Další socializace, to je zastřený plán koalice v těchto volbách.

Jsou to socialisté, opírající se v každých volbách o líbivé dotační programy, kteří o svého voliče pečují a to především přerozdělováním státních peněz. Daňové kejkle pak umetají takové politice snadnou cestu. Dalším zvýšením minimální mzdy pak socialisté, dnes vládní politici, nařizují zaměstnavatelům, aby i oni se nedobrovolně přidali k jejich stání „sociální“ politice. Nedávno přijatý růst minimální mzdy bude podnikatele stát asi 690 milionů korun navíc. (zdroj: http://1url.cz/Yja8). Vedle dopadu již realizovaných sankcí proti Rusku to bude další rána do rozpočtů firem. Kdo to pocítí první? Zaměstnanci, samozřejmě. Ale některé malé firmy to může i vyřadit z legálního trhu. Takže jako druzí jsou na řadě podnikatelé.

Schválením zákonného opatření senátu (Pozn. č. 344/2013 Sb.) pak tato koalice zavedla daň z přidané hodnoty (DPH) z pozemků, aby byly byty pro mladé rodiny dražší a hypotéky proto vyšší. Přitom lídr ČSSD, Miloslav Ludvík, slibuje v Praze dostupné bydlení. (zdroj:http://1url.cz/qT7K). Zní to jako výsměch. Jak to ovšem s kandidátkami v pražské ČSSD vypadá , dokazuje i tento úryvek z dopisu: Kromě hrubého porušení demokratických pravidel zakládá ne-řádně sestavená kandidátka ČSSD časované miny do samých základů činnosti ČSSD v Praze 11 s hrozícími dopady i do velké Prahy jako celku,“ stojí v dopise členů obvodního výkonného výboru ČSSD jedenácté městské části.(Zdroj:http://1url.cz/gj0X).

Český volič si nepochybně všiml, že dnes je skoro vše dražší, než tomu bylo před rokem. Vláda proto doufá, že se kritika voličů obrátí jen proti České národní bance, která z obavy z deflace znehodnotila českou korunu. Ale Česká národní banka, to zjevně není a nebude jediný viník zdražování. Pokud se zvedne mýtné až o 30%, jak tato vláda plánuje, drtivá část produkce se bude muset zdražit. Po několika letech ekonomického propadu je takový plánovaný krok přinejmenším diskutabilní. Hlavní dopad toho plánu nakonec pocítí domácnosti a to dalším zvýšením cen.

Kandidovat proti dnešní vládnoucí koalici už téměř není soupeřením. To je začínající boj s nastupující socializací. Přidáme-li nápady úřednické levice na kontrolu občanů, zda si nežijí nad poměry (zdroj: http://1url.cz/GjrR), kdy státem placený vyvolený úředník by měl kontrolovat, zda jste si nekoupili o krabičku cigaret více nebo zda nesníte tři jogurty k snídani, máte tu důkaz, že je tu zpět socialistické myšlení z minulého století. 

Pokud hlavní kandidátka na pražského primátora Adrina Krnáčová, požaduje, aby jednotliví radní prokazovali své příjmy a vztahy (sic!) deset let dozadu, (tedy retroaktivně), tak jistě mnohé zajímá, jak si měl kandidující politik těch deset let vše archivovat a své vztahy si kamsi zapisovat, když nemohl ani tušit, že přijde nějaká paní ze Slovenska a začne tu kázat Pražanům své podivné socialistické desatero doplněné požadavky na bezpečnostní prověrky.(zdroj:http://1url.cz/OdXO). To budou příště kandidáti do pražského (a podle Krnáčové asi i do jiného) zastupitelstva předkládat hnutí ANO lustrační osvědčení a bezpečnostní prověrku? V Praze všichni z 31 kandidujících stran a hnutí, kdyby náhodou ve volbách uspěli a mohli se stát radními? Promiňte, ale to se tu zbláznil kdo?

Pravicový volič po ztrátě důvěry k tradičním stranám bude muset hledat svou novou alternativu. Nabídka je široká a je pro mnohé možná i matoucí. U řady nových tzv. „torry“ stran a hnutí jde nezřídka jen o zástěrku bývalých kmotrů, kteří se šikovně hodlají vloudit zpět k moci. Fotbalové legendě, Antonínu Panenkovi, již dnes média vyčítají, že takové „torry“ straně sedl na lep. Lze jen doufat, že ostatní voliči správně uváží své rozhodnutí. Že rozeznají, kdo opravdu chce realizovat programy pro svobodnou společnost a kdo ne. Poznat se to dá. Řekl bych, že dokonce lehce. Proto u mnohých voličů zřejmě půjde o volbu zcela novou. V tom budou tyto podzimní volby nepochybně jedny z nejzajímavějších.


 

 

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Rudolf Mládek | pátek 19.9.2014 7:16 | karma článku: 15,32 | přečteno: 522x
  • Další články autora