Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Prasečí chřipka, nebo prasečí hloupost?

V jednom hromadném emailu přišla zpráva, že probíhá soudní spor s gigantickým výrobcem léků proti chřipce. Proč? Protože je to prý on, kdo vyvinul zmutované chřipkové viry, které nás dnes ohrožují…Proč by to dělal? Proto, aby vydělal na prodeji vakcíny proti sebou vyvinutému viru… Je to pravda? Ať je, či není, už to, že někoho takové podezření napadne… je krize… myšlení.

A problém je, že jestli něco takového napadne prvního ustrašeného snílka, tak se dříve, či později najde „praktik“, který onu sci-fi zrůdnost zrealizuje. S negacemi je to tudíž tak, že problémem není až samotný problém, ale již strach a komunikace neexistujícího bubáka.

Máme usilovat o stoprocentní informovanost i o tom, co „by mohlo hrozit“, nebo si vystačíme s tím, co skutečně existuje? Kdo má vlastně zájem na nafukování hrozivých bublin? Komu prospívá naše nemoc, kdo zde uměle vytváří negace sytící nemoci? Kolik že ve světě umírá lidí na obyčejnou chřipku? Statisíce? Není to tisíckrát víc, než na chřipku "prasečí"? Jasně, že je. Každá chřipka je problém a někdy tragicky smutný. Jenže na té "staré" chřipce, na starých „známých“ problémech" se nové peníze vydělají hůř, než na těch "nových", moderních. Kdo nás učí strachu? Že by nějaký Vyšší zájem? Už dávno přišel na to, že na děsu z nejistého neznáma vydělá víc, než na strachu z jisté kamarádky smrti... Děs z neznámého komára je hrozivější, než strach z vlastního vzteklého psa. Není toto ta pravá krize -„krize myšlení“?

Drzé pískání komára otráví noc a v novinách nafouklý, ustrašený velbloud dokáže vyvrhnout zapáchající zvratky. Není správné žít ve strachu z prasečí chřipky, která je 2x méně nebezpečná, než ona „normální“. Není správné se lekat výrobců léků. Není správné polekaně chodit k „lekařům“ pro recepty na „leky“ a vyzvedat je v „lekárnách“. Jenže snazší je svět zbavit prasečí chřipky, než prasečí hlouposti.

JoyManagement radí: „To negativní, co je okolo nás, změníme jen pozitvní změnou v sobě. Jedinou obranou proti kolektivnímu negativismu je individuální pozitivismus...“.

Proto je lepší individuálně chytnout prasečí chřipku, než kolektivní prasečí hloupost.

Autor: Václav Rathouský | úterý 23.2.2010 20:57 | karma článku: 13,37 | přečteno: 700x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Václav Rathouský

Problém jménem „Řecko“ neexistuje

Zabývat se Řeckem je stejně hloupé, jako se zabývat mouchou a nikoliv otevřenou zlomeninou, nad kterou ona létá. Řecko je jen mouchou poletující nad nemocí jménem EU. To ji je třeba vyřešit a to nejlépe likvidací.

5.5.2010 v 11:38 | Karma: 32,22 | Přečteno: 2430x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Nesmrtelný šváb

U ruzyňské příletové haly na nás čekal Modrý anděl, tj. taxikář na zavolání. Je to nájemný kočí společnosti Modrý anděl, která je jinak docela levná a fajn. Jenže v každém dobrém hotelu se najde nějaký ten šváb...

4.5.2010 v 1:10 | Karma: 25,00 | Přečteno: 1718x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Adoptuj si svého Řeka…

Zeptal se nás stát na to, zda jsme ochotni platit řecké dluhy? Ne... Proč? Protože by se dozvěděl, že ...???!

3.5.2010 v 10:11 | Karma: 31,06 | Přečteno: 1754x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Politické nebe - SPS (Strana Přátel Státu)

Kdyby mi šlo o koryto, založil bych nové politické nebe, novou politickou stranu – SPS (Stranu Přátel Státu). Proč politické nebe? Měl bych zaručené hlasy všech státních zaměstnanců.

22.4.2010 v 11:34 | Karma: 12,54 | Přečteno: 790x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Daňoví poplatníci spojte se!

Daňoví poplatníci spojte se! Míra zdanění vypovídá o naší závislosti na státu. Výška daní svědčí o tom, jak moc stát a jeho podpůrné mechanismy potřebujeme. Nebo spíš jak moc si myslíme, že je potřebujeme.

19.4.2010 v 11:47 | Karma: 25,57 | Přečteno: 1266x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou

Prezident Petr Pavel přijal na Hradě premiéra Andreje Babiše (8. května 2026)
8. května 2026  5:15,  aktualizováno  14:10

Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...

O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče

Upozornění na měření rychlosti v ulici A. Dvořáka nechybí, avšak řidiči...
8. května 2026  17:43

Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....

Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?

Stanice metra Budějovická
7. května 2026  6:58

Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...

Strahovská Devastation Tour. Historie kopce odchází, unikátní vily jdou k zemi, jiné už mají namále

Ulice Tichá. Na jejím konci je malá Devastation tour.
3. května 2026

Při touláním Prahou lze narazit na architektonickou minulost města. Na tu dávnou i relativně...

Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí

Arboretum Všenory je méně známou alternativou k velkým zahradám typu Průhonice....
6. května 2026  7:30

Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...

Plyšoví medvědi, hororová imaginace a narozeniny. Unikátní výstava se v Praze otevře jen na 6 hodin

Obraz Noční rybolov – olej na plátně
10. května 2026  16:23

Plyšoví chlupáči, temná imaginace i nové obrazy vytvořené speciálně pro jediný večer. Umělkyně...

vydáno 10. května 2026  15:11

Maker Faire Prague 2026, to je dvoudenní festival zábavy, objevování, nejnovějších technologií,...

vydáno 10. května 2026  15:10

Maker Faire Prague 2026, to je dvoudenní festival zábavy, objevování, nejnovějších technologií,...

vydáno 10. května 2026  15:10

Americký dopravce Delta Air Lines se v pátek 08.05.2026 vrátil po sedmi měsících na Letiště Václava...

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1277x
Spisovatel, podnikatel, sportovec, otec pěti dětí.
Autor knihy o jezení žab /tj.nechutných životních výzev/Joymanagement. Přednáší téma "Krize jako příležitost". www.joymanagement.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.