Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Bitva o vakcíny proti Covid-19 nabírá řádné obrátky.

Již víc než rok bojuje naše republika a celý svět s koronavirem. Už víc jak rok jsme různě omezování, ať už v zaměstnání, v podnikání, ve školách nebo ve volnočasových aktivitách.

Musíme nosit nějaké ochranné pomůcky horních a dolních cest dýchacích. Z počátku se doporučovaly nosit na veřejnosti i gumové rukavice, od kterých se naštěstí již upustilo. Ale dnes jsou povinné nějaké čínské respirátory třídy FFP-2, o jejíž účinnosti se pře nejen široká veřejnost, ale i kovaní odborníci. Policie pak důrazně zasahuje proti lidem, kteří nařízení o nošení respirátoru bojkotují. Někdy to přehání až za hranici zdravého rozumu. Příklady jsou nabíledni. V Ostravě zpacifikovali 3 policisté maminku, která byla venku s dítětem, v Uherském Hradišti zase 2 strážnici Městské policie otce, který vedl svého třiletého syna. Scény jak z akčních filmů Quentina Tarantina. Zásah, za který by se nemusela stydět ani URNA. Ale strážnici Městské policie nezpacifikovali brutálně (před zraky malých dětí) žádného zločince nebo vraha, ale občany, kteří neměli „jen“ nasazené ochranné respirátory. Ještě před dvěma roky by byli tito policisté nejen ihned vyhozeni od Městské policie, ale možná by i byli zavřeni do psychiatrické léčebny. Dneska? V prvním případě pochvala za skvělý zákrok, v druhém jen „ty, ty, ty“.

Jenže Městská policie má dvojí metr. Proti obyčejným občanům se chová neurvale, ale pokud se jedna o nějaké politiky, tak jim málem poklonkuje. Poslanci Volný a Bojko se v parlamentě prochází bez ochrany úst a nosu jak modelky po molu a policie tomu jen přihlíží, málem že po nich nechtějí ještě autogram. Bývalý prezident Václav Klaus se s klidem jeho vlastním nechává fotit a točit na veřejnosti bez respirátoru a naše chrabrá policie Václavovi ještě přidržuje dveře od auta, kterým přijel na dané proticovidové shromáždění.  

Všem těmto excesům má zabránit očkování vakcínou proti Covid-19. Jenže očkování vázne. Za 3 měsíce, kdy očkování probíhá, byla naočkována necelá desetina obyvatel ČR první dávkou, druhou dávkou to byly necelé 3% obyvatel. V Izraeli za tu dobu naočkovali 70% populace.

Prioritu v očkování mají senioři nad 80 let, zdravotníci a pracovníci v sociálních službách. To vše je v pořádku. Toto jsou přece nejohroženější skupiny. Ale co není v pořádku, že se mezi tyto ohrožené skupiny obyvatel vecpou tzv. VIP osoby, jako třeba manželky různých stranických funkcionářů, vlivní a movití podnikatelé nebo dobrovolní hasiči, kteří mají 3 výjezdy za měsíc. Tito dobrovolní hasiči se na veřejnosti potkají tak maximálně s hydrantem, ale přednost před daleko ohroženějšími skupinami dostali. A to i před státními policisty, kteří se denně setkají s desítkami, ne-li stovkami obyvatel, s níž může být nejeden nakažený koronavirem.

Když cítím někde smrad, tak by mě nikdy nenapadlo, že tento smrad odstraním tím, že budu kolem sebe jenom stříkat osvěžovače vzduchu nebo různé deodoranty. Snažím se zdroj tohoto nepříjemného zápachu prioritně odstranit a až pak celou místnost vystříkám nějakým voňavým sprejem . Pokud je to nějaký exkrement od kočky nebo psa, tak ho prostě vyhodím, pak místnost vystříkám a je po problému.

Jenže kompetentní orgány s bojem proti koronaviru, potažmo Ministerstvo zdravotnictví, se chovají úplně naopak. Ti nejprve vystříkávají místnosti a až pak hledají lejna. A že jim to trvá. Dodnes lejna nenašli.  Koronavirus se šíří tam, kde je největší koncentrace lidí a mezi těmi osobami, které přichází do každodenního styku s obrovským množstvím lidí. Ať už jsou nakažení nebo nejsou. To nemůžou přece vědět. Nějaké chytré trasování, které zde bylo před necelým rokem zavedeno, vůbec nefunguje. Byly to zase jen vyhozené peníze.

Takže nechápu, proč žádají o přednostní očkování nějací zemědělci, kteří umí jen vyhrožovat, že bude ochromena dodávka potravin. Ti zemědělci, kteří v traktoru ořou nějaké pole, kde je široko daleko maximálně hromada navezené řepy nebo vyoraný hraboš? Ti chtějí být co nejdříve očkovaní? Že by Agrofert lobby? Tak to je přesně ten smrad, který není příčina epidemie koronaviru.

