Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Je údělem Čechů prožít v každé generaci dvě totality?

Jak se asi cítili lidé, kteří přežili jednu totalitu, aby si za pár let svobody s hrůzou uvědomili, že už zase žijí v totalitě jiné? Možná, jako my. Jestli jsme po roce 1989 něco nečekali, pak návrat socialismu.

Po sociálních sítích putuje jednoduché srovnání toho, jak bylo tehdy (osmdesátá léta), a jak je dnes. Podle anonymního autora toho bonmotového srovnání to prý tehdy i dnes vypadalo stejně: Musíte si dávat pozor na jazyk, o naší zemi rozhodují někde v cizině, novináři sdělují jen jeden názor, funguje cenzura, občas chybí léky, bourají se památníky, fungují udavači a prezident je komunista. 

Ten výčet je ve svém zjednodušení nepřesný, ale bohužel, až na výjimky, výstižný. Myslím, že si to zaslouží trochu pozornosti a úvah. Jak na tom tedy jsme?

Už zase platí, že si musíme si dávat pozor na jazyk, protože kritika nebo nesouhlas s moderními“ a „pokrokovými“ názory nás může stát pověst, vliv či dokonce i místo. (Své by o tom mohli vyprávět třeba lékaři a vědci, kteří se nechtěli v době covidové smířit se státem šířenými postoji a názory.) Už zase se buduje prostředí obezřetnosti, už zase se šíří autocenzura. A to je hodně špatné, protože právě rozsáhlá autocenzura v politických názorech a společenských postojích je společně se strachem (z něhož autocenzura vyvěrá) nejsilnější zbraní všech, kdo chtějí ovládat společnost. 

Hlavní média opět drží jednotnou linii. Novináři nám radostně sdělují, jak je nám „centrum“ prospěšné. Veřejnoprávní televize a rozhlas se změnily na vládní média a předávají nám jen takové informace, které se hodí politice a ideologii centra. Hlavní zbraní propagandy není to, co nám říkají, ale to, co nám neříkají. 

Nenápadně se vrátila cenzura. Politici, kteří zcela zjevně pracují pro centrum, navenek bojují proti dezinformacím, aby ve skutečnosti za touto zástěrkou zaváděli cenzuru. Paradoxem doby je, že právě ti, kteří nejvíce brojí proti dezinformacím ty dezinformace nejvíce šíří. I to už tady bylo.

Centrum vydává stále nové směrnice a doporučení, jež mají vést k stále silnějšímu dohledu nad vším, co napíšeme, řekneme, nebo, co si myslíme. Centrum a naši progresivní politici se asi poučili z děje filmu Minority Report, kde jsou odhalovány a trestány zločiny ještě před jejich spácháním. Co jiného je předsudečná nenávist, kterou by tak rádi naši politici trestali? 

Udavačství se opět stává podporovanou, oceňovanou a chráněnou profesí. Ovšem ani nacisté, ani komunisté si nedovolili to, co současní progresivisté – vydat zákon na ochranu udavačů. A jako za oněch režimů, i dnes je prý udávání v zájmu společnosti, v zájmu dobra. 

Novým jevem se zdá být obrovská moc a vliv, které získaly politické neziskovky. Jejich činnost a „neformální“ zasahování do politiky a společenského dění se však dají směle srovnat s vlivem a mocí buněk a organizací Komunistické strany Československa za dob socialismu. KSČ také neměla oficiální moc, ale stejně, jako dnes politické neziskovky, hýbala společností. Politické neziskovky, vždy výhradně levicového zaměření, ingerují do škol všech stupňů a indoktrinují děti a mladé lidi svou ideologií. Politické neziskovky vedou nátlakové kampaně proti soukromým firmám, proti většinové společnosti, proti kapitalismu a svobodě. Takže vlastně – nic nového, už je to tady zase. 

O naší zemi se opět rozhoduje v „centru“. To centrum je v zahraničí a diktuje nám zákony, kontroluje naše názory a postoje. Centrum si za dotace (rozuměj, za naše peníze) kupuje loajalitu, dotacemi si zavazuje podnikatele i úředníky, aby drželi krok a hubu.

Starší ročníky si asi za slovo centrum automaticky dosadí slova Moskva nebo Sojuz. Tak ne, dnes je tím centrem Evropská unie. Centrem moci, která nám vládne, jsou Evropská komise, Evropský parlament a německá vláda. Centrum má, stejně jako dříve Kominterna, Sovětský svaz a RVHP, svoji ideologii, svoje politické i ekonomické zájmy, a těm nás potřebuje podřídit. K dosažení svých cílů potřebuje centrum rozvrátit národní státy. Ne všechny, samozřejmě, jen ty malé, neposlušné, zbytečné. Nějaký rozvrat národního státu takovému Německu či Francii jistě nehrozí. A co že je tím cílem, za kterým levicové vedení EU a Německa tak urputně směřuje? Přece federalizace EU! Vytvoření nového, jistě lepšího a humánnějšího Svazu evropských socialistických republik. Nic menšího než impérium. 

