Ani korunu za volby neonacistům! Pojďme volit!

Blíží se volby do Evropského parlamentu a volební kampaň je v plném proudu. Mezi kandidujícími stranami nalezneme i dvě malé extrémistické strany - Dělnickou a Národní. Jednoznačně nebezpečnější je Dělnická strana, která je podle policie, ale i podle dalších indicií, které se objevují v médiích, nejen personálně, ale i ideově propojena s organizacemi Autonomní nacionalisté a Národní odpor, což jsou dvě největší neregistrované organizace českých neonacistů.

www.romea.cz

Co je na celé věci zajímavé, je obrovské upnutí těchto stran právě na volby do Evropského parlamentu. Jak Národní, tak Dělnická strana považovaly volby do krajských zastupitelstev jen za jakési zahřívací kolo. Národní strana kandidovala dokonce pouze ve dvou krajích a z vyjádření na jejich webu vyplývá, že prioritou jsou volby do EP. Je to o to pikantnější, že na webu NS označují vlajku Evropské unie za vlajku okupační. Přesto chtějí tak vehementně do podle nich zřejmě okupačního parlamentu.

"Prioritou naší práce v roce 2008 byla a je konsolidace strany, její plná profesionalizace a maximální medializace tak, abychom do roku 2009 vstupovali jako reálná politická síla, zabezpečený a vyprofilovaný subjekt po stránce personální, programové, technické i ekonomické a byli schopni naplnit vaše očekávání ve volbách do Evropského parlamentu," vysvětlovala sestavení kandidátky pouze ve dvou krajích vůdkyně NS Petra Edelmannová. "Děkuji voličům a věřím, že v trendu stále se zvyšující podpory naší politice vytrvají a že společně ve volbách do Evropského parlamentu, na které klademe velký důraz, prokážeme sílu konzervativní pronárodní opozice," uvedla Edelmannová těsně po krajských volbách.

Dělnická strana byla prakticky do podzimu 2008 stranou neviditelnou. Na její nebezpečnost upozorňovalo jen pár expertů.

Extremisté věděli, že volby do krajských zastupitelstev jim nemohou nic přinést. Nemohly jim přinést křesla, ale hlavně jim nemohly přinést peníze. Oni samozřejmě věděli, že šance překročit 5% hranici na získání mandátů je z oblasti sci-fi, ale především, že nemají šanci získat ani 3%. Při překročení této hranice v tuzemských volbách strany inkasují peníze za hlasy.

U voleb do EP je to ale jinak!

"Politické straně, politickému hnutí nebo koalici, která ve volbách získala nejméně 1 % z celkového počtu platných hlasů, bude za každý odevzdaný hlas ze státního rozpočtu uhrazeno 30 Kč," uvádí se v § 65 zákona č. 62/2003 o volbách do Evropského parlamentu.

A to je hlavní důvod, proč tyto strany věnují obrovskou energii na volby do EP i když vystupují proti Evropské unii. Hranice jednoho procenta volebních hlasů je konkrétně u Dělnické strany reálná. Národní strana šanci získat jedno procento podle mého názoru nemá a její kampaň, kde jsou voliči vykresleni jako ovce, tomu rozhodně nepomůže.

Pokud se to ovšem podaří Dělnické straně, budou extrémisté inkasovat finance ze státního rozpočtu. Absurdní, ale zřejmě možné. Nebylo by to ostatně v ČR poprvé. Vzpomeňme na SPR-RSČ Miroslava Sládka, odkud se peníze tak nějak vytratily. Není náhoda, že právě z této strany se rekrutuje vedení a členstvo Dělnické strany.

Není bez zajímavosti, že vůdce Dělnické strany Tomáš Vandas překročení 1 % stále opakuje v médiích. "Pokud jsme v celé republice začínali se třemi tisíci hlasy, v posledních volbách jsme získali 29 tisíc hlasů. V samotném Karlovarském kraji jsme dosáhli 1, 23 procenta hlasů, v dalších osmi krajích máme přes jedno procento," řekl například o Velikonocích agentuře Mediafax Vandas.

Krajské volby byly pro Dělnickou stranu pouhým testem. S minimální kampaní si ověřili, že jedno porcento je reálné a s vidinou milionů jejich aktivita výrazně stoupla.

Podívejme se na volby do EP v roce 2004. Volební účast byla tehdy 28,32 procent. Například Pravý blok získal přes 27 tisíc hlasů, což bylo 1,17 %, tedy překročení magické hranice pro zisk finančních prostředků. Pokud by tedy i letos stačilo na zisk jednoho procenta kolem 30 tisíc hlasů, znamenalo by to pro Dělnickou stranu zisk skoro milionu korun.

Extremisté mají svůj volební elektorát, který je prostě půjde volit. Jediná obrana proti extremistům je, aby se voleb zúčastnilo co možná nejvíce slušných lidí a zabránili tak dalšímu růstu neonacistického nebezpečí. Pokud bude vysoká účast ve volbách do EP, na 1 % nebude stačit 30 tisíc hlasů a extremisté vyjdou naprázdno. Volební účast při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2006 byla skoro 65 procent a 30 tisíc hlasů znamenalo zisk asi 0,6 procenta.

Takže pokud nechcete financovat se svých daní extremisty, jděte k volbám a volte kohokoliv, jen ne extremisty z Dělnické a Národní strany!

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Zdeněk Ryšavý | středa 27.5.2009 17:00 | karma článku: 13,42 | přečteno: 1597x