A kdo jsou největšími potencionálními roznašeči koronaviru? Kdo jsou ten „kočičí exkrement“ u nás doma? Kdo se setká denně s nejvíce lidmi? Kdo přejíždí z okresu do okresu a potencionálně roznáší koronavirus dál a dál? Tak to jsou policisté a kurýři balíkových služeb. Ti migrují z okresu do okresu v rámci svých pracovních povinností. Jelikož jsou zavřené všechny obchody krom potravin a lékáren, tak e-shopy nahrazují kamenné obchody. A zboží z těchto e-shopů musí někdo doručit adresátovi. A to dělají zásilkové služby a pošta. Bez nich by se zásobování již dávko zhroutilo. Takový kurýr nebo pošťák se denně setká se stovkou a více lidmi. Kdyby se zde provádělo poctivě trasování, tak za týden je hermeticky uzavřené každé město v republice, protože za týden se všichni ti „pošťáci“ s každým již setkali. A tito pošťáci ani policisté že nejsou zařazeni mezi rizikovou skupinu? Kde se stala chyba?

A co teprve prodavačky a pokladní v supermarketech? Ty obslouží dennodenně stovky, ne-li tisíce zákazníků. A takto se šíří koronavirus v supermarketech, jak zveřejnili studii vědci s finského Espoo. A tady je to další lejno. Obrovské lejno, které Ministerstvo zdravotnictví, hygiena a epidemiologové nevidí nebo raději nechtějí vidět. Tyto kompetentní orgány raději kolem sebe „stříkají osvěžovače vzduchu“. Zavřou hospody, hotely a restaurace. Zakážou konání všech kulturních a společenských akcí bez vyjímek. Zakážou volnočasové aktivity a sport. Zakážou všem cestovat, poznávat nepoznané. Dokonce již lidem zakazují dýchat čerstvý vzduch.

Jak dlouho to ještě bude trvat, až se kompetentní orgány proberou? Jak dlouho budou přednostně očkovat osoby, které Covid-19 neroznáší, ale mají jen VIP priority? Jak dlouho bude Ministerstvo zdravotnictví rozstřikovat jen spreje se svěžím vzduchem a lejna nechá ležet uprostřed místnosti na zemi? Až do něj šlápne? To už si budou muset botu sundat a umýt, protože to už ani osvěžovač vzduchu nepomůže. A naše ekonomika a veřejné finance budou nadobro v p…

Autor: Jiří Ručka | sobota 13.3.2021 11:01 | karma článku: 14,70 | přečteno: 635x
  • Další články autora

Jiří Ručka

Pivo tour de Příbor 2019.

V sobotu 24. srpna se konal již 9. ročník pochodu po příborských zahradních restauracích, jako vzpomínka na Karla Svobodu, který tento tradiční pivní pochod před devíti léty zakládal.

28.10.2019 v 12:31 | Karma: 11,28 | Přečteno: 453x | Diskuse | Kultura

Jiří Ručka

Další absurdní a zbytečné nařízení Bruselu vzejde v platnost 20. května 2019.

Na různé hloupé až bizarní nařízení bruselského „velkovévodství“ už jsme si pomalu zvykli, ale to, které začne platit v květnu tohoto roku, je slušně řečeno kuriózní.

17.2.2019 v 8:15 | Karma: 46,94 | Přečteno: 17514x | Diskuse | Společnost

Jiří Ručka

Černá kniha rocku 2018.

Další rok uběhl. A do rockového nebe odešlo opět mnoho známých i méně známých hudebních osobností jak světových, tak domácích.

19.1.2019 v 19:31 | Karma: 20,56 | Přečteno: 1317x | Diskuse | Kultura

Jiří Ručka

Blíží se konec Balíkářů v Česku?

Ministerstvo dopravy připravuje již 3 roky změnu bodového systému pro řidiče. Letos to bude již 13 let od doby, kdy byl tento represivní bič na neukázněné řidiče zaveden.

13.1.2019 v 11:45 | Karma: 39,53 | Přečteno: 6480x | Diskuse | Politika

Jiří Ručka

Ukradená písnička XXX. – The Unforgiven II.

Od roku 1991 už nevydala skupina Metallica tak „silný“ materiál, jak v létech předešlých. Od syrového thrash metalu přešla pomalu a potichu přes hard rock až k country, které je ale ve Státech hodně populární.

16.12.2018 v 18:03 | Karma: 14,71 | Přečteno: 1134x | Diskuse | Kultura
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Atentátník měl v autě výbušniny. Nemyslitelnému zabránil Bůh, řekl Trump

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  20:59

Muž považovaný za pachatele útoku na amerického exprezidenta Donalda Trumpa měl podle amerických...

Zvířata budou mít v Česku větší zastání, chránit je má ústava

14. července 2024  20:41

Vlk zavřený v kleci. Svoboda uměleckého projevu, nebo týrání? Na konci května pražská Karpuchina...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10,  aktualizováno  20:36

Přímý přenos V neděli se postupně snižovaly zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku...

Hákové kříže a orlice. Evropskými zeměmi putují drogy s nacistickými symboly

14. července 2024  19:48

Evropou se v posledních měsících šíří drogy s nacistickými symboly. Koncem minulého měsíce takové...

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...

  • Počet článků 346
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2259x
Jsem normálně ujetý rockér. Vystudovaný chemik. Zajímám se o hudbu a vše kolem ni. Ale taky mě nenechává chladným dění ve společnosti. Hlavně ti političtí vyžírkové.