A třešnička na dortu – opět máme prezidenta komunistu.

Autor: Radomil Bábek | neděle 17.3.2024 18:15 | karma článku: 37,19 | přečteno: 935x
  • Další články autora

Radomil Bábek

Kam kráčíš, Evropská unie? Doleva, ostře doleva!

Kupředu levá, zpátky ni krok! Slova budovatelské písničky jako meluzína nenápadně víří vzduchem. Už zase ta rudá častuška zní na pozadí dějů.

12.3.2024 v 17:24 | Karma: 36,82 | Přečteno: 1066x | Diskuse| Politika

Radomil Bábek

Česko ve formě? To uvidíme...

Komentář k vystoupení vlády a představení konsolidačního balíčku pod názvem Česko ve fomě. Bude Česko ve formě?

11.5.2023 v 16:00 | Karma: 25,71 | Přečteno: 488x | Diskuse| Politika

Radomil Bábek

Progresivisté všech zemí, spojte se!

Progresivismus je neomarxistický levičácký směr, je to komunismus v novém hávu. A cílem progresivistů není nic menšího než ovládnutí společnosti, nastolení vlády levice a porážka kapitalismu.

5.5.2023 v 10:27 | Karma: 27,72 | Přečteno: 590x | Diskuse| Politika

Radomil Bábek

„Nebudu šetřit, nebudu a nebudu!“ dupnul si ministr financí ČR

Ministr financí pan Stanjura zoufale hledá, kde by do státní kasy dostal nějaké peníze. Nemůžeme se mu divit, jeho hospodaření je neudržitelné a penízky mu utíkají pod rukama. Že by ale šetřil?! To ne, raději zvedne daně.

24.4.2023 v 8:36 | Karma: 47,04 | Přečteno: 8581x | Diskuse| Politika

Radomil Bábek

Česká vláda se zadlužila a koupila 166 ostrovů v Karibiku! Nebo ne?

Je možné za pouhých dvanáct týdnů vytvořit dluh 166 miliard korun? A pokud ano, kam se takové peníze poděly?

19.4.2023 v 17:14 | Karma: 35,96 | Přečteno: 949x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Digitální dovednosti lidí mohou posílit sociální pracovníci, pomůže jim příručka

15. června 2024  10:11

Návod k bezpečnějšímu používání internetu či k elektronickému podávání žádostí o dávky obsahuje...

Ukrajina bojuje i sama se sebou, říká válečná reportérka Darja Stomatová

15. června 2024  9:58

Vysíláme „Na Ukrajině se bojíte o svůj život téměř neustále, ale snažíte se to upozaďovat“, říká v...

Umělá inteligence ohrožuje životní prostředí, míní experti. Někteří věří v přínos

15. června 2024  9:29

Umělá inteligence (AI) může představovat vážnou hrozbu pro životní prostředí kvůli své energetické...

Při požáru bytovky v Praze 9 hasiči evakuovali přes sedmdesát lidí

15. června 2024  9:26

K požáru bytu v ulici Pod Harfou v pražských Vysočanech spěchali krátce před čtvrtou hodinou ranní...

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...

  • Počet článků 99
  • Celková karma 37,19
  • Průměrná čtenost 1544x
Jsem altruista, táta a sedminásobný děda. Jsem také lyžař a vodák. Profesí jsem krizový manažer, stratég, a především podnikatel.
Pro potřeby čtenářů je asi důležitější, že jsem pravicový konzervativec. Svoboda jedince, právo rozhodovat o svém životě a nést za to odpovědnost jsou pro mne nejvyšší hodnotou.
Deset let pracuji pro české podnikání (zdarma), deset let podporuji malé podnikatele a živnostníky (nejen prací, ale i penězi). Před sedmi lety jsem založil Podnikatelské odbory, které dnes mají více než 15 970 členů.
Ohromný tlak, který vyvíjí na společnost EU i levice v USA, jejich ideologicky vedené projekty Green Deal, ESG, CBDC, AML, GDPR, LGBT+, diverzita a inkluze, vedou k likvidaci drobného podnikání, k likvidaci svobody. Proto budu vždy hájit práva a zájmy podnikatelů a živnostníků a všech slabých proti silnému státu.

Moje životní motto: No co, aspoň jsem to zkusil! (kdo uhodne autora, může si dát sklenku)