Kosovská vláda válečných zločinců
Chceme-li se zamyslet nad tím, z jakých kořenů vznikla současná elita Kosova – státu prolezlého korupcí, zločineckými strukturami a drogovými mafiemi ovládajícími značnou část heroinového trhu v Evropě, musíme se vrátit zpět do druhé poloviny 20. století
Po skončení 2. světové války, během níž bylo území Kosova anektováno fašistickou Itálií, resp. nacistickým Německem byla projednávána mezi zástupci Albánců a bělehradskou vládou možnost volné společné konfederace Jugoslávie a Albánie, čímž by došlo ke spojení staré Albánie a kosovských Albánců do jednoho státu. Tato jednání byla zmařena po odklonu jugoslávského prezidenta Tita od sovětského bloku a naopak radikálnímu příklonu albánských komunistů k Sovětskému svazu a později k Číně. I přes masivní finanční dotace na rozvoj zaostalého Kosova se tato část jugoslávské federace nerozvíjela – z důvodů nedostatečného vzdělání většiny kosovských Albánců a jejich indoktrinaci albánským komunismem.
Albánci dostali širokou míru autonomie Kosova, kterou však začali zneužívat pro komunistické cíle Hodžovi Albánie a začali napadat své nealbánské okolí – především Srby a Romy. K prvním větším nepokojům organizovaných Tiranou došlo během státního svátku Albánie ve dnech 27.-28.11.1968. Centrem organizování těchto nepokojů byla albánská univerzita v Prištině, v té době prakticky pod kontrolou Tirany, která sem importovala marxistické učebnice a stalinisticky orientované profesory z Albánie.
Po těchto nepokojích došlo k první vlně odchodů Srbů a Černohorců z Kosova, kteří se začali bát o svůj majetek a životy. To mělo za následek hlubší propad celkové úrovně Kosova, neboť Srbové a Černohorci byli jednou z mála ekonomicky aktivních skupin na území Kosova. Povzbuzeni smrtí Tita rozpoutávali Albánci další kola násilí – srbští představitelé byli napadání a jejich ženy a dcery programově znásilňovány. Kolotoč násilí vyvrcholil v roce 1981, kdy se bělehradská vláda rozhodla proti albánským násilníkům poprvé zasáhnout silou. Výsledkem policejního zásahu bylo 11 mrtvých a 260 zraněných kosovských Albánců, což lze vzhledem k rozsahu násilností označit za minimální ztráty.
Na základech těchto násilnických albánských organizací začaly vznikat první polovojenské skupiny, které se cvičily v teroristických dovednostech s výraznou podporou Albánie. To mělo za následek pochopitelné zrušení autonomie Kosova, zákaz albánských médií, které živily komunisticko-xenofobní proudy mezi Albánci a propouštění Albánců, kteří odmítli vyjádřit loajalitu vůči bělehradské vládě ze státních úřadů. V letech 1988-1991 útočily různé ozbrojené albánské skupiny (v té době bez jakéhokoli centrálního velení) na Srby a Černohorce po celém území Kosova. Název „Kosovská osvobozenecká armáda“ UCK se poprvé objevil v roce 1992, kdy se tato nově vzniklá teroristická organizace přihlásila k brutální vraždě dvou srbských policistů v Kosovské Drenici. V roce 1995 zaútočila UCK v počtu několika desítek bojovníků na srbský uprchlický tábor na severu Kosova, kde byli umístěni srbští utečenci, kteří byli vyhnáni po bojích srbských a muslimských jednotek z Bosny. Po této události následovala lavina útoků na Srby, Romy a Albánce loajální k federální vládě. UCK tak získala konkrétní obrysy.
Bělehradská vláda však na teroristické útoky UCK zareagovala s velkou tvrdostí (zejména bez ohledu na civilisty) a největší chybou se stala neschopnost či neochota Bělehradu zabránit působení srbských polovojenských jednotek, které vzaly právo do svých rukou. Není třeba si celou situaci malovat na růžovo, tyto polovojenské jednotky zasáhly s neobvyklou razancí, skládaly se ze srbských dobrovolníků, kteří byli absolutně mimo kontrolu bělehradské vlády. Jejich zákroky na území Kosova měly však přesně opačný efekt, než původně polovojenské jednotky zamýšlely – vehnaly do otevřené náruče teroristické UCK tisíce členů, kteří pokračovali v etnických čistkách všeho nealbánského na území Kosova. V té době došlo skutečně k „válečným zločinům“ ze strany Srbů – jejich příčinou však nebyli příslušníci srbské armády či policie, ale právě tyto polovojenské jednotky dobrovolníků, na jejichž činnost neměly oficiální orgány Srbska jakýkoli vliv. Viděno stejnou optikou, dopustilo se stejných válečných zločinů (ztráty na životech civilistů) i NATO na Srbech a Černohorcích.
