Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

J97a31n 37O45t19r84u10b12a

26. 7. 2020 12:43

A co takhle pozdrav na délku paže? To by taky mohlo fungovat.

0 0
možnosti
ZH

To šíření okem neberu na lehkou váhu. Proto jsem se také (dočasně) vzdal svého zvyku civět na mladé hezké holky. Sice se mi to stává čím dál méně častěji, ale přece jen - holka mi pohled opětuje a hle, můžu být v ... rizikové skupině.

0 0
možnosti
Foto

Prof. Ing. Stanislav Kmoch, CSc. vedoucí laboratoře pro studium vzácných nemocí při první lékařské fakultě v Praze, který studuje covid, uvádí, že virus je shluk proteinů, jež v sobě udržuje vodu a proteiny. Pokud jej v teplém počasí vyplivnete , než dopadne na zem odpaří se uschne. Nemůžete jej získat dotykem. Naše pokožka je součástí imunitního systému. Proti viru máme na pokožce proteiny, které trčí nahoru. vir, který se vám dostane na pokožku vir se nalepí na proteiny a proteázy začnou vir žrát. Covid-19 je kapénková nákaza a vyžaduje delší kontakt lidí. Není tam přenos dotykem na kliku a podobně. Rouška má smysl u toho, kdo smrká, kašle, jinak se jedná o placebo efekt.

2 1
možnosti
PN

P13e81t70r 60N73o96v51á67k

8. 8. 2020 11:17

Uschne a deaktivuje se, ale v čase o několik řádů delším. Nejedná se o pokožku, ale o sliznice. Je evidentní, že o hlavní způsob přenosu nejde, ale vyloučen rozhodně není.

U toho, komu teče z nosu, rouška v podstatě smysl nemá, protože pokud si ji bude každých několik minut snímat a nasazovat, rozšíří víc virů, než kdyby ji neměl vůbec a pouze dodržoval odstup.

0 0
možnosti