Vraždy jinak!
pistolenet
Žijeme už dávno v jiném světě než je skutečnost. Vše ovlivňují média. Kladně i negativně, ale hlavně nás formují nebo přímo vhánějí do jejich virtuálna. Stačí si přečíst některé články na blogu a nebo diskusní příspěvky. Lidé reagují snad už jen na všechno, co nám média předhodí. Přitom často ani nepomyslí na to, zda to je pravda nebo jaká byla skutečnost. Nejhumornější jsou příspěvky, jejichž autor ani nepochopil podstatu blogaře“ nebo jeho nadsázku. Nejpatrnější to bývá u politických témat.
A právě nejvíce to vnímám třeba u vražd. Jsme zahlcováni všemožnými tragédiemi z celého světa. Dozvídáme se o každém neštěstí, tragédii nebo katastrofické události během několika minut od doby jejího vzniku. Někdy mám pocit, že na jednom konci Země víme dříve o věcech, o kterých nevědí např. ani hned vedle v sousední ulici, kde se kauza stala.
I u nás to zažívám velmi často, když mi telefonují novináři a ptají se na události, o kterých ještě ani já nevím. Kdy jsem nebyl ještě informován našimi oficiálními nebo služebními cestami. Je s podivem, že ještě ani nezačalo vyšetřování policií a už se mě ptají na vraždu. Často se tak stává, že informace v médiích neodpovídají realitě.
Stejný dojem mám právě z počtu vražd. Tím jak jsme neustále zahlcováni každou tragédií z celého Světa, tak máme zkreslený pocit, jak se lidé stále častěji a více vraždí. Opak je ale zcela opačný. Počet vražd výrazně klesá od druhé světové války na celém světě. U nás tomu není jinak. Sice naše čísla jsou vzhledem k jiným lokalitám směšná, protože cca 60 vražd za rok v Praze se zdaleka nevyrovná stejnému počtu vražd za den např. v Johannesburgu, ale lidé se vraždy obávají..
Pokud si dobře pamatuji poslední vraždy o kterých jsme byli informováni, tak převládají vraždy mezi zahraničními přistěhovalci a cizojazyčnými kulturami operujícími u nás nebo přímo mezi mafiány, pak mezi podnikateli s podivnou anamnesou a nakonec vztahové konflikty mezi partnery různého druhu. Občas se vyskytne bohužel i nějaká ta vražda, kdy oběť je zcela náhodná a může tak postihnout kohokoliv z nás. Naštěstí takových je opravdu málo, spíše se vyskytnou ojediněle.
Vraždy jsou tak zbytečně obávaným koncem života, protože v počtech zdaleka nedosahují takových frekvencí a tím i rizik pro nás všechny, jako např. dopravní nehody, onkologická onemocnění nebo kardiovaskulární choroby. Přesto všichni klidně dál kouří, holdují alkoholu nebo nezdravě žijí a přejídají se a jezdí autem.
Zdeněk Schwarz
(Ne)zachráněný život – 2.díl

Už se nesetkávám se zachráněnými, ale s těmi, kterým již nebylo pomoci, a zemřeli. Před devíti lety jsem psal o zachráněném chlapci, kterého tehdy zachytil ve fotografii u nás občas fotografující dnes již profesionální fotograf.
Zdeněk Schwarz
Pražské špitály – 2. díl

V březnu 2007odvolal ministr Julínek ředitele Fakultní Thomayerovi nemocnice a ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, aby v květnu jmenoval nové. Dnes už oba ředitelé ve svých funkcích nejsou. Nic se ale nezměnilo.
Zdeněk Schwarz
Málo lékařů – 2. díl

Život je krátký a letí jak tryskáč, zvláště po čtyřicítce... A se stoupajícím věkem všichni vč. lékařů a politiků potřebují dříve nebo později lékaře. Těch co ne, je, věřte, hodně málo.
Zdeněk Schwarz
Zapomeňte na hypermarkety, nakupujte přes Internet! – 2.díl

Hypermarket je podle mého názoru negativní forma života civilizace, která ovlivňuje lidi mnohými neduhy. Má dopad na naše zdraví, výchovu dětí, lidskou psychiku, mezilidské vztahy, obchod, finance, sociální oblast i celkové vnímán
Zdeněk Schwarz
Asiaté v Praze - 2. díl

Po devíti letech, kdy jsem psal o soužití s Asiaty, se k tématu vracím. Téma se za tu dobu rozvinulo a posunulo dále. Mám pocit, že už není tolik středem zájmu, protože nás ohrožují zcela jinénárody z jiných kontinentů.
Další články autora |
Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě
Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně
Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...
Voda se filtruje na benzinkách, v obchodech a kavárnách, říká odborník
Nejkvalitnější voda je potřeba nejenom ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu, ale také v...
Rasputin, či poskok Konečné? Bavím se, říká předseda Stačilo! Sterzik alias Vidlák
Premium V roce 2022 kandidoval do zastupitelstva obce Miroslav na Znojemsku za ČSSD. O rok později byl...
Za výběr z bankomatu v cizině poplatek i dvě stovky. Pozor také na nevýhodné kurzy
Premium Poplatek za výběr z bankomatu v přepočtu skoro dvě stě korun zaskočil pana Tomáše z Prahy během...
Přes 60 jednotek hasičů likviduje požár na Rakovnicku. Platí třetí stupeň poplachu
Hasiči od pondělního večera zasahují u požáru skládky volně uložených plastů u Rynholce na...
- Počet článků 128
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2239x