Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci

Kniha Roberta Kotziana ukazuje pravdu, kterou někteří nevidí nebo nechtějí vidět. Jak "progresivistická hydra"* ohrožuje západní hodnoty a naši svobodu.

Na sklonku léta vyšla v nakladatelství Leda v edici Agora ojedinělá studie o progresivisticky zaměřených neziskových organizacích od Roberta Kotziana Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci.

Autor záměrně odlišuje "politické neziskovky" od standardních neziskových organizací, které se věnují bohulibým účelům, pomáhají nemocným, sdružují zájemce o volnočasové aktivity, dělají charitu. Kniha se věnuje jen neziskovkám, které mají veřejně nepřiznávané politické cíle a soukromoprávní povahu, přesto jsou dotované mimo jiné i z veřejných rozpočtů, tedy našich daní. "Politické neziskovky nepotřebují voliče. Jednají mimo jejich dosah a kontrolu."*

"Cílem je poskytnout čtenáři vhled do světa politických neziskovek, které se neobjevují v hledáčcích protiextremistických útvarů, a přesto jsou pro naši společnost nebezpečím - pro svou nenápadnost možná o to větším,... že plíživě, systematicky rozleptávají západní civilizaci...Budují si image odborných humanitárně, ekologicky apod. zaměřených organizací. Jejich působení je však rozvratné... Jejich cíle směřují proti západnímu způsobu života, proti tržnímu hospodářství, proti národním státům,...nejsou prakticky pod žádnou veřejnou kontrolou."*

"Politické neziskovky usilují o revoluční změny v západních společnostech. Změny, jejichž výsledkem by bylo o mnoho méně bezpečí a mnohem více chudoby. Jejich cílem je destrukce našeho způsobu života, na jehož troskách chtějí vybudovat krásný nový svět... Byla by to však neomarxistická totalita, která je stejně jako klasický marxismus čirým zlem. Je to marxistický boj s kapitalismem, jen převlečený do moderního a líbivého hávu zachraňování planety."*

V kapitole věnované multikulturalistickým politickým neziskovkám autor ukazuje, jak "se podílejí na pašování lidí do Evropy"*. "Je pozoruhodné, že Evropská unie platí politické neziskovky, které v tak zásadní oblasti, jako je imigrační politika, systematicky napadají její členské státy s cílem získat výhody pro imigranty, kteří s sebou přinášejí zvýšení bezpečnostních rizik a civilizační rozvrat."*

Za největší nebezpečí autor považuje "progresivistickou hydru", systém prorůstání neziskovek do veřejného sektoru, škol, politiky a soudnictví, a pronikání zástupců neziskovek jako "nezávislých expertů" do veřejnoprávních médií, ale i k lidskoprávním soudům.

"Politické neziskovky přisáté na veřejné zdroje jsou zlo, které se pod pláštíkem tzv. občanské společnosti a s výraznou podporou médií snaží čím dál úspěšněji prosazovat vlastní politickou agendu, aniž by k tomu měly jakýkoli mandát od voličů,"* říká v předmluvě Václav Klaus a shrnuje tak podstatu celé knihy.

Všechna fakta a tvrzení, na která se autor odvolává, jsou ozdrojována s pečlivostí, která by slušela i habilitační monografii, nicméně svým obsahem kniha takový cíl v dnešním (ne)liberálně (ne)demokratickém prostředí univerzit vylučuje.

Autor však uvádí velké množství příkladů mediálně známých, ale i utajovaných, a jejich zákulisí a financování. Například aktivit, které se týkají Frontexu, Evropského soudu pro lidská práva, multikulturalistické politické neziskovky META, Organizace pro pomoc uprchlíkům, Člověka v tísni, Greenpeace, Amnesty International a dalších, méně známých. Tím se kniha stává čtivou a napínavou i pro běžného čtenáře. A v předvolebním období by měla být téměř povinnou četbou, pokud chceme zachovat naši civilizaci i budoucím generacím.

