Identifikuji se jako kůň a na podzim vyhraji velkou pardubickou.

zdá se, že dnes může být kdokoli kýmkoli či čímkoli. Fantazie či porucha osobnosti nezná mezí a tak trošku popustím uzdu  fantazie neb vše možným zdá se být.

 

      nedávno jsem čet, jak se občas ve školách objeví děti, které se identifikují třeba jako tygr, kočka, vlk, holící štětka nebo zubní kartáček. Učitelé místo aby na rodiče zavolali psychologa, tak děti prostě nechají a odchylky se začínají považovat za normu.

     A víte co, na mne už to taky leze. Někdy jsem unavený jako kůň a už se koněm stávám. Začíná se to projevovat. Například nedávno na toaletě jsem vytlačil první koblížek. Za pár týdnů už to nebude na toaletě, ale třeba před vaším barákem (proč?, protože chci). Taky ta trubička mezi nohama se protahuje, začíná mi chutnat seno, obrok, chlemstám vodu z kýbla a u komedií strašně řechtám. Párkrát jsem se švihnul bičíkem a rychle jsem vystartoval vpřed. Při ranním rozklusávání občas přejdu v cval. Kdybyste někdo potřebovali tahat klády z lesa nebo zorat kus pole, jsem vám k dispozici.

     Vzhledem ke všem těmto změnám, které nabírají na síle a rychlosti, jsem se rozhodl, že na podzim poběžím velkou pardubickou. Věřím, že za pár měsíců budu ve formě. Jsem si jist, že tato tolerantní společnost mi tento prestižní závod  běžet umožní. Těším se, až budu stát všema čtyřma na bedně a moje hříva se bude lesknout v odlescích blesků novinářů dychtivých. Zbývá ještě vyřešit dva problémy. Zaprvé, kdo bude mým diskožokejem (máte-li zájem, pisněte mi do sz), a také se děsím taxisu, to víte, zakopnete a je z vás koňský salám, nerad bych skončil na něčím chlebíčku. Ale já vyhraju, a už se těším na tu slávu. Budu takovým plavcem v ženském týmu, ti taky vyhrávají. To, že budou ostatní koňové proti mému vítězství protestovat, mne tolik nebolí. Jsem přece kůň.

     Tosh  tak. Ať už se identifikujete jako cokoliv, bylo by fajn zůstat v jádru dobrým člověkem. Bohužel tento typ identifikace, zdá se,  se vyhýbá čím dál většímu počtu lidí.

Autor: Pavel Remeš | pondělí 10.7.2023 0:40 | karma článku: 28,51 | přečteno: 583x

Další články autora

Pavel Remeš

Riduál je rituál pro dva.

Rituál je krásné slovo. Kdyby se místo písmenka T dalo písmenko D, vznikl by z toho RIDUÁL . Byl by to vlastně rituál pro dva.

21.11.2023 v 22:58 | Karma: 5,60 | Přečteno: 90x | Diskuse | Osobní

Pavel Remeš

Stoupněte si do fronty, i když tu žádná není .....

někdy se striktně držíme předpisů a nařízení a neuvědomíme si, jak to může být v určité situaci směšné. Jsme obětí nařízení, která nám zatemňují mozek a vlastní uvažování či vyhodnocení situace je nám vzdálené.

2.11.2023 v 22:48 | Karma: 16,95 | Přečteno: 353x | Diskuse | Osobní

Pavel Remeš

Jaxem se tuto planetu zachránit rozhodl

jak každý z nás může ihned na záchranu planety přispět. Stačí se omezit v maličkosti - v počtu výdechů.

15.7.2023 v 3:04 | Karma: 17,30 | Přečteno: 268x | Diskuse | Ostatní

Pavel Remeš

Co mi dalo koronavirové období

Hodně se o situaci s covidem napsalo a ještě napíše. Spousta protichůdných informací. Ze svého pohledu naprostého lajka napíšu dvě věci, které jsem si v souvisloti s covidem a jeho obdobím uvědomil.

4.6.2020 v 22:36 | Karma: 14,00 | Přečteno: 352x | Diskuse | Osobní

Pavel Remeš

I kytka se musí rozhodnout

Tento snímek jsem pořídil na skalce před pár lety. Od té doby jsem nic podobného neviděl. Tulipán zřejmě musel volit mezi dvěma barvami

25.2.2020 v 8:46 | Karma: 10,35 | Přečteno: 160x | Diskuse | Osobní

Nejčtenější

Neposlušné ryby a komické úlovky: tyto rybářské fotografie vás pobaví

Veronika Kolajová na řece Moravě
8. února 2026  9:36

Rybařina není jen o perfektních úlovcích a klidu u vody. Často dochází i na vtipné momenty, když se...

V metru bude kontrola mobilů. Policie prověří jak funkčnost, tak i jejich obsah

Motorola Moto G57 Power
5. února 2026  15:13

Ještě než cestující projdou turnikety v metru, může policie kontrolovat, zda je jejich mobil...

Proč jsou ve výtazích naleštěná zrcadla? 3. důvod vás možná překvapí

Zrcadla ve výtazích nejsou jen kvůli make-upu či selfie.
5. února 2026

Zrcadla ve výtazích nejsou jen designovým prvkem. Pomáhají cestujícím cítit se bezpečně, zkracují...

Snowboarding na ZOH 2026: Známe program! Kdy jedou Adamczyková a Ledecká?

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH. Před deseti lety v Soči 2014 vyhrála olympijské hry.
7. února 2026  14:55,  aktualizováno  8. 2. 7:59

Očekávání jsou vysoká! Eva Adamczyková a hlavně Ester Ledecká patří na ZOH 2026 k velkým favoritkám...

Kolik stojí olympijská kolekce pro ZOH 2026? Nejlevnější kousek vyjde už na stovku

Olympionici a paralympici v nové kolekci
6. února 2026  8:36

Pletené svetry, zimní bundy, mikiny, rukavice, batohy, ale i přehršel doplňků. Nabídka kolekce...

Vrchní soud v Olomouci projedná investiční podvody téměř za 200 milionů korun

ilustrační snímek
11. února 2026,  aktualizováno 

Vrchní soud v Olomouci dnes začne projednávat rozsáhlý případ investičních podvodů, ve kterých...

Policie vyšetřuje napadení v Chrudimi, na místě byl vážně zraněný člověk

ilustrační snímek
10. února 2026  21:09,  aktualizováno  21:09

Policie vyšetřuje napadení v Chrudimi, na místě byl podle záchranářů vážně zraněný člověk. Situace...

Nehoda tří kamionů uzavřela provoz na D2 před Brnem ve směru do města

ilustrační snímek
10. února 2026  20:56,  aktualizováno  20:56

Nehoda tří kamionů dnes krátce před 18:30 uzavřela na dvě hodiny provoz na dálnici D2 na osmém...

Zkusil kvasit rajčata, teď jeho zálivky sbírají ceny. Inspiraci si přivezl z Japonska

Ocenění EY Podnikatel roku 2025 Jihomoravského kraje získal Radim Stráník.
10. února 2026  21:12

Soškou EY Podnikatel roku 2025 Jihomoravského kraje se od dnešního večera může chlubit...

  • Počet článků 23
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 618x
Mam rad sport, hudbu, film, knihy. Nechci komentovat vnější svět. Chci jen zaznamenávat svoje drobné každodenní postřehy. Věřím v dobro a selský rozum. Moje pravda nemusí být stejná jako vaše, ale dovolte mi v ní věřit. Chci, aby se mezi nás opět vrátila láska, pokora, úcta, tolerance a respekt

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.