Nevídané: Protikomunistický odbojář sedí v base. Dostane milost od bývalého člena KSČ?

Osvědčení účastníka protikomunistického odboje získal v den smrti své matky. Na její pohřeb mu nebylo dovoleno opustit věznici. Krvelačný vrah nebo drzý lupič? Ale kdež! Skandální příběh české justice pokračuje..

Konopný kverulant, který je v současné době stále ve vězení, se stal známým díky svému boji za legalizaci konopí. Zaměřoval na pěstování konopí neomamného typu, které mělo využití v lékařských mastech a tinkturách. Nicméně, i přesto byl odsouzen k sedmi letům vězení, přestože měly jeho rostliny pouze velmi nízkou koncentraci psychoaktivní složky THC, konkrétně 0,579%

O lehce kontroverzní postavě Dušana Dvořáka toho bylo napsáno již mnoho. Web informující o jeho případu připomíná příběh souboje Davida s Goliášem. Sám proti zkostnatělému státnímu aparátu. Tak možná proto mu bylo k trestu připočteno 6 měsíců za vyhrožování soudu. S odsouzeným můžeme sympatizovat, ale vyhrožování soudu bohužel zůstává moc velkým soustem i pro liberály. Nutno podotknout, že si pan Dvořák tři a půl roku již odseděl a svůj dluh společnosti, za nemístné vyhrožování soudu, již dávno splatil. 

Pan Dvořák má s podobným soubojem osobní zkušenosti z doby minulé. V období od roku 1987 do 17. listopadu 1989 prováděl aktivní protikomunistickou činnost spočívající především v získávání, rozmnožování a šíření ilegálních tiskovin a v zastávání občanských postojů oslabujících totalitní režim v bývalém Československu. A co se nepovedlo komunistům, to dokonala naše současná a v jeho případě i slepá justice. 

V minulosti požádal o milost bývalého prezidenta Zemana. Ten mu nevyhověl a žádost o amnestii zamítl. A tak již tři a půl roku zůstává za mřížemi. Za jeho osobu se zaručilo mnoho zvučných jmen a spolků. Přes to všechno stále zůstává ve vězení. 

A je paradoxní, že milost mu může udělit bývalý člen KSČ a současný prezident České republiky pan Petr Pavel.

Kdy jindy než teď, by měla pravda a láska zvítězit?

Tedy pokud to nejsou z úst prezidenta jen prázdná slova.

Souhlasíte s amnestií pro Dušana Dvořáka? 

 

Autor: Miroslav Semecký | čtvrtek 23.3.2023 20:57 | karma článku: 25,72 | přečteno: 985x

Další články autora

Miroslav Semecký

Nacházíte ve Španělsku? Používáte aplikaci Telegram? Zpozorněte!

Oblíbená komunikační aplikace ve Španělsku končí. Bude vypnuta (zablokován přístup) v řádu několika následujících hodin. Soudce Národního soudu Santiago Pedraz vydal rozhodnutí, ve kterém nařizuje mob..

23.3.2024 v 17:51 | Karma: 17,60 | Přečteno: 628x | Diskuse | Cestování

Miroslav Semecký

Poděkujme toxické maskulinitě za to, že jsme!

A zároveň „poděkujme“ feministickému hnutí, za sníženou porodnost. Toxická maskulinita našich předků. Bez ní by mnoho z nás skončilo například „v kopřivách“.

11.3.2024 v 18:12 | Karma: 31,72 | Přečteno: 807x | Diskuse | Společnost

Miroslav Semecký

Padá Facebook, něco si přej

Při každé poruše sociálních sítí otevírám zpravodajské servery a s napětím čekám, zda již náhodou nezačala třetí světová válka. Dnešní porucha Facebooku může mít neméně děsivý důvod.

5.3.2024 v 20:08 | Karma: 14,68 | Přečteno: 429x | Diskuse | Společnost

Miroslav Semecký

Zábava perverzních. Sever ostrova Gran Canaria nabízí podivnou hru.

Takovou dovolenou si nepředstavoval. Jen pár hodin letu z letiště Václava Havla dělilo Tomáše k odhalení osoby, která může být a pravděpodobně je sériovým vrahem.

