Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZZ

Než byste si užíval výsluh a penze, tak se pletete do něčeho, čemu ani za mák nerozumíte.

Inu - voják !!!

:-P:-P:-P

0 0
možnosti
JK

Hodnocení laiků má vždy svá úskalí. Zde voják hodnotí výchozí pozici ve srovnání s ostatními státy naprosto špatně. Podmínky Itálie (i Španělska), kdy se po vánočních svátcích vrátila do Lobardie masa 40 tis. námezdních dělníků z oblasti Wu-chanu jsou nesouměřitelné s našimi. Není tedy žádná zásluha strany a vlády, že 1. vlna dopadala v Itálii daleko tvrději než u nás. Srovnávat státy je velmi ošidné. Je třeba s i uvědomit, že větru, dešti ani viru neporučíš a svádět současný stav na údajnou neukázněnost občanů je drzost. Nevidím jediného člověka v MHD nebo obchodě bez doporučeného hadru. Prostě dokud budou lidé chodit do zaměstnání a jezdit HD a MHD tak si aerosol šířící viry na desítky metrů své oběti najde. Jedině se zabalit do atombordelu a na rok se umístit někde v atomovém krytu naší armády.

0 0
možnosti
JP

Problémem je marketinkové pojetí Babiše a jeho poradců.

0 1
možnosti
ZD

Myslím, že pravda je někde uprostřed mezi vojenským a krizovým způsobem řízení. Vojenské způsoby, které účelově sledují zadaný úkol - přežít - jsou nejúčinnější , ale ve válce. Krizové řízení, které pravidelně vypadá jako chaos je ale účelné použít v dobách, kdy není potřeba to vojenské.

Nicméně bylo by ku prospěchu všech vzít si z každého to nejlepší a pokusit se o "nemožné" - řídit společnost, kterou účinně rozeštvávají média a opoziční politici.

4 0
možnosti
PC

... VŠICHNI politici, nejen opoziční! Každý si jen přehřívá tu svoji polívčičku, aby se zviditelnil. Spojení SLOUŽIT druhým je pro každého politika něčím úplně neznámým. Proto také šel do politiky.

0 0
možnosti
VB

V41i27l67é92m 71B56a42r15á26k

22. 12. 2020 14:59

Analýza toho co se dělo a bude dít do doby ukončení nákazy pandavirem si vyžádá velkou práci a doufám, že se do toho dá nějaká redakce nebo neziskovka.

1) chyby organizační,

2) pozdní reakce,

3) chyby politické resp. v PR a to na úrovni vlády i ministerstev (důsledek neochota občanů spolupracovat).

V květnu jsem napsal toto:

Něco jde předvídat, nelze se ale dopředu připravit na všechny eventuality. Vždy jde o „zbrojení“ na minulé války. V krizi je nejdůležitější schopnost improvizace, iniciativa, týmová spolupráce. Právě reakce státu, mám na mysli politiků i všech jeho obyvatel, rozhoduje v takové situaci o úspěchu nebo alespoň minimalizaci škod.

Zdroj: https://vilembarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=751627

1 1
možnosti
ZD

Rozumně připouštíte jako nejdůležitější schopnost improvizace - což je pravda. Nadarmo se ve firemních krizích povolávají krizoví manažeři od kterých se nežádá podrobný rozbor dalších kroků a předložení všech možných variant řešení (nemoudrý požadavek opozice). Krizoví manažeři ale dělají i chyby a ve shodě s Vašim tvrzením jde nakonec o minimalizaci škod. Takové počínání ale není a nemůže být bez chyb. Svalovat neochotu občanů na chyby krizového řízení je velké zjednodušení vývoje skutečnosti.

Jako velice negativní vidím činnost opozičních politiků. Opoziční politici nepochopili, že i na ně se hledí jako budoucí politickou representaci a zneužili epidemii k provokaci temných proudů ve společnosti. Myslím, že spekulují s obrácením následné nespokojenosti k jejich litému nepříteli.

2 0
možnosti
SR

On vůbec nepochopil, co je a co není v ČR politicky průchodné.

1 2
možnosti
JK

J91a50n 38K47o70z30l31e20r

22. 12. 2020 9:59

To je tak když do pandemie kecá voják

3 3
možnosti
ZD

Pokud by se pandemie vyvinula fatálněji - nic jiného než povolání armády společnost nezachrání.

0 0
možnosti
JB

J98a73n 36B60a36r67t90o96ň

22. 12. 2020 9:36

Velmi špatné - bohuželRv

1 2
možnosti

Možná, že by armádní přístup k pandemii prosadil 14 denní karanténu a testování na výstupu s precizní izolací nakažených. Tuto polovojenskou metodu vcelku humanizovanou v hotelových jednotkách s internetem a TV používají v Jižní Koreji a na Taiwanu. Epidemie se tam šíří zanedbatelně.

2 0
možnosti
JK

A pak ještě zařídit aby byl kolem nás neproniknutelný oceán jako na Tchajwanu a ne aby tu denně projížděly desítky tisíc kamionů z Balkánu na západ a zpět a tisíce pendlerů jezdilo do Německa a Rakouska.

0 0
možnosti

Napište kolik obětí by bylo kdyby se nedělalo nic!!!!!!!!Arménie prohrála válku s 2317.padlými my už máme mrtvých 10400 ale ještě jsme neprohráli jsme schopni se bránit a začínáme přecházet místně do protiútoku a všichni doufáme že protiútok přeroste v celkovou ofenzívu protože protivník covid se nevzdává poslal silnou zálohu z Británie a jeho rychlost průniku se zvedla o 70%.Otázkou zůstává kolik mrtvých nás bude stát vítězství. .V březnu nám řekli to je válka!!A v květnu nám řekli že při ochlazení se covid vrátí ať jsme dál zodpovědní!!!!!! My všichni jsme zodpovědní za šíření covidu!!!!!vláda dělá opatření v závislosti jak zodpovědná nebo nezodpovědná je veřejnost.

1 0
možnosti
Foto

Válčit s virem je pošetilé, nikdy nevyhrajete. Od té doby, co na Zemi žije člověk je to tak, že nemoci a potencionální ohrožení jimi, musí přijmout jako fakt, ale při tom zůstat normální. To znamená žít svůj život s tím, co ho dělá kvalitní, dále.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Doktor-Hnizdil-a-covid-Babisovi-by-pochcipal-dobytek-kdyby-se-k-nemu-choval-jako-k-lidem-Cesta-do-riti-648028

3 0
možnosti
  • Počet článků 57
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3374x
Armádní generál v záloze, někdejší náčelník generálního štábu AČR a velitel českého kontingentu IFOR (Bosna a Hercegovina).

Seznam rubrik