Barcelonská radnice začala krást byty

V Berlíně se o tom zatím jen mluví, ale Barcelona se do toho rovnou pustila. Vyvlastnila první byt, který prohlásila za dva roky nepoužívaný. Takže se vydala na cestu ke komunismu.

Rusko, odkud se všechny ty bolševické a později komunistické nesmysly a hrůznosti rozlezly do světa, bude zřejmě v některých ohledech kapitalističtější, než lecjaká tradiční kapitalistická země v Evropě. Což bude asi dobře pro Rusko, nikoli už pro Evropu. Každopádně se nikde nepíše, že by v Rusku vyvlastnili byt, protože je nepoužívaný. (Tedy ne, že by tam jinak nebylo možné leccos!) V Berlíně zeleno-červení pomatenci chtějí vyvlastňovat byty, místo toho, aby chtěli jejich rychlejší výstavbu. A asi by taky měli chtít zarazit ubytování typu AirBnB, nebo jak se to správně píše. To radnice v Barceloně do toho šlápla, označila jeden byt, který patří bance (!) za dva roky nepoužívaný a hup, byt je její. Podle serveru Echo24, který o tom informuje, jej město dá obratem k dispozici pro sociální bydlení.

Krása! Srdce socialisty plesá, srdce komoušovo jásá! Normální člověk se rozpačitě drbe za uchem: „To se fakt může?“ Může. Mají tam na to zákon. Když máš dva roky prázdný byt, musíš ho nabídnout pro sociální bydlení, nebo ti ho radnice sebere a udělá s ním to samé. Možná. Bude ho mít ve správě 10 let, co bude s bytem dál, článek neuvádí. Ono je to vlastně jedno, co s tím bytem bude. Protože důležité je to základní – je to vaše, najednou přijde rudý ouřada a ejhle, už to vaše není.

Je vidět, že levičáci jsou nepoučitelní. Kolik lidí tady u nás, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rusku, by milým Španělům zadarmo popsalo svoje zkušenosti. A všichni by se shodli na tom, že to bylo pěkné jen teoreticky. Což je jeden ze základních znaků komunistické i socialistické ideologie. Funguje jen teoreticky. Byty se stavěly, o jejich přidělování rozhodovaly úřady, které se také staraly o jejich údržbu (OPBH se to jmenovalo, myslím) a tak nemohl nikdo nekale vydělávat na pronajímání bytu, ani žádný byt nezůstával prázdný.

To byla teorie. V praxi bylo dostat bydlení podobné výhře v loterii, protože bytů se stavělo málo, protože se stavělo pomalu. Údržba bytů stála také za houby, protože na ní nikomu nezáleželo a tak také byty ubývaly. Lešení zachytávající padající omítku se stala na dlouhé roky běžnou součástí českých měst. A byty se samozřejmě také pronajímaly a dokonce byly i prázdné byty, protože úředníci si také nechávali nějaké to bydlení v záloze… Jediné co tehdy opravdu bylo, byl nízký nájem. Ale ony také byly nízké výplaty. No, hlavně celková kvalita bytových domů a bytů tomu nájmu tak nějak odpovídala.

Takže to je to, kam se chtějí radní dostat. Protože k ničemu jinému se se socialistickými recepty dopracovat nedá. Když se nebude stavět, nebude se bydlet. Když se nebude stavět, budou volné byty, protože budou strašně drahé. Když se bude stavět moc, tak bude pár volných bytů, ale ty zase rychle zmizí, jakmile se stavět přestane. Jen když je něčeho dost, nebude se s tím šmelit, ani to nebude stát přemrštěné ceny.

Takže radnice by se měly zaměřit na to, aby se stavělo dost bytů. Ne na to, aby kradly lidem majetek.

To platí v Barceloně, Berlíně i v Praze!

Autor: Richard Peterka | úterý 16.7.2019 17:50 | karma článku: 34,43 | přečteno: 1089x