Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Václav Rathouský

Spisovatel, podnikatel, sportovec, otec pěti dětí.
Autor knihy o jezení žab /tj.nechutných životních výzev/Joymanagement. Přednáší téma "Krize jako příležitost". www.joymanagement.cz
  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1277x

Seznam rubrik

Václav Rathouský

Problém jménem „Řecko“ neexistuje

Zabývat se Řeckem je stejně hloupé, jako se zabývat mouchou a nikoliv otevřenou zlomeninou, nad kterou ona létá. Řecko je jen mouchou poletující nad nemocí jménem EU. To ji je třeba vyřešit a to nejlépe likvidací.

5.5.2010 v 11:38 | Karma: 32,22 | Přečteno: 2431x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Nesmrtelný šváb

U ruzyňské příletové haly na nás čekal Modrý anděl, tj. taxikář na zavolání. Je to nájemný kočí společnosti Modrý anděl, která je jinak docela levná a fajn. Jenže v každém dobrém hotelu se najde nějaký ten šváb...

4.5.2010 v 1:10 | Karma: 25,00 | Přečteno: 1718x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Adoptuj si svého Řeka…

Zeptal se nás stát na to, zda jsme ochotni platit řecké dluhy? Ne... Proč? Protože by se dozvěděl, že ...???!

3.5.2010 v 10:11 | Karma: 31,06 | Přečteno: 1754x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Politické nebe - SPS (Strana Přátel Státu)

Kdyby mi šlo o koryto, založil bych nové politické nebe, novou politickou stranu – SPS (Stranu Přátel Státu). Proč politické nebe? Měl bych zaručené hlasy všech státních zaměstnanců.

22.4.2010 v 11:34 | Karma: 12,54 | Přečteno: 790x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Daňoví poplatníci spojte se!

Daňoví poplatníci spojte se! Míra zdanění vypovídá o naší závislosti na státu. Výška daní svědčí o tom, jak moc stát a jeho podpůrné mechanismy potřebujeme. Nebo spíš jak moc si myslíme, že je potřebujeme.

19.4.2010 v 11:47 | Karma: 25,57 | Přečteno: 1266x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Vysoké zdanění je společný nepřítel

Jaký je rozdíl mezi znárodněním a zdaněním? V procentech? Když stát vezme majiteli 100% profitu z firmy, tak už jde o znárodnění? Ale když je to jen 30% tak je to OK? Na to samé se ptám u zaměstnanců. Když jim stát vezme kolem 40%, tak je to ještě v pořádku a jde ještě o zdanění, ano?

19.4.2010 v 9:07 | Karma: 23,84 | Přečteno: 1022x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Paroubkův štít

Před několika měsíci za mnou přišel patnáctiletý syn s rošťáckým úsměvem. Že prý jde „házet vajíčkama po Paroubkovi...“. V první chvíli mne to pobavilo. Potom mi ale došlo, že jde o víc, než o rošťárnu. Proto jsme si promluvili.

16.4.2010 v 11:32 | Karma: 22,62 | Přečteno: 1724x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Silniční sebeobrana

Na dálnici ukazuje ručička vašeho tachometru 150 km/hod. Tzn. jedete zhruba o 10 km/hod méně. Myslíte si, že ta skutečná 140 km/hod je tak akorát, aby vás jen tak někdo nedojel a tak akorát na to, aby vás policajti nechali na pokoji.

14.4.2010 v 11:39 | Karma: 23,40 | Přečteno: 1632x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Blogová statistika

Nepracuji pro STEM a možná na to jdu špatně, ale třeba ne tak zcela... Mám sedmnáct oblíbených blogerů, jejichž články sjíždím i s diskusemi.

13.4.2010 v 14:04 | Karma: 21,24 | Přečteno: 998x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Obyčejným člověkem díky PaRobkovi 4

V duchu jsem udělal s panem Paroubkem další interview na téma obyčejného člověka a co jsem se nedověděl?

13.4.2010 v 8:33 | Karma: 20,92 | Přečteno: 1117x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Obyčejný člověk 3.

