Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci

Kniha Roberta Kotziana ukazuje pravdu, kterou někteří nevidí nebo nechtějí vidět. Jak "progresivistická hydra"* ohrožuje západní hodnoty a naši svobodu.

Na sklonku léta vyšla v nakladatelství Leda v edici Agora ojedinělá studie o progresivisticky zaměřených neziskových organizacích od Roberta Kotziana Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci.

Autor záměrně odlišuje "politické neziskovky" od standardních neziskových organizací, které se věnují bohulibým účelům, pomáhají nemocným, sdružují zájemce o volnočasové aktivity, dělají charitu. Kniha se věnuje jen neziskovkám, které mají veřejně nepřiznávané politické cíle a soukromoprávní povahu, přesto jsou dotované mimo jiné i z veřejných rozpočtů, tedy našich daní. "Politické neziskovky nepotřebují voliče. Jednají mimo jejich dosah a kontrolu."*

"Cílem je poskytnout čtenáři vhled do světa politických neziskovek, které se neobjevují v hledáčcích protiextremistických útvarů, a přesto jsou pro naši společnost nebezpečím - pro svou nenápadnost možná o to větším,... že plíživě, systematicky rozleptávají západní civilizaci...Budují si image odborných humanitárně, ekologicky apod. zaměřených organizací. Jejich působení je však rozvratné... Jejich cíle směřují proti západnímu způsobu života, proti tržnímu hospodářství, proti národním státům,...nejsou prakticky pod žádnou veřejnou kontrolou."*

"Politické neziskovky usilují o revoluční změny v západních společnostech. Změny, jejichž výsledkem by bylo o mnoho méně bezpečí a mnohem více chudoby. Jejich cílem je destrukce našeho způsobu života, na jehož troskách chtějí vybudovat krásný nový svět... Byla by to však neomarxistická totalita, která je stejně jako klasický marxismus čirým zlem. Je to marxistický boj s kapitalismem, jen převlečený do moderního a líbivého hávu zachraňování planety."*

V kapitole věnované multikulturalistickým politickým neziskovkám autor ukazuje, jak "se podílejí na pašování lidí do Evropy"*. "Je pozoruhodné, že Evropská unie platí politické neziskovky, které v tak zásadní oblasti, jako je imigrační politika, systematicky napadají její členské státy s cílem získat výhody pro imigranty, kteří s sebou přinášejí zvýšení bezpečnostních rizik a civilizační rozvrat."*

Za největší nebezpečí autor považuje "progresivistickou hydru", systém prorůstání neziskovek do veřejného sektoru, škol, politiky a soudnictví, a pronikání zástupců neziskovek jako "nezávislých expertů" do veřejnoprávních médií, ale i k lidskoprávním soudům.

"Politické neziskovky přisáté na veřejné zdroje jsou zlo, které se pod pláštíkem tzv. občanské společnosti a s výraznou podporou médií snaží čím dál úspěšněji prosazovat vlastní politickou agendu, aniž by k tomu měly jakýkoli mandát od voličů,"* říká v předmluvě Václav Klaus a shrnuje tak podstatu celé knihy.

Všechna fakta a tvrzení, na která se autor odvolává, jsou ozdrojována s pečlivostí, která by slušela i habilitační monografii, nicméně svým obsahem kniha takový cíl v dnešním (ne)liberálně (ne)demokratickém prostředí univerzit vylučuje.

Autor však uvádí velké množství příkladů mediálně známých, ale i utajovaných, a jejich zákulisí a financování. Například aktivit, které se týkají Frontexu, Evropského soudu pro lidská práva, multikulturalistické politické neziskovky META, Organizace pro pomoc uprchlíkům, Člověka v tísni, Greenpeace, Amnesty International a dalších, méně známých. Tím se kniha stává čtivou a napínavou i pro běžného čtenáře. A v předvolebním období by měla být téměř povinnou četbou, pokud chceme zachovat naši civilizaci i budoucím generacím.