Politická orientace UCK
Podrobnější zkoumání dlouhodobějších politických cílů UCK dává této teroristické organizaci punc originality: Politická orientace UCK je nejasná, ale podle zpravodaje listu New York Times Chrise Hedgese vychází UCK zejména z rodinných klanů, které aktivně podporovaly za druhé světové války italský fašismus, anebo bojovaly v albánské divizi SS Skanderbeg. Druhou skupinu tvoří příznivci někdejšího albánského stalinistického diktátora Envera Hodži, kteří většinou studovali na prištinské univerzitě – na té univerzitě, která se stala centrem kosovsko-albánských stalinistů. Třetí skupinu tvoří podle Jerryho Sepera z listu The Washington Times přívrženci islámského fundamentalismu, napojení na podobné kruhy v Bosně a Hercegovině a na známého saudského milionáře Usamu bin Ládina, který poskytuje UCK značné finanční prostředky. Tento poznatek je obzvláště pikantní ve vztahu k USA, uvědomíme-li si, kolik úsilí, času a peněz obětovaly USA na dopadení tohoto islámského teroristy.
A konečně poslední čtvrtou složkou UCK jsou lidé, podle shodného názoru amerických činitelů i evropského objektivního tisku, úzce spolupracující s albánskou narkomafií v Evropě. Ta za ochranu UCK poskytovala této organizaci více než štědré finanční prostředky. Zvláštností je jednota, s kterou přistupují všechny tyto frakce k jedné problematice a tou je téma Velké Albánie zahrnující Kosovo, část Černé Hory a Řecka a Makedonii. O tom, že se UCK pokusila rozšířit svůj teror i do Makedonie jsem psal svém předchozím článku o Kosovu.
Vedení a velitelé UCK
Během existence UCK se v jejím vedení vystřídalo několik vůdců - z nichž většina po svém odstoupení z funkce byla zastřelena. Posledním a asi nejznámějším vůdcem UCK byl Hashim Thaci, jež podle listu New York Times nechal v rámci čistek klidně postřílet řadu kolegů-osvoboditelů, přičemž se sám poprav aktivně účastnil. Hashim Thaci je velkým přítelem například bývalého generálního tajemníka NATO George Robertsona či bývalé ministryně zahraničí UCK Madeleine Albright . Je proto naprosto skandální, že tento člověk – vyšetřovaný pro válečné zločiny - je dnes premiérem Kosova, je partnerem v jednání se západními zeměmi.
Dále v UCK fíguroval tiskový mluvčí Jakup Krasniqi, jež často a rád tvrdil, že jedinou ideologií UCK je "albánství" a který jako první již v roce 2000 mluvil o tom, že kosovští Albánci budou ignorovat rezoluci OSN č. 1244 s tím, že samostatné Kosovo bude základem pro albánskou okupaci Černé hory a Makedonie za účelem vytvoření „Velké Albánie“
UCK a NATO
Jak je možné, že se UCK, jež začala jako malá teroristická organizace budovaná po vzoru obdobných palestinských skupin, takto zvětšila a vytvořila dokonce vojenské jednotky, dobře vycvičené a vyzbrojené, je schopna financovat nákupy zbraní a platit zahraniční vojenské instruktory?
Profesor ekonomie na univerzitě v Ottawě Michael Chossudovsky píše o vazbách mezi UCK a organizovaným zločinem v souvislosti s politickými cíly USA a Německa na Balkáně. Uvádí, že od počátku let devadesátých "se Bonn a Washington spojily a vytyčily si na Balkáně sféry vlivu. Na tom také spolupracovaly jejich zpravodajské složky. Podle zpravodajského analytika Johna Whitleyho začaly tajně podporovat UCK prostřednictvím CIA a německé tajné služby BND, když členové UCK dostali německé uniformy, východoněmecké zbraně a byli částečně financovány z prodeje drog. CIA pak zajistila jejich výcvik a vybavení v Albánii". Podle Chossudovského se tak stalo na podporu politiky Bonnu a Washingtonu na Balkáně, jejichž společným cílem byl rozklad tehdejší Jugoslávie.