11.2.2024 v 3:49 | Karma: 14,53 | Přečteno: 754x | Diskuse | Společnost

Miroslav Semecký

Podívejte se jak vypadá nemocnice na Kanárech. Ležím tu dva týdny s meningitidou

Do nemocnice mě odvezli dezorientovaného. Myslel jsem, že jsem ztratil všechny věci včetně oblečení, mobilu a pasu. Naštěstí mé věci zachránili lidé ze záchranky a odvezli mě do nemocnice, ze které vám teď píšu a fotím.

4.2.2024 v 1:18 | Karma: 43,19 | Přečteno: 14041x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Smrt účastníka Prostřeno! Petra Adamce: Kuchař z folklorního dílu odešel náhle v mladém věku

Petr Adamec zemřel náhle.
21. ledna 2026  14:54,  aktualizováno  23. 1. 7:31

Ve věku pouhých 32 let náhle zemřel Petr Adamec, známý z folklorního speciálu kuchařské soutěže...

Česká klasika se vrací do hry. U Rozvařilů znovu otevřeli v Bílé labuti

Jídelna U Rozvařilů
17. ledna 2026  8:10

Cinkající příbory dávají znát, že je čas oběda. Jsme v 5. patře obchodního domu Bílá labuť. Jídelna...

Zůstaly uvězněné pod vodou, přesto dál vozí cestující. Víte, jak poznat utopené soupravy metra?

Zatopená soupravy na Florenci po povodních roku 2002.
17. ledna 2026  11:59

Při srpnových povodních roku 2002 vtrhla velká voda i do metra a na dlouhé měsíce jej vyřadila z...

Poslední šance vidět český kubismus na Kampě. Výstava končí už za pár dní

V Museu Kampa se poprvé v takto rozsáhlém měřítku představuje jeden z...
23. ledna 2026  12:43

Už jen do 1. února je k vidění unikátní sbírka českého kubismu v pražském Museu Kampa. To má v...

Počasí v Česku: Do čtvrtka slunečno a mráz. Vrátí se v lednu ještě sníh?

Mrazivé počasí v Jablonci nad Nisou (7. ledna 2026)
19. ledna 2026  11:03

V Česku bude až do čtvrtka převládat slunečné počasí. Noci však zůstanou mrazivé a denní teploty se...

Letiště Václava Havla Praha

Letiště Václava Havla Praha
vydáno 24. ledna 2026  21:09

Sledování on line přenosu z Letiště Václava Havla Praha Spoj EK140 z Prahy do Dubaje dopravce...

V Čejči na Hodonínsku srazil řidič dva chodce na přechodu,jeden je těžce zraněný

ilustrační snímek
24. ledna 2026  18:45,  aktualizováno  18:45

V Čejči na Hodonínsku dnes řidič osobního auta srazil na přechodu dva chodce. Záchranáři jednoho s...

Barevné mozaiky v průchodu k Centru Kosatec v Pardubicích vybízejí ke snění

ilustrační snímek
24. ledna 2026  18:22,  aktualizováno  18:22

Průchod, který vede k Centru Kosatec v Pardubicích, krášlí pixelové mozaiky. Výzdoba vybízí...

Požár obydlené chaty na Frýdecko-Místecku způsobil škodu asi za dva miliony Kč

ilustrační snímek
24. ledna 2026  17:47,  aktualizováno  17:47

Škodu předběžně stanovenou na dva miliony korun způsobil dnes v noci požár střechy a podkroví...

Kdy učit dítě pít z hrnečku? Pediatři doporučují počkat do 9. měsíce
Kdy učit dítě pít z hrnečku? Pediatři doporučují počkat do 9. měsíce

Každý milník v životě vašeho dítěte je důvodem k oslavě. Po období kojení nebo pití z kojenecké láhve a po prvních příkrmech přichází další...

  • Počet článků 102
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1864x
  • Sluníčkář z přesvědčení

  • Havločlověk

  • Občanský aktivista

  • Blogger - Idnes

  • Blogger - Fórum 24

  • Blogger - Týdeník Respekt

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.