Tato ryba smrdí od hlavy – knoflíková válka státních ouředníků
Když neuměl nezpochybnitelně Rampulu odvolat ministr, jak asi vypadá kvalifikace jeho podřízených. Ti si zatím mezi sebou „válčí“ pro pobavení sprostého lidu, resp. voličů takovýchto politiků. Jako děti na pískovišti. Když tam bude on, já odejdu, což po panu ministrovi prohlašuje i šéf žalobců. Neplatí tu žádný zákon, pouze politická podpora. Ve špatných detektivkách vyhrává největší boháč, zde ten, kterému dá hlas víc poslanců či senátorů, čemuž se vtipně říká politická podpora.
Což kdyby oněm pánům politici předvedli, jak vypadá situace, není-li politická vůle? Domnívám se, že než se řídit zákony, je prospěšnější čekat, kdo koho přebije. Jako v knoflíkové válce. Kdo má větší .... vyhrává. Co má být větší, aby byl ministr v pohodě. Podpora poslanců nebo zákon, kterým je třeba se řídit. Ostatně, zákony jsou snad pro všechny, nejen pro nás plebeje.
A řešení? Nechť odejdou do „nikam“ i s Rampulou a nechají SPRAVEDLNOST čistým a kompetentním
Ivo Rottenberg
Zlatej Klaus
Bál jsem se, že budu muset někdy vyřknout ono „zlatej Klaus“ a již je to tu. Ano, jde o jeho nástupce v úřadu prezidenta, Miloše Zemana. Tak popořadě.
Ivo Rottenberg
Krátce z jiného úhlu pohledu.
Zapomíná se, jak to vlastně bylo. Asi bych se tomu nevěnoval, kdybych si nepřečetl tento článek: „Psal se 9. květen roku 1945. Na většině území republiky probíhaly oslavy konce války, v Lejčkově a okolí zavládl smutek.
Ivo Rottenberg
Malé vzpomínání, tentokrát na vojnu
Je tu čas vzpomínání na konec války, osvobození a také na Lázně Velichovky. Mise, jejímž úkolem bylo dopravit do Schörnerova štábu vyslance Dönitzovy vlády, který měl maršálu Schörnerovi oznámit podpis bezpodmínečné kapitulace.
Ivo Rottenberg
Malá vzpomínka – na Rádio Alfa
Jistě jste zaslechli, jak jsou projektanti vinni všemi nedostatky jakéhokoliv dokončeného objektu. V rozhlase jsem končil jako projektant, takže na to mohu zavzpomínat. Můj „obor“ byla zvuková a rozhlasová technika.
Ivo Rottenberg
Malá vzpomínka - pokračování
Bylo nebylo, tak mi to občas připadá se vzpomínkami, kdy jsem měnil profesi zubního laboranta za televizního, později rozhlasového, technika a to ve svých třiceti letech, ženatého s jedním dítětem. Zkusím to vzít "od Adama".
Další články autora |
Ohnivé peklo v lyžařském centru. Lidé skákali z oken, mrtvých je přes sedmdesát
Při nočním požáru v tureckém lyžařském středisku Kartalkaya zemřelo nejméně 76 lidí a 51 utrpělo...
V Česku otevírá pobočku nový řetězec. Slibuje velké porce zdravého jídla
Po několika odložených startech vstupuje na český trh řetězec se zdravým jídlem. V přízemí...
Havárie historické bojové techniky na jihu Čech: dva mrtví, osm zraněných
Při ukázkách historické bojové techniky u Horního Dvořiště na jihu Čech došlo k tragické nehodě....
Zelenskyj si řekl o 200 tisíc evropských vojáků. Britové jsou pro
Jen co v Bílém domě usedl Donald Trump, vyzval Volodymyr Zelenskyj evropské státy, aby převzaly...
Žádná pomoc hořící Kalifornii a hrozba Bidenovi. Trump v rozhovoru překvapil
Donald Trump poskytl v noci na čtvrtek první rozhovor po návratu do Bílého domu. V rozpravě s...
Trump prosadil Hegsetha jako ministra obrany. Rozhodl až hlas viceprezidenta
Americký Senát těsně schválil jmenování Petea Hegsetha ministrem obrany Spojených států. Hlasování...
Čisté a hrubé příjmy v Evropě. Překvapily mimo jiné Kypr, Česko i Slovensko
Poměr mezi hrubou a čistou mzdou je v jednotlivých státech Evropy odlišný. Jinačí příjmy kvůli...
Trump do toho skočil po hlavě. Američany šokuje tempo nového prezidenta
Premium Od naší spolupracovnice v USA V Americe stále převládá nadšení. Prezident podepisuje jedno nařízení za druhým, je jak utržený ze...
Okleštěk půjčil sedm milionů, Půta dluží svému hnutí, plyne z přiznání hejtmanů
Premium Půjčky hejtmanů Ladislava Oklešťka (ANO) a Martina Půty (SLK) vyvolávají pochybnosti. U prvního...
Prodej komerčního prostoru 92 m2 - Soukopova, Třebíč
Soukopova, Třebíč - Vnitřní Město
4 990 000 Kč
- Počet článků 408
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1262x