V duchu jsem udělal s panem Paroubkem interview na téma obyčejného člověka a co jsem se nedověděl?

12.4.2010 v 14:46 | Karma: 13,74 | Přečteno: 818x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Obyčejný člověk 2.

V duchu jsem udělal s panem Paroubkem na téma obyčejného člověka druhé interview:

11.4.2010 v 13:07 | Karma: 17,65 | Přečteno: 1040x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Obyčejný člověk 1.

V duchu jsem udělal s panem Paroubkem interview na téma obyčejného člověka a co jsem se nedověděl?

10.4.2010 v 9:04 | Karma: 21,79 | Přečteno: 1087x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Lopata za dělníkem nepoběží

Zestárnout se dá ne za půl století, ale i za půl roku. Již půl roku života na různých druzích podpor stačí slabým povahám k tomu, aby si vytvořily asociální parazitní zlozvyk. Člověk, koruna tvorstva, je dlouhodobými sociálními dávkami degradován na předmět cizí péče. Taková oběť sociálního systému místo nových životních výzev hledá další sociální skuliny. To není pravicový slogan, ale psychologická tragédie, sociální paradox. Ten, komu jsme chtěli pomoci se stává obětí pomoci...

9.4.2010 v 9:47 | Karma: 22,21 | Přečteno: 1322x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Chronologický a biologický věk

Na tenerifské diskotéce jsem se zaradoval z pravdy o tzv. biologickém věku. Rozdíl mezi věkem chronologickým a biologickým je v tom, že první vypovídá o tom, kolik času uplynulo od našeho narození, zatímco druhý o tom, jak jsme staří. Chronologický věk oznamuje, kolik času nám již uteklo, biologický kolik nám jej asi zbývá. Chronologické hodiny nám všem odbíjí stejně, biologické nikoliv. Biologické jsou spravedlivé, chronologické nikoliv. Biologický věk vypovídá o tom, jak žijeme a jak na sobě pracujeme. Zda někam směřujeme, zda se radujeme a zda jsme naplněni. Tj. zda jsme střídmí, rozumní, spokojení, radostní a cílevědomí, nebo zda jsme sebe devastující, pažraví a poživační.

8.4.2010 v 13:15 | Karma: 22,97 | Přečteno: 5989x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Tlusťoši jsou hezcí

„Tlusťoši jsou hezcí...“ zařval na celou tenerifskou pláž můj nejstarší syn poté, co můj nejmladší zavřískal: „Tati, vidíš toho hnusně ošklivého pupíkáče...?“. Můj nejstarší chtěl milosrdnou, ale očividnou lží zachránit situaci, kterou vyostřil jeho bráška očividnou, ale krutě nahlas vykřičenou pravdou. Jak to bylo dál?

7.4.2010 v 9:07 | Karma: 24,11 | Přečteno: 2701x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

PussyFAT Dolls

Na hotelové tenerifské diskotéce mne při poslechu písní dívčí superskupiny Pussycat Dolls napadaly legrační, ale i smutné kraviny. Proč? Díval jsem se na mladá děvčata, která se při zpěvu pohledné Nicole Scherzingerové rádoby svůdně natřásala a došel ke dvěma závěrům. První byl že dnešní mladé holky fakt válí. Jsou skvělými tanečnicemi a mají přitažlivý styl. Nebýt onoho druhého postřehu, byly by fakt k zakousnutí. Ten ale spočíval v tom, že diskotékové kočičky připomínaly nehezká jateční telátka, nebo spíš zabijačková selátka...

6.4.2010 v 14:33 | Karma: 13,96 | Přečteno: 1416x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Na burze obchodovatelný stát

Pokusme se stát definovat jako firmu a pokusme se jej dostat na pomyslný akciový trh. Každý občan představuje jednu akcii. Tzn. firma ČR vydá 10 000 000 volně obchodovatelných akcií. Z nich každá má zápornou hodnotu – 120 000,-Kč. Nejprve se pokusme firmu ČR prodat, jako celek...

