kdo a proč protestuje.

Pokud se navíc od tohoto protestu distancuje Agrární komora a další organizace, pak je třeba být velmi obezřetný v hodnocení dnešní akce.

RV

To předpokládáte špatně, sám tvrdil, že netuší, jestli je to falzifikát. A Jandejsek to označil za fake

DM

Paní Šichtařová: vyjadřujte se k věcem, kterým ASPOŇ TROCHU rozumíte...! Tomuto absolutně ne. Z těch zemědělců, kterým byl restituován majetek po r. 1992, zbylo možná pár desítek jednotlivců. Ostatní jsou převážně potomci komunistických jézeďáků, kteří "stvořili" své agropodniky (s častým nezaplacením úvěrů od následně zkrachovalých bank) a skoupených podílů od "již pro stáří nemohoucích" rolníků/jézeďáků. Jejich potomci se už zemědělství věnovat nechtěli, takže hodně těch - i s dobrým úmyslem zakládaných firem před 30 lety - skončilo pohlcením v obřích agropodnicích (v Agrofertu přirozeně též), které nyní inkasují od státu stamilionové dotace. Téměř nikdo z nich si vlastní produkcí nevydělal na moderní traktory, jakož i ostatní nutný "agropark"... To není výtka, to je prosté konstatování. Těžce si protiřečíte, když na jedné straně brojíte proti VEŠKERÝM dotacím, na druhé straně vyjadřujete podporu dnes protestujícím farmářům, kterým se "dotace nejeví dost vysoké".... Moravští vinaři jsou na tom ekonomicky skvěle, většina zemědělců má dobré podmínky pro hospodaření mj. proto, že pachtovné je velmi nízké a plně ho pokryjí dotace (i jen) na obhospodařovanou půdu. Problém je snad jen v nízkých výkupních cenách, ale žádná provozuschopná farma nekrachuje a finanční bilance zemědělců je lepší, než kdy dříve...

Po komunistech zůstaly jen ohromné postsovětské kolchozy, kterých se ujali překabátění postkomunisté. Rodinné farmy se mohly obnovovat až po Listopadu. Ale všichni překabátění postkomunisté jim znemožňovali činnost, aby uloupili jejich pozemky po Listopadu!

Vaše ideologické nastavení proti dotacím považuji za správné. Ale neklepete hřebíček na hlavičku!

Dosavadní naše vlády rozhazovaly dotační peníze především postsovětským kolchozům vedených převážně překabátěnými postkomunisty, které produkují stamilionové zisky, a dotace nepotřebují.

Vláda Petra Fialy je první vládou, která se potýká s ekonomickou krizí a musí šetřit. Proto dotace nedává plošně, ale především malým rodinným farmám, které hospodaří o přežití, a které dotace skutečně potřebují.

RV

Mohu se zeptat, o jaké ekonomické krizi je řec?

Foto

Autorka vstoupila aktivne do politiky. Obavam se, ze za teto situace poutani jejich clanku na titulku skodi nezavislosti redakce.

VF

Možná její strana platí za tuto reklamu majiteli iDNES.cz.

VF

Věřím, že za zemědělce budete bojovat v EP, do kterého kandidujete.

FZ

Rajchl,Dušek,Okamura,Jandejsek..který z nich je ten malý zemědělec kterým bych měl držet palce? A ti opravdu malí zemědělci jsou o 4 roky zpátky.Green Deal podepisoval agent Bureš ,ale to se protesty výše jmenovaným malým ,,zemědělcům"tak nějak nehodily.

  • Počet článků 683
  • Celková karma 44,32
  • Průměrná čtenost 20243x
Markéta Šichtařová,

ředitelka společnosti Next Finance s.r.o., ekonomka,

spoluautorka několika bestsellerů o aktuální ekonomicko-politické realitě.

V roce 2016 vydala knihu Jak to vidí Šichtařová, aneb Co nám neřekli o imigraci, důchodech a naší budoucnosti.

Seznam rubrik

Oblíbené články