Diskuse
Poslanecké platy
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
petr66
Nejsem si jistý
Nepochopím jak s návrhem vyšších platů muže přijít poslavec koalice. Pokud si dovolí tvrdit o sobě, že jsou vládou rozpočtové zodpovědnosti, tak tento požadavek převyšuje vrchol drzosti. Zde snad ani neplatí Topolánkova slova, každé ho ...do, má svúj strop.
Další věc, přitom co pánové předvádějí dnes, domnívat se že větší peníze z pánů poslanců udělají poctivce, pracující pro blaho lidí, je představa naivní, spíš hraničící s hloupostí.
Rusy
Re: Nejsem si jistý
Bylo to myšleno obecně. Samozřejmě pokud současná sestava dostane přidáno, kvalita nevzroste.
Kluk ze Zlína
Dneska bez karmy
S vysokým či nízkým platem, zloděj zůstane zlodějem
Rusy
Re: Dneska bez karmy
Za malé peníze tam půjdou buď hlasovací bezmozci, zloději, kteří doufají ve výraznější přilepšení bokem a kteří plat budou brát je jako plat pingla a větší příjem budou mít ze spropitného. Možná pár idealistů, kteří budou rychle převálcováni.
Rusy
Re: Tak tentokrát
V čem? Jasně, samotné peníze nic nezachrání, ale podle mě bez nich to nepůjde určitě. Slušný a schopný lidi Vám tam za almužnu nepůjdou dřít do úmoru. Současnou sestavu bych klidně nechal v jejich blbosti vysmažit, ale do budoucna by ty platy měly být o něco vyšší, současně s vyšší odpovědností. Tu teď mají jen tu politickou... Takže žádnou.
pavel 99
A navíc
"...Ale řekněte, chcete mít za zastupitele nýmandy, kteří si nejsou schopni obhájit ani vlastní zájem,...." - nadevší pochynost se ukázalo, že je tam máme - tudíž nyní jenom řešíme, zda těmto "nýmandům" přidat nebo ne. A tomu, že samotným přidáním peněz se z oněch "nýmandů" rázem stanou samostatně myslící a zodpovědní jedinci, snad nevěříte ani sám.
Rusy
Re: A navíc
V tom máte pravdu. Ty dnešní zachrání jen rozpuštění. A je jedno, jakým způsobem:-))
pavel 99
Už dříve jesm měl podezření,
že máte občas potíže s pochopení podstaty některých sdělení. A zde to vidím podobně.
U příspěvků které jsem četl, šlo nikoli o samotnou výši částky, ale o to, že se jasně prokázalo, že ti lidé vůbec netuší co dělají (tedy pro co vlastně hlasují) a že by to měl být základ jejich práce. (Za kterou ostatně berou tu odměnu). Ostatně jste to dokreslil i vlastním vyjádřením - "..Kalousek seškrtal...". Kalousek nic neseškrtal. On pouze předložil návrh a tupe ovce to odkývaly aniž pochopily co v tom návrhu vlastně je.
mubu
Je to neuvěřitelná drzost poslanců
požadovat tak vysoké platy. A prosazuje je hlavně ta modrá sebranka (Benda, Kubera, ...). Vzhedem k tomu, že na rozdíl od normálně pracujících lidí nemusí mít poslanci žádnou kvalifikaci (tím samozřejmě nemyslím ani studium práv v Plzni), jsou takové platy nehoráznost; stačí jim občas zvednout ruku na něco, čemu vůbec nerozumí. Parlament má stále nějaké dlouhodobé přestávky mezi jednáními - co asi v té době poslanci dělají? Jejich platy by se měly odvíjet od průměrného platu.
Senát je třeba zrušit jako naprosto zbytečný a počet poslanců snížit. Zároveň by měli být lidé natolik soudní, že be nevolili lidi bez dostatečné právní a ekonomické erudice - herce, zpěváky, sportovce, lékaře atd.
Pamatuji si, jak se o nějaké soustružnici - poslankyni z Letňan v roce 1989 říkalo, že bere 6000 Kč měsíčně a přitom ani moc nechodí do práce. Jo, dnes je jiná doba - doba hrabošů.
Bob-an
Re: Je to neuvěřitelná drzost poslanců
Pro spoustu lidí je právní nebo ekonom (stejně jako podnikatel) nepřítel státu č.1 - tak proč by ho volili :-D
Jarcho
Poslanecký plat má být závislý na výši průměrné mzdy.
Můžeme diskutovat o tom, jestli má mít poslanec 100 % nebo 200 % průměrné mzdy, jejich požadavek na desetinásobek půrměrné mzdy je však plně opodstatňující případnou revoluci.
henryni
Poslanci nebudou nikdy samostatně myslet...
Poslanci nebudou nikdy samostatně myslet, budou vždy pod vlivem stranických sekretariátu, vždy jim půjde o býti opětovně na kandidátce.
vlasta78
Re: Poslanci nebudou nikdy samostatně myslet...
presne tak. Plat poslance by se mel odvijet od medianu mzdy v CR a jeho rustu. Plat be mel byt jen jeden, bez nahrad a se stejnymi pravy a povinnostmi, ktere dava zakonik prace, kdyz neprijde, musi byt omluven
- Počet článků 113
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2578x
Není mi lhostejné, co se děje v naší zemi a ve světě, proto volím různé cesty, jak alespoň něco vylepšit.