24.3.2010 v 14:35 | Karma: 17,30 | Přečteno: 795x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Modrá otázka, oranžová odpověď, modré díky…

Modrá otázka: „Co se stane, když znechutíte zaměstnavatele, vůdce, vlastníky a podnikatele? Kdo, koho, jak a za co bude zaměstnávat a kdo koho a kam povede?

24.3.2010 v 7:50 | Karma: 16,83 | Přečteno: 804x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Krize jako východisko z krize.

Většina naší populace se hlásí k materialismu. Proto také nejvýrazněji reaguje na materiální podněty. Tím je v poslední době hlavně ekonomická, finanční krize. Ve skutečnosti je to nesmysl, protože taková krize neexistuje.

23.3.2010 v 12:21 | Karma: 9,15 | Přečteno: 642x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

O Paroubkovi psát musíme, musíme a musíme! díl 4.

Za každou práci dostaneme zaplaceno dvakrát – penězi i společenskou odezvou. Např. lékař dostane svých... „?“,-Kč, ale k tomu i statut, autoritu i čest „bílého pláště“. Havíř, v minulém režimu, dostal svých „?“,-Kč a k tomu titul Hrdiny soc. prc... Trafikant také dostával svých „?“,-Kč, k tomu ale statut cigaretového kšeftaře. I zelinář dostával svůj „?“,-Kč s jakýmsi puncem vitamínového vexláka. Státní úředník odedávna dostává svých jistých „???“,-Kč a navíc autoritu razítka...

22.3.2010 v 9:27 | Karma: 13,70 | Přečteno: 753x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

O Paroubkovi psát musíme, musíme a musíme! díl 3.

V prvních dvou dílech definuji špatné politiky nikoliv jako všemocné vládce, ale jako narkomany závislé na přízni davu. Ačkoliv se někteří politici chovají jako národní spasitelé, jsou jen národními otroky. To oni žebrají o přízeň davu. To oni přichází se shrbeným hřbetem a prosí o přízeň jedněch slibem krádeže druhým. Pokud jedněm říkají – my vám dáme..., říkají tím druhým – my vám vezmeme...

19.3.2010 v 13:36 | Karma: 21,69 | Přečteno: 846x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

O Paroubkovi psát musíme, musíme a musíme! 2. díl

Kdo komu vládne víc – politik veřejnosti, nebo veřejnost politikovi? Kdo je zranitelnější – malé ego, či „EGGO“ velké? Kdo je větší vězeň? Trestanec za mřížemi (kterého jednou propustí), nebo ten, kdo jej hlídá? Kdo trpí víc? Vězeň v naději, že jej pustí, či že uteče, nebo bachař (pouze ilustrace) v beznaději nalezení jiného zaměstnání s větším pocitem soudcovství a moci? Zdola vede jediná cesta – nahoru. Kam ale vede cesta „shora“? Kam vede cesta politických „vachařů“ navyklých moci a veřejné pozornosti? Veřejnost blbé zákony vždy nějak zvládne, unese ale zákonodárce vlastní moc a přerostlé „eggo“?

18.3.2010 v 9:34 | Karma: 18,58 | Přečteno: 741x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

O Paroubkovi psát musíme, musíme a musíme! 1. díl

Naše silná stránka spočívá v tom, že své politiky nejen volíme, ale i platíme! A to ekonomicky a morálně! O tom, kolik si vezmou z naší kapsy nerozhodujeme. O svých platech si (na rozdíl od nás) rozhodují sami. O množství našich díků ale nerozhodnou... O tom, co o sobě uslyší a co o sobě přečtou rozhodneme my!

17.3.2010 v 17:05 | Karma: 24,15 | Přečteno: 1071x | Diskuse | Ostatní

Václav Rathouský

Krávě narostlo na zadku orlí křídlo

Že to zní jako naprostá hloupost? A taky že je! Jaká je pravděpodobnost, že na kravském zadku naroste orlí křídlo? Nebo že na orlím pařátu naroste kravské kopyto? V přírodě funguje zákon, že orgán následuje funkci, nikoliv funkce orgán.

17.3.2010 v 0:18 | Karma: 17,44 | Přečteno: 1109x | Diskuse | Ostatní
Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.