Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Když je muž sám, je to v pořádku, jestliže je žena sama, je divná

Existují muži, kteří mají nějaký šestý smysl, kterým na dálku rozpoznají, že je žena právě sama. A když právě nemá žádného přítele, partnera nebo manžela, je podle nich prostě divná. Tak s tímhle stereotypem se setkáváme dnes a denně. Když je ale muž sám, je to v pořádku. Proč tomu tak je? A do které skupiny patříte Vy?

Asi před měsícem a půl jsem napsala blog o tom, jak se cítím, když jsem sama. Pod blogem se rozvinula diskuse, kde mi muži a ženy společně radili, co dělat, abych nebyla sama. Když jsem pročítala jednotlivé názory zúčastěných, docházeli až na výjimky k názoru, že pokud jsem sama, je chyba ve mně a je divné, že nikoho nemám.

Píšu záměrně „až na výjimky“. Na můj soukromý e-mail mi totiž napsalo několik žen, zhruba od 30 do 55 let, které jsou ve stejné situaci jako já. A jejich dopis začínal slovy, „…jako byste psala o mně...“. Také se ozvalo pár mužů, někteří se mnou souhlasili, jiní se snažili poradit a přijít na to, kde dělám chybu.

Mnohé ženy, dívky, slečny nebo dámy si ale nemyslí, že žena je divná, pokud je sama. Ty chápou, že i v životě žen jsou období, kdy chtějí zůstat nějaký čas samy, chtějí si odpočinout od partnerského života a nejít z jednoho vztahu do druhého, přemýšlet o sobě a ujasnit si, co vlastně dál očekávat a chtít od života, jaká by měla být budoucnost, jak už neopakovat chyby a najít toho správného partnera. Ženy ženám rozumějí možná proto, že taková období zažily někdy samy.

S muži je to jiné. Pro ně je osamělá žena obrovskou záhadou. Toto nepochopitelné tajemství se snaží nějak pojmenovat a označit: „Ta ženská je ale divná!“, „Je asi na holky, ne?“, „Pokud by byla normální, někoho by měla a nebyla by sama!“, „S tou ženskou něco je!“, „Že by jí nechyběl sex? To je divný!?“, „Nikdo s ní asi nevydrží!“ a tak podobně.

V mém životě bylo období, kdy jsem chtěla být po bolestném manželství a následně rozvodu sama. Když jsem se snažila někomu vysvětlit, že prostě nikoho nehledám, nikdo mi to nevěřil a opět jsem spadla do kolonky „ta divná“. Žádný z mužů to nemohl pochopit. A já jsem nějaké vysvětlování vzdala. Když se mě někdo zeptal, proč nemám partnera, jen jsem se usmívala.

Proč to ale tak není u mužů? Už jste někdy slyšeli, že by byl nějaký muž „divný“, když je nějakou dobu sám? Já tedy ne. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemohu přijít na období, kdy by se mohlo zdát, že osamělý muž prostě divný.

Když je teenager sám, tak zřejmě čeká na tu pravou lásku, ale rozhodně není divný. Mladý muž, který se právě rozešel s dívkou po několikaletém vztahu je sám a všichni tak nějak chápou, že potřebuje překonat rozchod.

Pokud je muži plus mínus 35 let, všichni rozumí, že

pro mladého muže je v tomto věku přirozené, že se nebude vázat, bude navazovat nové vztahy s dívky, užívat si života, koníčků a budovat kariéru. Jestli zrovna v jeho životě není žádná trvalá známost, je to v pořádku a nikdo to neřeší.

Jestliže je muži plus mínus 40 let a je sám, nikdo se nad tím nepozastavuje. Nikdo nemá pocit, že by měl nějaký problém. I kdyby se jednalo o muže staršího 50 let a výš, vždycky bude okolím hodnocen pozitivně. Tedy jako muž, který si uměl vybrat mezi kariérou, cestováním, nezávislostí, hobby a mezi rodinou, starostmi o děti a péčí o vnoučata či splácením nejrůznějších splátek a hypoték. Bude společnost takového muže hodnotit jako „divného“? Rozhodně ne.

Proč tomu tak je? Podléháme stereotypům, které nemůžeme překonat, byť jsou nesmyslné? Stále věříme neměnným a zažitým pravidlům, která platila před mnoha lety? A jak jste na tom Vy? Také se Vás snaží lidé natlačit do nějaké kolonky? Napište mi o tom!

Autor: Hana Rebeka Šiander | neděle 7.12.2008 1:12 | karma článku: 23,70 | přečteno: 3683x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 23,35 | Přečteno: 684x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 8,78 | Přečteno: 139x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3935x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5559x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,35 | Přečteno: 790x | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Zoceleni z vesmíru i armády. Demokraté mají devět adeptů na viceprezidenta

22. července 2024  21:02

Už po oznámení amerického prezidenta Joea Bidena, že se nebude ucházet o znovuzvolení, začali jeho...

Dárek pro Putina podpořilo 300 tisíc lidí. Vybírají i na zasaženou nemocnici

22. července 2024  20:40

Rusko před několika dny zasáhlo raketou největší dětskou nemocnici v Kyjevě. Projekt Dárek pro...

Kvůli požáru kamionu s bateriemi čtyři hodiny stála D1 na Novojičínsku

22. července 2024  20:25

Kvůli požáru kamionu ve Vražném na Novojičínsku byla čtyři hodiny neprůjezdná dálnice D1 ve směru...

Tajná zbraň patriarchy Kirilla. V Česku působí mocná prokremelská církev

22. července 2024

Premium Je to více než rok, co Česko umístilo ruského patriarchu Kirilla jako první osobu na sankční...

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...

  • Počet článků 626
  • Celková karma 29,12
  • Průměrná čtenost 3805x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->