Dělníkovi strhnou zmetek ze mzdy. Politikům a úředníkům musí taky!
Například krajská vláda Karlovarského kraje pod vedením současného hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) připravila občany kraje o stovky milionů korun:
Machinace a neprůhlednosti v evropském Regionálním operačním programu Severozápad, pokuta 308 000 000 Kč.
Za další machinace a podvody v dotačních programech při stavbě středních škol v Ostrově a Sokolově hrozí další pokuta ve výši 250 000 000 Kč.
Každého občana kraje včetně důchodců a nemluvňat tak toto dobrodružství na poli evropských dotací bude stát 2 000 korun! Zoufalství občanů však přerostlo v konkrétní činy – Leo Steiner, bývalý úředník dotačního úřadu Severozápad, sbírá podpisy k vyhlášení referenda s názvem „Platit musí viníci“ a chce, aby škody vzniklé v souvislosti s rozdělováním evropských peněz platili výhradně ti, kteří je způsobili.
Pokud dostaneme důvěru občanů, jako jediní jsme se zavázali uzákonit hmotnou a trestní odpovědnost a odvolatelnost politiků a úředníků.
Pakliže občan pracující v dělnické profesi v zaměstnání vyrobí, byť neúmyslně, zmetek, je mu škoda stržena ze mzdy. Toto pravidlo musí začít platit i pro úředníky a politiky. A vězte, že pokud nám dáte hlas a toto pravidlo se nám podaří prosadit, trafikanti a lapkové vyklidí pozice a o úřednickou i politickou profesi začnou mít zájem jen poctivé a schopné osobnosti. Teprve pak se v naší zemi začne nám všem lépe žít.
Pavel Přemysl Ries
V Karlových Varech je ničena jedna památka za druhou

Jsem poslední, kdo by si nepřál vidět Národní dům v Karlových Varech znovu v provozu a rekonstruovaný. Rozhodně ale ne způsobem, který minulý týden prezentoval současný majitel, firma Eltodo, ve spolupráci s firmou s neprůhledným pozadím Axxos, a to za skandální stranickosti současného vedení radnice. Tato nepřiměřená stranickost je kritizována celou opozicí v zastupitelstvu (viz článek v Karlovarském deníku: http://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/narodni-dum-opozice-pritvrzuje-20131022.html).
Pavel Přemysl Ries
O porcelánky se politici zajímají jen slovně, já do jedné i zajel

Tento týden mne zasáhla zpráva o krachu dvou porcelánek v Karlovarském kraji, a to porcelánce v Dalovicích u Karlových Varů a v Chodově na Sokolovsku. S firmou Epiag Lofida – Porcelán CZ bylo zahájeno insolventní řízení.
Pavel Přemysl Ries
Proč jsem neodpověděl na Rekonstrukci státu? Byl to nátlak

Byl jsem dotázán redaktorem jednoho deníku, proč jsem neodpověděl na výzvu skupiny nazývající se Rekonstrukce státu. Ta se dotazovala jednotlivých kandidátů do sněmovny, zda by podpořili jejich devět protikorupčních zákonů.
Pavel Přemysl Ries
Dodatek k článku o muslimské modlitebně

Po zveřejnění mého článku „Nezpůsobí muslimská modlitebna ve Varech jen problémy?“ jsem obdržel e-mail od pana Lukáše Lhoťana. Informace v něm uvedené považuji za vhodné doplnění mého článku, a tak jak jsem je obdržel, předávám dál.
Pavel Přemysl Ries
Je ostuda, že město jako Karlovy Vary nemá peníze na své kino

V Karlových Varech bylo zavřeno známé kino Čas. Podle nájemce kino není soběstačné a chybí mu peníze. Jenže Karlovy Vary jsou festivalové město, kde právě i kino Čas je jedním z těch, do kterých festivaloví návštěvníci chodí na filmy. Proto by se o něj měla postarat radnice.
Další články autora |
Nesnesitelná fotka. Mrtvý pasažér z boeingu vykolejil i otrlého reportéra
Seriál Kde je úcta k obětem? K pozůstalým? Snímky mrtvých cestujících ze sestřeleného letu MH17 vyvolaly...
Drát, který odpojil polovinu Čech. ČEPS zveřejnil snímky poškozeného vedení
Provozovatel přenosové soustavy ČEPS zveřejnil ve čtvrtek poprvé i snímky poškozeného vedení V411....
Zemřel hrdina vítězného dokumentu z Varů, policie ho našla v rybníce u Prahy
V rybníku v Ohrobci u Prahy našli svědci v neděli ráno mrtvého muže. Příčinu jeho smrti určí soudní...
Sucho na Orlíku. Hladina Vltavy je o deset metrů níž a odhalila starý jez, mlýn i bunkr
Ve vodní nádrži Orlík je kvůli suchu až o deset metrů méně vody. Kvůli nedostatku vody ve Vltavě...
U Máchova jezera vyhořela oblíbená restaurace Bílý Kámen, škoda je 20 milionů
U Máchova jezera v Doksech na Českolipsku vyhořela v noci na středu oblíbená restaurace Bílý Kámen....
Rodí se nová hvězdná soustava. Astronomové poprvé zachytili vznik planet
Svět poprvé pozoruje přesný okamžik, kdy se kolem hvězdy mimo Sluneční soustavu začínají formovat...
Mysleli si, že je blázen, Branson je ale zvyklý jít proti všem. Teď slaví 75 let
Duší dobrodruha s vášní ke všemu nevšednímu a riskantnímu je obdařen britský miliardář sir Richard...
Většina obětí se udusila. Při požáru v novém obchodním domě zemřelo přes šedesát lidí
Při nočním požáru obchodního střediska ve východoiráckém městě Kút zemřelo nejméně 61 lidí,...
Policie obvinila řidiče za nehodu historického transportéru, zemřeli dva lidé
Kriminalisté zahájili trestní stíhání osmapadesátiletého muže z Novojičínska, kterého obvinili ze...
- Počet článků 16
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 562x