* Všechny citace jsou z knihy:
KOTZIAN, Robert. Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci. Nakladatelství LEDA, spol. s r.o., 2021. ISBN 978-80-7335-746-7.

Autor: Radka Johnová | úterý 21.9.2021 0:09 | karma článku: 37,42 | přečteno: 1887x
  • Další články autora

Radka Johnová

Kritikou neprávem přehlédnuté Češtinářky

"Žádný život není bez hrubky" uvádí nakladatelská anotace román Češtinářky Veroniky Valíkové nejen o současném školství. Psávala jsem tady recenze na nové knihy, o kterých jsem si myslela, že by neměly zapadnout.

4.4.2024 v 0:02 | Karma: 22,74 | Přečteno: 546x | Diskuse | Kultura

Radka Johnová

Megahrozby

"Tíhneme k opakování stejných chyb." "Nikdo by neměl předstírat, že zná odpověď na tak složitý problém, jako je řízení hospodářské politiky", říká Nouriel Roubini, autor, jehož kritici posměšně nazývali "pan Katastrofa".

8.10.2023 v 18:48 | Karma: 8,28 | Přečteno: 174x | Diskuse | Společnost

Radka Johnová

Poručíme větru a dešti? Cílkova pravda o klimatu

Pravda o počasí, klimatu a jeho společenských dopadech, nejen na území Česka. Odborná kapacita a mediální hvězda dr. Václav Cílek v hlavní roli na křtu této knihy. Jak souvisejí nepokoje a revoluce s klimatem? Kde jsme my?

10.7.2023 v 13:19 | Karma: 24,68 | Přečteno: 741x | Diskuse | Společnost

Radka Johnová

Jak ztratit svobodu

Letos to bude tři čtvrtě století, kdy naši předci ztratili svobodu v "demokratickém" únorovém puči. Poučíme se z historie?

26.1.2023 v 12:42 | Karma: 25,89 | Přečteno: 815x | Diskuse | Společnost

Radka Johnová

Quo vadis vysoké školství

Kam to spěje? Glosa o úrovni akademického vzdělávání. Vysoká škola nebo vyšší učňák? Kritické myšlení, informační gramotnost a dezinformace.

9.1.2023 v 0:01 | Karma: 26,02 | Přečteno: 656x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Na Česko se opět ženou vydatné deště, hrozí bouřky i rozvodnění řek

13. července 2024  11:10

Od sobotního večera do nedělního brzkého rána platí výstraha před silnými dešti, místy také...

Nepodlehneme tlaku USA, posílíme vztahy s Čínou a Ruskem, slíbil íránský prezident

13. července 2024  10:51

Nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján zdůraznil, že Írán odmítá podléhat nátlaku ze strany...

Přichází motorista 007, Boris Šťastný. Do politiky se vrací Klausův muž

13. července 2024  10:28

Do vysoké české politiky se v barvách strany Motoristé sobě pokouší vrátit lékař a manažer Boris...

Zaplavená dálnice, evakuovaný tábor. Hasiči měli pernou noc kvůli bouřkám

13. července 2024  7:12,  aktualizováno  10:19

Hasiči v pátek vyjeli k 1 200 případům souvisejícím s bouřkami. Nejvíce jich měli na Vysočině a v...

  • Počet článků 42
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1221x
Radka Johnová (1958) absolvovala VŠE v Praze (Ing., PhD.) Profesně se věnuje art marketingu, pracovala v umělecké a reklamní agentuře, učila na ČVUT, přednášela na VŠE, FF UK a na řadě zahraničních univerzit. Nyní v důchodu.
Sleduje politiku a (právě proto) nikdy nebyla členkou žádné politické strany. Zastánkyně absolutní svobody projevu. Krátké glosy na síti X (dříve Twitter): @radkajo.
Je patriot Prahy 6. Mezi její koníčky patří kultura, poznávací cestování, četba, plavání, tenis a lyže. Píše, když ji něco naštve (to většinou) nebo nadchne (knihy). Recenze publikuje na Kultura21.cz, některé úvahy na blogosvet.cz.
Kontakt: rsj@seznam.cz

Seznam rubrik