Nynější podpora Washingtonu, Bonnu a Londýna UCK způsobila, že umírnění kosovští Albánci jako je jejich prezident Ibrahim Rugova, byli zatlačeni do pozadí. Je třeba podotknout, že Jugoslávská vláda byla s Rugovou ochotna jednat - nikoliv však s UCK. Je to podobné, jako by někdo tlačit USA k tomu, aby zasedly k jednacímu stolu s Usamou bin Ládinem.
Za válku a devastaci celé jižní Evropy je tak zodpovědné především NATO - tedy i my. UCK měla být podle plánu přetvořena na civilní policii - tento plán byl dokončen a civilní policejní sbory v klidu pokračovaly pod apatickým dohledem KFOR ve vraždění a vyhánění všeho nealbánského z Kosova. UCK se rozdělila do několika dalších částí - podle zeměpisné lokace a působila pod různými názvy v jižním Srbsku (okolí Preševa) a v oblasti makedonských hranic s Kosovem, kde terorizovala místní obyvatelstvo. V současné době se již nahlas mluví o tom, že z Kosova jsou pašovány zbraně buňkám UCK v Makedonii s cílem vyvolat násilnosti v této balkánské zemi a její připojení ke Kosovu.
To, že mohly "vyspělé západní demokracie" rozehrát společnou hru s hráčem formátu UCK jasně dokázalo, že NATO nemá ve 3. tisíciletí v moderním světě co pohledávat. Stejně tak, celé toto nesmyslné vraždění nazvané jako humanitární bombardování ukázalo, kde v české společnosti je místo pro politiky pokřivených morálních hodnot, jež plně odkryly právě v souvislosti s bombardováním Jugoslávie. Postoj všech těch Havlů, Rumlů a Lobkowiczů jednoznačně ukázal všem slušným lidem skutečnou tvář levicového humanismu.
Pavel Sibřina
Liberální muslimové lynčovali radikální duchovní
Tisíce liberálně a tolerantně orientovaných sunnitských muslimů se v posledních dnech shromáždily před mešitami a náboženskými školami (madrasy), aby protestovaly proti násilí a zabíjení ve jménu islámu. Policie musela bránit veřejnému lynčování radikálních duchovních před islámskými centry a mešitami v Londýně, Manchesteru, Paříži, Nice, Lyonu, Stockholmu, Malmö, Madridu, Barceloně, Oslu, Kodani a v mnohých městech na středním východě a jihovýchodní Asii. Davy liberálních muslimů protestovaly proti zneužívání islámské víry k násilí a zabíjení po celém světě. Bezprostředním spouštěcím impulsem byl útok islámských radikálů a povraždění desítek civilistů v indickém Bombaji, kamenování znásilněné muslimky v anarchistickém Somálsku a povraždění 17 školáků na pomezí pákistánsko-afghánských hranic příslušníky Talibánu.
Pavel Sibřina
Do ležící ODS si s chutí ještě kopnu
Jsem pravicový volič. Spíše konzervativní, ojediněle liberální. Pravici jsem od svých 18-ti let vždy volil. Myslím si, že stát má do našich životů zasahovat minimálně, jeho primárním úkolem je zajištění bezpečnosti vnitřní a vnější (policie, armáda), budování infrastruktury, nastavování co nejširších mantinelů formou legislativy. Byť to nebylo vždy jednoduché, nakonec jsem vždy před volební urnou volil nejmenší zlo, které v mých očích představovala ODS. Stejně tak mě před lety ve volbách do PSP ČR oslovil program ODS, který mimo jiné sliboval zdravotnickou a sociální reformu, rovnou daň, efektivní stát, účinnou policii, očištění politiky a státu od prorůstání mafie a reformu justičního systému.
Pavel Sibřina
Komunisti lžou – před rokem 1989 bylo všechno dražší!
