Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

J30a24n 28M34a65r86e54k

30. 1. 2024 1:21

Souhlasím 100 per cet.Jenom chci připomenout,že CCCP má v tom máslo na hlaě.

0 0
možnosti

Jen byste se měla v případě Osvětimi vyvarovat označení polský koncentrační tábor. Byl to n ě m e c k ý koncentrační tábor na polském území.

3 0
možnosti
Foto

Byla to Polská kasárna. Holocaust nezačal v Osvětimi. Vyhlazovací tábory byly Chmelno, Belzec a Sobibór. V Osvětimi aspoň byla malá šance na přežití. V těch třech žádná. Holocaust začal v Pobaltských republikách, na Ukrajině a Bělorusku. Proč se nevzpomíná na koncentrační tábor Terezín. . Do Velké pevnosti Terezín bylo deportováno 140 000 Židů z toho 75 000 Židů z Čech a Moravy a zemřelo tam 33 000 Židů a 88 000 jich bylo deportováno do vyhlazovacích táborů.

0 0
možnosti
Foto

dík za přesmutné vzpomenutí

2 0
možnosti
JZ

Děkuji za připomínku. Takové události je třeba si připomínat. Holocaust byl příšerný.

1 0
možnosti
Foto

Člověk - to zní hrdě.

0 0
možnosti
JJ

Jen malou připomínku. Nevím, proč se u nas uvádí název koncentráku v němčině a ne v češtině. Tedy Osvětim - Březinka. No a už vůbec mi nedává logiku spojení Osvětim - Birkenau, které uvádíte v textu. Nic ve zlém.

Do Osvětimi jsem vzal děti na povinný rodinný výlet, když už byly schopny vnímat, o co tam šlo.

2 0
možnosti
LV

Překvapuje mě, kolik lidí ve veřejném prostoru ani netuší, že Auschwitz a Osvětim jsou jen dva názvy pro tutéž hrůzu. Asi jim to zní příliš rozdílně. Mnozí jsou dokonce ochotni tvrdit, že Osvětim je polský koncentrák...

3 0
možnosti
  • Počet článků 624
  • Celková karma 21,88
  • Průměrná čtenost 3856x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->