Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
V78l51a14d73i79m48í55r 17K73r82a98m53a61r87i25č
Podarilo sa, večera bola vynikajúca, s množstvom som to trochu prehnal, takže dnes to bude ako "dojedok". Dúfam, že absencia čierneho kardamómu (jediný mi chýbal) tomu veľmi neublížila.
Pani Valijah, môžete nám ponúknuť aj niečo z Vašej kuchyne "do kotlíka" ? Milujem varenie v kotlíku na prírodnom ohni, či už doma v záhrade, alebo s priateľmi na chate - klasický kotlíkový guláš, maďarské rybacie halászlé, ukrajinský boršč, arabská šorba,... Doplníte nám jedálny lístok o niečo pakistanské či indické ?
V84a18l65i30j43a98h 70R31a17s77h50i92d49o19v26á
Tak to mám opravdu radost, že chutnalo a děkuji za zprávu
Černý kardamom má hodně těžkou vůni a chuť (skoro bych ho přirovnala k vůni uzeného bůčku
), určitě byl ale výsledek vynikající i bez této přísady.
Pákistánská kuchyně je velmi tradiční a mnohde se stále vaří "v kotlíku na ohni". Vysoká stabilní teplota, prohnuté nádoby na vaření apod. jsou pro tuto kuchyni charakteristické. Děkuji za skvělý podnět, určitě něco připravím a doplním Vaše menu
. Pěkný den.
V75i45k32t14ó89r63i49a 52B98o26h75u77š87o46v82á
Vyzerá to skvelo, určite skúsim. Ďakujem za recept.
V57l17a86d67i68m43í73r 11K77r78a80m81a65r12i97č
Som milovníkom našej stredoeurópskej kuchyne. Pred časom som sa náhodou zoznámil s koreniacimi zmesami pakistanskej firmy ... Od tej doby som ich stálym zákazníkom (obaja s manželkou milujeme ostré jedlá). Keďže u nás doma manželka zarába a ja varím, už si tento Váš recept plánujem zaradiť do jedálnička.
A len tak mimochodom - kravy grgajú a prdia, čím poškodzujú svetovú klímu. Nevadí Vám, že svojim receptom možno naštvete Gretu? Z dôvodu politickej korektnosti to skúsim aj s bravčovinou
.
M61i66l63a66n 33K18l38o82u35č39e44k
V Česku se zkonzumuje asi 80kg masa na osobu, v Pákistánu 15. Takže kdybychom jedli podle Pákistánu, byla by ráda.
J64a65n 13D66o31u82š84e33k
Měl bych si najít nějakého poskoka co za mě bude dělat moji práci abych si mohl uvařit vaše recepty. :)
M30i43c15h81a50l 82G11e43c54i35k
Šukriya za recept, těším se, až to doma vyzkouším :-)
V73a82l57i26j57a60h 24R64a49s57h17i61d71o58v11á
Já děkuji za milou reakci, jsem ráda, že se líbí
O19l53d53ř27i14c92h 45K43o78z21e83l
Spousta koření, to má každý doma a když dokoupí tak aby zbytek cpal do segeďáku nebo koprovky a říkal tomu "po pakistánsku"!
V51a67l45i17j33a10h 47R89a10s45h75i44d78o71v63á
Samozřejmě ne každého zajímají světové kuchyně. Někdo se zcela spokojí s tím co má a zná celý svůj život. To je naprosto přirozené a v pořádku. Je ale mnoho lidí, kteří naopak tento typ informací a inspirace vyhledávají. A právě pro své články připravuji!
- Počet článků 34
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2036x
jmenuji se Valijah, věnuji se indicko-pákistánské kuchyni, která tvoří hlavní téma mého blogu.
Vydala jsem dvě beletrické kuchařky "Mango, láska a kari" a "Život s chutí kari". Kromě ověřených receptů knížky nabízí i humorný náhled do života indicko-pákistánské komunity. Představí Vám některé zvyky, tradice a svérázný způsob uvažování.
Tuto úžasnou kuchyni jsem poznala díky partnerovi, jež pochází z Pákistánu a profesně se zabývá dovozem indických potravin. Vařit jsem se tedy učila velmi intenzivně a zároveň dostatečně postupně - v rodině ale i s profesionály.
Vedu kurzy indicko-pákistánské kuchyně - prezenční i on-line. Na obou kurzech vždy vaříme s pravými indickými ingrediencemi. Zaměřuji se jak na zvládnutí kari "restauračního" typu tak i toho domácího, které je poněkud odlišné.
Všechny mé recepty a další info najdete na www.gurmankoreni.cz Kontaktovat mě můžete na gurmankoreni@email.cz
Tak ať Vám to pálí - a chutná!



















