Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Proč mají zadaní muži své profily na seznamkách jako svobodní?

To si takhle serfuju po internetu a narazím na nějakou zmínku o svém známém nebo dávném příteli. Ptám se sama sebe: Jak se má? Co asi dělá? A tak si zadám jeho jméno do vyhledavače a zjistím, že se nejenže před pár lety oženil, ale také, že jeho jméno a e-mail jsou pod nickem na seznamce, kde se profiluje jako svobodný. Proč si zadaní muži zakládají profily na seznamkách a předstírají, že jsou svobodní? Co je k tomu vede?

Tak to je otázka, kterou si kladu už poněkolikáté… Narazila jsem na několik svých známých, přátel nebo lidí, na které jsem si po dlouhé době vzpomněla. Říkala jsem si: Jak se jim asi daří? Bydlí stále tam, co bydleli? Jsou ženatí nebo stále svobodní? Co vlastně dělají? Dokončili školu?

HLEDÁNÍ ZNÁMÝCH NA INTERNETU A FACEBOOKU

Nejjednodušší způsob, jak se rychle dozvědět informace, je zadat si jméno onoho člověka do internetového vyhledávače (mám ráda www.google.cz nebo www.seznam.cz) a kliknout na: HLEDEJ.

Často jsem takhle našla informace, které jsem nejen hledala, ale také i něco navíc. Například jsem objevila e-mail a pak jsem se s lidmi, po kterých se mi zastesklo, zkontaktovala.

V duchu jsem chválila celosvětovou síť internetu, která spojuje všechny a všechno! Jak jednoduché. Ale někdy najdete i to, co byste raději nechtěli objevit.

PŘÍTEL, KTERÝ MÁ VŠECHNO, O ČEM JSTE KDY SNILI

Narazila jsem na dávného přítele, který je deset let ženatý. Má krásnou a věrnou manželku, synka, který jim dělá radost, nedávno nově zařízený byt, své záliby, zaměstnání poskytující příjemné finanční příjmy a také poměrně vysokou životní úroveň.

Říkám si tak sama sobě: Co mu tak může chybět? Když se zamyslím, má nádherný život! Můj život není jednoduchý. Nemám nic z toho, co má on. Přesto jeho profil najdete na internetové seznamce, ve kterém se profiluje jako mladý muž v nejlepších letech, úspěšný muž bez závazků.

Kdybyste ho neznali, měli byste jako já (žena) dojem, že by nebylo špatné se s takovým člověkem seznámit.

Vycházím z toho, že dívky, ženy nebo dámy dávají přednost při seznámení muži svobodnému a nechtějí se řítit do románku s ženatým mužem bez budoucnosti.

A to není jediný, koho jsem tímto způsobem na internetu objevila! Další muži se profilují podobně, ale na síti Facebook.

Je možné si to nějak vysvětlit? Jednají zadaní muži takhle proto, že si chtějí nezávazně zašpásovat, nebo proto, že jim prostě nepřijde špatné neuvést celou pravdu? Prostě jen vynechají to podstatné ve svých životech jako je manželka, domov, děti a všechno ostatní, co se týká rodinného života a závazků.

DLOUHODOBĚJŠÍ VZTAH NAVÁZANÝ S ČLOVĚKEM ZE SEZNAMKY NEBO CHATU JE VÝJIMEČNÉ

Podle psychologa MUDr. Zbyňka Mlčocha je sice možné dlouhodobější vztah navázat díky seznamkám, které jsou na internetu, v chatu nebo diskusích, ale jedná se spíš o výjimky potvrzující pravidlo.

„Jde tam totiž spíš o to, si pod nic neříkající přezdívkou jen tak popovídat, udělat na ostatní chatující dojem a zvýšit si sebevědomí tím, že ze sebe udělám někoho trochu jiného, než jaký dotyčný ve skutečnosti je,“ řekl MUDr. Mlčoch.

Vracím se ve svých myšlenkách k přátelům a známým a říkám si: Co je příčinou toho, že jsem našla jejich nepravdivý profil na seznamkách? Odpovědí se nabízí nepřeberné množství – od nudy v manželství, snahu navázat kontakt s někým novým, trochu si nezávazně sexuálně užít až po myšlenku vyměnit okoukaného partnera za jiného…

Nevím, zda by překvapilo vás, kdybyste na internetu našel(a) svého přítele (přítelkyni),  snoubence(snoubenku) nebo manžela (manželku) pod jinou identitou. Ale zdá se, že podle nejnovějšího průzkumu společnosti OnePoll.com je to normální.

VÝZKUM VEŘEJNÉHO MÍNĚNÍ SPOLEČNOSTI OnePoll.com

Ve výzkumu se uvádí, že každý pátý člověk žije s někým, ale přitom souběžně s tímto hlavním vztahem, miluje někoho dalšího.

Nejčastěji se jedná o přítele z blízkého okolí nebo kolegu ze zaměstnání. Nejčastějším důvodem, proč lidé navazují takové vztahy souběžně, respondenti v průzkumu uvedli nespokojenost v „hlavním vztahu“.

Ať už jsou výsledky průzkumu jakékoliv, já sama jsem konzervativní typ člověka. Hodnoty, které vyznávám, mají kořeny v židovsko-křesťanském pojetí světa. Ty jsou pro můj život určující. Nemohla bych se nikdy spokojit se vztahem ve třech nebo s tím, že můj partner (snoubenec, manžel) hledá ještě někoho dalšího.

A co vy? Jak se díváte na zadané muže, kteří mají své profily na seznamkách, Facebooku… a vytváří dojem svobodných mužů? Co byste dělal(a), kdybyste svého blízkého nebo přítele našla na seznamce s nepravdivými údaji o sobě? Vadilo by vám to?

Fotografie a odkazy:

http://www.zbynekmlcoch.cz/info/bez_partnera/laska_pres_internet_proc_ne_jak_se_seznamit_a_kde_hledat_novou_lasku_partnera.html

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/205832-kazdy-paty-clovek-miluje-vedle-sveho-partnera-i-nekoho-jineho.html

http://www.flickr.com/

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 19.7.2010 9:11 | karma článku: 23,14 | přečteno: 7128x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 23,35 | Přečteno: 681x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 8,78 | Přečteno: 139x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3935x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5559x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,35 | Přečteno: 790x | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Biden se nakazil covidem, stahuje se do izolace, oznámil Bílý dům

18. července 2024,  aktualizováno 

Americký prezident Joe Biden, který obhajuje v podzimních volbách mandát, se nakazil covidem....

Raketová kariéra Trumpovy snachy. Hvězdné Laře radila i rodačka ze Zlína

18. července 2024

Premium Pro snachu Donalda Trumpa Laru jsou poslední měsíce ve znamení nástupu na politické výsluní, který...

I pár stovek měsíčně udělá za dvacet let divy. Expertka o výchově ke spoření

18. července 2024

Premium O financích mluví jen pět procent žen. A podobné procento teenagerů dostává informace od rodičů...

Velký výprodej státu. Nabízí jez, pošty i hřbitovy, některé však omylem

18. července 2024

Premium Pokud se chystáte v budoucnu investovat do nemovitostí, zbystřete. Stát se hodlá zbavit více než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 626
  • Celková karma 29,12
  • Průměrná čtenost 3805x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->