Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seJ76a76r18o22s22l42a84v 15H65e41r15d67a
To je velký problém pro našeho prezidenta, který jakoby žil ve snu předchozí vlády, které vše jen podepisoval, ať to bylo cokoli.
Zdroj: https://blog.idnes.cz/sandraramazan/petr-pavel-ver...
Co míníte tím "ať to bylo cokoli"? Ono to vyznívá, jako by před podpisem upadal do stavu apatie, v níž mu bylo lhostejné, co podepisuje. Neračte se, prosím, hněvat, ale připomněla jste mi tím stovky diskusních příspěvku na sociálních sítích, v nichž byl Pavel posmíván, že z důvodu prázdna v hlavě musí být voděn svými poradci jako tupý blbeček, který si coby zelená guma zvykl jen poslouchat rozkazy. Později, když se kritikům začal jevit jako příliš autonomní persona, ihned se objevily vešplechty, že byl zvyklý poroučet (tedy vydávat rozkazy) a tudíž nerespektuje vůli vlády.
Máte tedy dojem, že minulé vládě vše podepisoval jako robot, sluha, nebo servilní panáček?
J63i30n78d60ř21i82c42h 77K63u26b38á34n60e92k
Trošku pravdy máte - snažil se dělat dojem, že má svou vlastní vůli. Ale ve výsledku se projevila servilita a služebnost minulé vládě.
P15a17v15e32l 53C26h52m70e54l34í38k
Perfektní!
T38o42m15á38š 94F14l47a46š79k73a
Já furt nevím, co je vlastně politika naší vlády. Platí, když Babiš řekl, že 2% na obranu splníme? Nebo platí, když řekl, že je nesplníme?
M14a54r55t61i67n 67P33r82o59v47a83z60n28í36k
To asi záleží jaká je denní doba, nebo jak se vyspal. On to totiž velmi často mění.
L76u98b42o86š 88S24n91a75j54d32r
Jediný problém je, že kdyby prezident jmenoval Turka ministrem, tak by žádný problém nebyl. Bohužel, Macinka proměnil ministerstvo zahraničí v ministerstvo pomsty.
E81v50a 36H48a68s22n89í87k79o29v11á
Macinka jen plní, co bylo ve zveřejněné SMS.
Z62d59e70n85ě57k 29V86e93p85ř54e77k
Máte na věc trošku zkreslený názor, ale budiž.
Ale prosím, vysvětlete mi, jak prosazuje tu evropskou federaci.
J23i77n60d94ř70i60c56h 65K80u37b10á33n78e27k
Čtěte to i s odkazy.
M41i83c24h46a57l 94K79a98n35d24a
A co si vlastně autorka představuje pod pojmem politika vlády? Neexistuje žádný zákon, který by tomu prázdnému pojmu dával nějakou náplň.
Ale existuje článek Ústavy, který nadřazuje platné mezinárodní smlouvy našim zákonům a určuje, že v případě rozporu platí mezinárodní smlouva. Co má podle autorky činit prezident v případě, že vláda tento ústavní článek porušuje a on ho porušocat nechce?
Přeju si aby kompetenční žaloba byla podána. Aby se už jednou provždy určilo, komu patří které kompetence. Ale zároveň těm ústavním soudcům nezávidím.
J49i71n10d41ř94i15c80h 67K77u14b37á57n87e72k
Politika vlády - dosavadní činy a deklarované cíle, programové prohlášení. To je snad tak jasné, že nechápu, jak se na to můžete ptát. S tím nemá co dělat zákon.
M51a38r40e24k 47V72a61l35i90č68e25k
Pan prezident se rozhodl vzít kompetenční žalobu jako předmět vydírání.
To je povedená konstrukce, za ni dostanete zatleskáno.
E95v51a 93H28a63s65n60í62k62o23v79á
Ješitnost je opravdu hloupá vlastnost. Okrádá člověka o důstojnost. Když prezident vyhraje žalobu, vyhraje pocit zadostiučinění, nic víc.
A co se týče federalizace, můžeme rovnou vstoupit do SRN a vyzkoušet si to. Země EU nejsou rovnocenné a navíc mluví různými jazyky. Jsme ochotni vzdát se suverenity a odevzdat ji velkým zemím?
T41o25m59á42š 33F38l28a16š23k15a
Spojené státy evropské jsou jedinou smysluplnou cestou do budoucna. Pěkný den.
J51i27n53d77ř25i53c71h 25K29u79b26á78n42e48k
Jako vždy - 

- Počet článků 68
- Celková karma 16,84
- Průměrná čtenost 448x


















