Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Tak i naše Popelka je feministická pohádka a hlavní hrdinka je silná samostatná žena, která musí o svou šanci bojovat. A to i se zbraní v ruce.Jako kluk. To je prece na české Popelce krásné a činí ji výjimečnou.Spousta slavných filmu dostalo novější verze.Proc ne?Někdo se na ně rád podívá.A i v české verzi je Popelka mnohem dospělejší než princ.A že je princ tmavší typ?No a co...?

2 2
možnosti
Foto

Plus i v původní české verzi je při princově laškování se společníky v lese přítomen prvek LGBT.

1 0
možnosti
Foto

V hodnocení norské Popelky se téměř všichni shodují - úplně zbytečně natočený film. V norské Popelce se vytratila poetičnost pohádky, humor i skvělý hudební doprovod.

12 0
možnosti
Foto

Ne každý film má nové zpracování a některé jich maji hned několik.Treba Bídníci.Jsou jejich jiná zpracování zbytečná?A takových filmu je spousta.Tech slavných.Ja bych to bral od Norů jako poctu.Popelka je jediný český film,ktery se takoho v podstatě vyznamenání dočkal...

0 4
možnosti
Foto

Obávám se, že i tentokrát je kritika vůči norské pohádce zaměřena na body, které jsou už v původní pohádce pana Vorlíčka.

Už Popelka Libuše Šafránkové totiž není žádná ušlápnutá chudinka, ale pěkně odvážná emancipovaná holka, zatímco anonymní bezejmenný princ je nerozhodný ťunťa.

LGBT je v naší pohádce rovněž zobrazeno při princově laškování se dvěma společníky v lese a k případné líbací scéně ani tam moc nechybí. 😊

2 3
možnosti
Foto

Stačí se jen podívat na ty lískové oříšky co jsou ve skutečnosti žaludy. No a dál už není o čem.

3 0
možnosti
RE

Přestože jsem velký příznivec Norska, tady je nepochválím. Jednoduše řečeno, snažili se to napodobit tak vehementně, že to postrádá jakoukoli invenci a nevyzařuje to atmosféru ani norskou, ani naší. Za mě tedy "zbytečně vyplácaný film" Jediné plus pro mě je, že takový zájem o naší tvorbu potvrzuje, že máme hodně společného.

3 0
možnosti
  • Počet článků 624
  • Celková karma 21,88
  • Průměrná čtenost 3856x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->