Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

Dnešní úroveň ekonomiky, Karel Marx by řekl "výrobních sil" určité soustátí vyžaduje. A máte-li ho bez hranic s volným pohybem zboží, služeb, pracovních sil a kapitálu, tak to určitou koordinaci a centrum vyžaduje. Najít ale "optimum" je docela těžké. Už proto že 28-27 států různé síly těžko nachází shodu. A také už se více jak 70 let neválčilo. Taková Britanie by si to třeba rozdala se Španělskem o Gibraltar ostrými ...

2 0
možnosti
Foto

Tak o Spojených státech evropských hovořil kromě Lenina Winston Churchill.

1 0
možnosti

Máte naprostou pravduR^. A dovolím si ocitovat svůj včerejší příspěvek do jiné diskuze, protože sem krásně pasuje:

" Zmiňujete podstatnou věc, která vylučuje celoevropské soustátí - jazykovou soudržnost. Evropa společný celoevropský jazyk nemá a nikdy mít nebude (to neznamená, že všichni Evropané nemohou nějaký univerzální jazyk, nejspíše angličtinu, umět, ale to není totéž). USA jsou v tomto jedinečné a nelze je nadekretováním napodobit. Navíc po 250 letech. Existuje samozřejmě varianta, o kterou usilovalo nacistické Německo (poněmčení) nebo ta, která se uplatňovala v SSSR (porušťování a fikce "sovětského člověka"). Politická "nadstavba" EU je od začátku pochybná voluntaristická vize zrozená z komplexu vůči USA a nemá šanci. Smiřme se s tím, že nové USA v Evropě nevytvoříme."

3 0
možnosti
JL

Pane Siroky. Vasim prispevkem jste odpovidal muj prispevek. Zde jsem vam odpovedel:

Pane Siroky, dekuji za prispevek. Hodnotite spravne tento problem. Spolecny jazyk je jeden z faktoru soudrznosti. Mozna ten nejhlavnejsi. Zde je take hospodarsky faktor, ktery jazykovy vyresil. 90% domluvy v hospodarske sfere, je anglictina. To muze byt mozne reseni. Druhe reseni bude jiste technologicke. Jiz dnes je preklad z jedneho jazyka do druheho provadeno pomoci pocitacu. Tento zdokonaleny fenomen muze nam pomoci v budoucnu.

Dnesni "nadstavba" EU je nedostatecna. Brexit je toho dusledkem. "Jepici" mysleni Francie, Nemecka a take Britanie na politickem poli je viditelne. Jesitnost z dob kolonialni, je znat. To se projevuje i vuci Spojenym statum. Zde EU potrebuje zamysleni co dal. Potrebuje otres v zakladech sveho byti a v mysleni jejich dnesnich predstavitelu.

Pane Siroky, ten otres neni daleko. Otazka politiky s eurem (Recko, Italie, Spanelsko atd) je ta bomba, ktera muze nutnost zmeny vyvolat. Muj pohled z venku a moznost ziskat informace nezname v CR, mi davaji moznost takto uvazovat. Proto naznacuji, ze je dobre, mit urcitou vizi co delat dal. Presto, ze jsme maly stat.

Presne okopirovanou americkou federaci v Evrope nemuzeme mit. Vsak castecnou organizaci muzeme uplatnit. Jako zaklad. Ten vzdy pomuze k spravnemu konci.

Dekuji za pozornost.

0 0
možnosti
LU

Nie som ani zďaleka "levičák", a predsa som za postupnú federalizáciu EU.

2 1
možnosti
Foto

Problém je v tom, že EU nemůže fungovat jinak jako federální stát. Volby do europarlamentu po schválení Lisabonské smlouvy udělaly z EU poněkud asymetrický federální stát, který se tak stal faktem, který je nutno respektovat a z něj vycházet.

0 0
možnosti
IB

I38v22o 23B46o22u70š56e

23. 11. 2018 9:12

Já to říkám taky. Tak to asi budu člen staré gardy levičáků......

1 0
možnosti
LU

Podľa autora blogu pána Bábeka, ste levičák. Zmierte sa s tým!!!!:-)

0 0
možnosti