* Všechny citace jsou z knihy:
KOTZIAN, Robert. Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci. Nakladatelství LEDA, spol. s r.o., 2021. ISBN 978-80-7335-746-7.

Autor: Radka Johnová | úterý 21.9.2021 0:09 | karma článku: 37,42 | přečteno: 1916x
  • Další články autora

Radka Johnová

Kritikou neprávem přehlédnuté Češtinářky

"Žádný život není bez hrubky" uvádí nakladatelská anotace román Češtinářky Veroniky Valíkové nejen o současném školství. Psávala jsem tady recenze na nové knihy, o kterých jsem si myslela, že by neměly zapadnout.

4.4.2024 v 0:02 | Karma: 22,74 | Přečteno: 546x | Diskuse | Kultura

Radka Johnová

Megahrozby

"Tíhneme k opakování stejných chyb." "Nikdo by neměl předstírat, že zná odpověď na tak složitý problém, jako je řízení hospodářské politiky", říká Nouriel Roubini, autor, jehož kritici posměšně nazývali "pan Katastrofa".

8.10.2023 v 18:48 | Karma: 8,28 | Přečteno: 174x | Diskuse | Společnost

Radka Johnová

Poručíme větru a dešti? Cílkova pravda o klimatu

Pravda o počasí, klimatu a jeho společenských dopadech, nejen na území Česka. Odborná kapacita a mediální hvězda dr. Václav Cílek v hlavní roli na křtu této knihy. Jak souvisejí nepokoje a revoluce s klimatem? Kde jsme my?

10.7.2023 v 13:19 | Karma: 24,68 | Přečteno: 744x | Diskuse | Společnost

Radka Johnová

Jak ztratit svobodu

Letos to bude tři čtvrtě století, kdy naši předci ztratili svobodu v "demokratickém" únorovém puči. Poučíme se z historie?

26.1.2023 v 12:42 | Karma: 25,89 | Přečteno: 815x | Diskuse | Společnost

Radka Johnová

Quo vadis vysoké školství

Kam to spěje? Glosa o úrovni akademického vzdělávání. Vysoká škola nebo vyšší učňák? Kritické myšlení, informační gramotnost a dezinformace.

9.1.2023 v 0:01 | Karma: 26,02 | Přečteno: 657x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Bidenův konec přinesl rekordní peníze. Demokratům se hlásí noví sponzoři

22. července 2024  6:26

Nejúspěšnější den v tomto volebním cyklu co se týká shánění peněz na prezidentskou kampaň....

Mallorca není na prodej! Proti turistům vyšly do ulic desítky tisíc lidí

22. července 2024  6:15

Desetitisíce obyvatel španělského ostrova Mallorca demonstrovaly v neděli večer proti masové...

Čekám do chvíle, až když je přímo nade mnou. Jsem trochu blázen, líčí lovec bouřek

22. července 2024  6:01

Fotograf Lukáš Gallo jezdí po jižních Čechách a loví se svým aparátem bouřky. Podařilo se mu...

Jih Brna mění tvář, dostane modernější střih. Starousedlíci ale vzdorují

22. července 2024  5:25

Investoři chystají na území Brna-jih velké projekty. Přinesou stovky bytů a ještě vyšší počty...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 42
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1222x
Radka Johnová (1958) absolvovala VŠE v Praze (Ing., PhD.) Profesně se věnuje art marketingu, pracovala v umělecké a reklamní agentuře, učila na ČVUT, přednášela na VŠE, FF UK a na řadě zahraničních univerzit. Nyní v důchodu.
Sleduje politiku a (právě proto) nikdy nebyla členkou žádné politické strany. Zastánkyně absolutní svobody projevu. Krátké glosy na síti X (dříve Twitter): @radkajo.
Je patriot Prahy 6. Mezi její koníčky patří kultura, poznávací cestování, četba, plavání, tenis a lyže. Píše, když ji něco naštve (to většinou) nebo nadchne (knihy). Recenze publikuje na Kultura21.cz, některé úvahy na blogosvet.cz.
Kontakt: rsj@seznam.cz

Seznam rubrik