Lidstvo jako nekonečný vesmír

Stojíme na prahu období skutečně radikálních změn ve všech oblastech našeho života. Na cokoliv pomyslíme, je možné uskutečnit. Předpokladem skutečné vývojové akcelerace je tento fakt přijmout jako fakt a plně si to uvědomit.

Biologická nesmrtelnost

Stárnutí je smrt a znovuzrození je přirozený životní koloběh. Přirovnal bych to ke spánku a probuzení. Ale tento proces zcela jistě není nezvratitelný. Pokud buňky v těle měly tu schopnost kompletní regenerace, tak je možné toto zachovat v podstatě na vždy, prostě vypnout proces stárnutí. Zbývalo by pak jenom dořešit opravdu DNA, která je během života narušována z mnoha příčin. Tohle je celkem primitivní záležitost, trochu větší oříšek bude vyřešit absolutní nesmrtelnost, protože i když nebudete stárnout, tak dříve nebo později se vám stane nějaká nehoda. Nakopírovat zcela totožné tělo nebude sice problém, ale problém bude s vědomím, tam už si pouze s primitivní technologií nevystačíme a budeme potřebovat hlubší znalosti sama sebe. Čistá primitivní technikálie.

Energetická soběstačnost

Dokud nenajdeme efektivnější zdroj, bude naším zdrojem asi primárně elektřina. Rozumím skeptikům ohledně elektromobility, ale zkusme přestat řešit, že kapacita baterií je fyzikálně limitována a že naše sídliště nebudou mít místa na přípojky. Odrostěme se od těchto malicherností, protože lidstvo prokázalo, že zvládne časem překonat jakoukoliv technologickou překážku. Například v podstatě už dnes by celá planeta by mohla být poháněna elektřinou ze solárních panelů, které by byly rozmístněny rovnoměrně po celé planetě, aby bylo vždy dost panelů, kam by dopadalo slunce. Řešíme problémy se skladováním elektřiny, které v podstatě není ani potřeba. Samozřejmě, že v současné době je toto utopie, protože lidstvo je příliš rozhádané, než aby takovou globální funkční síť vytvořilo, ale možné to je! Čistá primitivní technikálie.

 

Potravinová soběstačnost

Nyní řešíme, jestli naše planeta uživí 8 nebo 10 miliard lidí. A já říkám, že jich uživí klidně 100 mld. a pak stejně klidně 10x tolik. No ten má dost si říkáte... Ale to si říkáte, protože se na to díváte v současných poměrech, kde bude opravdu problém uživit i těch 10 mld. Ale představte si například vodní rostlinu (samozřejmě uměle vyvinutou), která sama o sobě každý den vyprodukuje metráky potravin v optimálním složení, slunce a nevyužitých ploch oceánů máme mraky. Nebo při prakticky nelimitovaném zdroji energie můžeme vyrábět maso prostě uměle. Čistá primitivní technikálie.

Nu... takže co tu máme pro začátek... Nesmrtelnost, neomezený zdroj energie a potravin. Tohle nám dá solidní základ pro další vývoj. Ne, opravdu nemyslím ledničku, co mi řekne, že množství piva kleslo pod kritickou hranici 10 lahví, protože tyto vychytávky akorát otupují naši mysl a základní instinkty. Pokud zajistíme naše základní potřeba, tak nám to dá svobodu, svobody mysli a pak nastane teprve ten pravý začátek lidského vývoje. Začali bychom třeba tím, že bychom si osvojili a začali kontrolovat telepatii.. Bludy? Vám se opravdu docela běžně nestává, že na někoho myslíte a v ten moment vám dotyčný zavolá? Něco tam bude... není to žádné mystérium, je to neobjevená fyzika. Nepotřebujeme ráj nebo peklo, obojí je možné teď a tady. 

Pokud se vám výše zmiňované jako totální fantasmagorie, prosím napočítejte do 10 a pak se nad tím ještě znovu jednou zamyslete a nesnažte se hledat proč to a to nejde. Uvažujeme, jak přemístit lidstvo na Mars, až zničíme planetu a přitom za zlomek nákladů na tento transfer, bychom ji mohli bez problémů zachránit. Naším problémem a šancí zároveň je naše mysl, která je bohužel v současné době stále ještě z větší části paralyzována chaosem, zlobou a nevírou v sama sebe. Svoji budoucnost máme ve svých rukách.
 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Robert Šimeček | sobota 15.2.2020 15:59 | karma článku: 9,26 | přečteno: 294x