Diskuse
Daňoví poplatníci spojte se!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Pepan A2
Pořád říkám, že náš stát se chová jako kapesní zloděj.
Kapesní zloděj Vás poplácá po rameni, přičemž druhou rukou Vám vytáhne peněženku. No stát se chová stejně. Na jedné straně upozorní na to, že je nespravedlivé platit třicet korun u lékaře, na straně druhé nám z kapes vytáhne těžké tisíce měsíčně. A ze sporu levice x pravice, případně bohatí x chudí má stát radost, protože tím se odváví pozornost od hlavního problému, a sice - neskutečně vysoké režie firmy zvané stát.
Libri
SUPER

jednu dobu jsem přemýšlel, že optimálním vyjádřením nespokojenosti nad neschopností politiků by bylo přestat platit daně - to by je vyhnalo raz dva, neboť celou republiku nezavřou :) jenomže to naráží na nejednotnost,
Ghándhijovským vyjádřením nevole by bylo vystavení stopky ve volbách, tady opět narážíme na Vámi správně zmiňované mentální rozhádání - ale dokud si neujasníme priority a skutečnou zodpovědnost viníků, které už podruhé nezvolíme, budeme pořád jenom hloupými majiteli obchodu s rozbitou výlohou a uličníci s balonem budou pořád ukazovat na sebe navzájem, zatímco my budeme platit a platit pořád nové skla
Pepan A2
Re: SUPER
Teoreticky to možné je, v praxi ale bohužel. Nikdy nesjednotíte všechny lidi, aby naráz přestali platit. Navíc, naše legislativa je postavena tak, že veřejné oslovení lidí s tímto problémem by se mohlo považovat za nabádání k trestnému činu, čímž krácení daní je. No a nakonec, fakt si myslíte, že státní úředníci by daně přestali platit? Ne jenom by to byl argument pro ně, že když mohou platit daně oni, tak proč ne zbytek obyvatel.
- Počet článků 40
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1277x
Autor knihy o jezení žab /tj.nechutných životních výzev/Joymanagement. Přednáší téma "Krize jako příležitost". www.joymanagement.cz


















