Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P65e68t82r 46S79k34á89c20e76l
„Lidé se mylně domnívají, že dříve či později se přece něco musí stát. To je hluboký omyl. Život může být docela dobře zároveň krátký i prázdný.“
Zdroj: https://rampichova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=78571...
Ano, může být, ale všechna moudra pana Houellebeca vezmou za své, pokud se lidé poučí. Např. tímto: "Skutečná radost ze života spočívá v tom, že se necháš strávit záměrem, který
sám považuješ za velký. Pak jsi přírodní silou a ne uzlíčkem bolístek a nemocí,
který si stěžuje, že svět se nesnaží učinit Tě šťastným." >George Bernard Shaw.
L51u83b81o77r 85P87e94t30r28z82a48l49k68a
Jenže modra pana Houllebeca vychází z reality, moudra pana Shawa vychází z ideje.
H56o11r51s51t 63A61n80t14o90n 67H18a25s27l51b54a41u68e95r
Zuzko, přeji zábavné čtení a dneska k tomu ještě hezký víkend
H92o94r13s40t 43A32n38t58o56n 92H60a27s94l23b70a95u22e80r
První polibek by zasloužil literární cenu
P93a38v69e38l 39M72a59c26h73a61č68e46k
Asi by nemělo být překvapivé, že tentýž text vnímáte s časovým odstupem a nabytými poznatky jinak, než předtím. U někoho ani nemusí být časový odstup tak velký, může stačit výrazněji odlišné duševní rozpoložení.
A ten autor určitě je přínosný a vy pak rozdílným nahlížením a vnímáním získáte mnohem víc, než někdo povrchním přečtením v čekárně. Vy pak, kromě překvapení, můžete získat množství nových prožitků, pocitů a informací.
Ale moc bych se s tím na vašem místě raději nešířil, aby po vás vydavatelství nechtělo nějaký příplatek za nadstandard.
Z49u88z58a85n55a 53R64a25m67p29i22c15h15o86v52á
Máte pravdu, posun ve vnímání je logický a neměl by člověka tedy zaskočit, pro mě se většinou váže s poezií a písněmi a Cimrmanovským divadlem, ale právě u Houellebecqa jsem se nad tím poprvé opravdu zamyslela.... Před lety jsem ho vlastně vůbec nepochopila, jen mi připadalo podezřelé, že když je tak proslulý (notabene navzdory tak složitému jménu ;-), musí na těch knihách něco být, a ono opravdu :-)))
PS: Pokud se ozve někdo z Odeonu, tak to jednoduše zapřu, to většinou funguje;-)
L73u72b93o53r 30P38e72t46r40z36a63l65k40a
Tak to určitě i víte, jak se říká tomu tučnýmu kolem vagíny.
Z79u26z57a76n88a 19R53a70m68p18i66c27h41o95v23á
Tak dumám, jakým citátem odpálit přes síť. Jaký bonmot by na oplátku nejlépe vystihoval mužskou populaci ..... Muž se trochu podobal Antoinu Waechterovi v mladých letech, je-li něco takového představitelné; byl však spíše hnědovlasý a měl pečlivě střižený vous; vlastně se nepodobal tolik Antoinu Waechterovi jako Robinu Hoodovi, ovšem s něčím švýcarským nebo lépe řečeno jurským navíc. Kdybych to měl shrnout, vlastně se nikomu moc nepodobal, ale vypadal fakt jako vůl. ;-)
- Počet článků 59
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 630x
Kontakt: zuzana.rampichova@centrum.cz



















