Diskuse
Bída vulgární ekonomie
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM19a39r50t64i58n 86R94o53h72o29v85s85k17ý
Dočetl jsem, zamáčknul slzu a vrátil se k vyplňování "lejster" spojených s koncem března.
E14v64a 36H27a50s48n82í19k77o66v61á
Proti monopolům nelze bojovat a mít otevřený trh. Větší majetek má tendenci rozšiřovat vliv exponenciálně.
Co nutí úspěšně podnikatele prodat podnik nadnárodní společnosti? Může mít strach z budoucnosti, nekalé konkurence korporátu, je unavený z buzerace od státu... Pokud nejsme schopni udržet místní malé podniky, máme smůlu.
R84i67c59h23a72r79d 58N89e69u44g66e79b56a78u88e43r
1) Proti monopolům je těžké bojovat (ve skutečnosti jsou to jen dočasné technologické monopoly. Skutečným monopolem je třeba těžba vzácných zemin apod.), ale je to nezbytné.
2) Máte pravdu, že většina podnikatelů své firmy prodá nadnárodním společnostem. Je to proto, protože podnikatelské schopnosti nejsou vždy zděděné v další generaci a děti se prostě nechtějí vždy ujmout rodinné firmy. Také se možná inovace vyčerpala a firma prostě už nemá budoucnost. Žádná firma netrvá věčně.
3) Většina místních malých podniků vždyx a všude zanikne. To je standardní proces konkurečního prostředí. Ty, které se udrží, mají neustálé problémy:
- s byrokracií,
- s tlakem korporátu,
- se zaměstnanci. Zkuste sehnat někoho do pekárny: Má vstávat ve čtyři? Dělat na směny? Za podprůměrnou mzdu a s nejistými prémiemi. Když nedělá a chcete ho vyhodit, má nárok na tříměsíční výpovědní lhůtu a odstupné?
4) Jak často se ve veřejném prostoru vyzdvihují řemeslníci a živnostníci? Proč jich je přád nedostatek?
- Počet článků 140
- Celková karma 17,25
- Průměrná čtenost 1113x
Vzdělání: Ekonomie
Profese: Projektový manažer
Koníčky: Historie, psaní beletrie, cestování


