Častým argumentem voličů KSČM a levice při kritice současných dnů, je kritika všeobecné „nemorální drahoty“. Vzhledem ke svým sklonům k občasným amatérským sociologickým studiím, jež v případě příznivců KSČM hraničí spíše s masochismem, slýchávám tento „argument“ při diskusích docela často. Pojďme se však za pomoci statistiky a naprosto exaktních čísel zamyslet nad skutečným stavem cen nejčastěji kupovaného a používaného zboží. Abych předešel pochybovačným dotazům, upozorňuji hned na počátku článku, že veškerá data týkající se cen pochází z veřejně dostupných statistických zdrojů a ze studií Českého statistického úřadu. Dle ekonomických dat byla první polovina roku 2008 patrně nejlepším ekonomickým obdobím, které lidé v této zemi historicky zažili. Budeme tedy srovnávat nejlepší rok svobodné a demokratické společnosti s patrně nejlepším ekonomickým rokem komunistického režimu – rokem 1965.
Pavel Sibřina
Udělal z nás E. Beneš národ zbabělců?
Rok 2008 je plný výročí osudových osmiček naší národní historie. 30. září si tak připomínáme jedno z nejsmutnějších výročí svobodné Československé republiky – podepsání Mnichovské dohody, kterou evropské mocnosti rozporcovaly a násilně rozbily Československou republiku. Zároveň si připomínáme výročí zbabělosti a historického selhání tehdejšího prezidenta Edvarda Beneše – muže, který poslal odhodlanou a po svobodě toužící armádu Československé republiky z opevnění a zákopů domů bez jediného výstřelu. Konec letošního září by tak neměl být jen připomenutím zrady našich francouzských a britských přátel, ale také připomínkou zrady největší – zrady, které se dopustil prezident Edvard Beneš na vlastním národu.
Pavel Sibřina
Dragane odpusť, stydím se za Českou republiku
Ahoj Dragane, dlouho jsem se neozval. Důvodem byl stud, zklamání a vztek. Vztek nad tím, že vláda ČR v rozporu s mezinárodním právem, proti vůli většiny Čechů, posvětila ukradení části Tvojí země. Stydím se za Českou republiku, kterou reprezentuje vláda s absencí vlastního názoru a úsudku (což je v české historii tak trapně obvyklé).
Další články autora |
Barbaři na hranicích. Fotky od Hamásu zahanbily západní média
Seriál Pokud vás už válka na Blízkém východě unavuje, podívejte se na fotky ze 7. října loňského roku. Ty...
K romskému chlapci po konfliktu s učitelem jela záchranka. Zasáhla policie
Policie řeší incident, při kterém se v Koryčanech na Kroměřížsku fyzicky střetl učitel s žákem....
Obsese zbraněmi, morbidní porno a stres. Vrah z fakulty střílel už na střední
Premium Čtyřiadvacetiletý muž ze středostavovské rodiny bez ekonomických problémů a se slibně rozběhlou...
Malý Vilík prohrál svůj boj s rakovinou. Sbírka pomohla rodině strávit čas spolu
Rodiče malého Vilíka na stránce Donio v červenci vybírali peníze, díky kterým se mohli plně věnovat...
Za zpackanou digitalizaci mimořádné odměny. Bral je i obviněný z Dozimetru
Premium Ministerstvo pro místní rozvoj zaplatilo za digitalizaci stavebního řízení k 9. září letošního roku...
Česko bude znovu členem Rady OSN pro lidská práva, rozhodlo Valné shromáždění
Česko bude v příštích třech letech znovu členem Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Ta monitoruje...
S digitalizací by měl vládě pomoct nestranný odborník, prohlásil Pavel v Brně
Pro prosperitu Česka jsou důležité inovace, na kterých se shodnou představitelé koalice i opozice,...
Brněnské nádraží řeší problém s trakčním vedením, vlaky nejezdí nebo mají zpoždění
Kvůli problémům s trakčním vedením na nádraží v brněnských Židenicích je ochromený provoz na...
Už žádné popíjení na ulici, známá tokijská čtvrť omezuje alkohol
Popíjení alkoholu na veřejnosti v nočních hodinách v tokijské nákupní a zábavní čtvrti Šibuja...
Chcete mít zářivý úsměv? Vyhrajte profesionální bělení zubů doma
Toužíte po zářivém úsměvu, který dodá vašemu vzhledu sebevědomí? Nyní máte šanci si splnit sen o bílých zubech z pohodlí domova! Zapojte se do naší...
- Počet článků 19
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 7681x
Edmund Burke
Seznam rubrik
Oblíbené blogy
Oblíbené stránky
- EUportál - pravda o EU
- EUrabia - islám nekorektně
- Ne Lisabonské smlouvě!
- Frontpage Magazine
- Husky Outdoor