Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AT

Vy tady zcela bezostyšně tvrdíte, že diskuze ovládl "jediný správný názor"??

Tak tenhle výrok aspiruje na fór týdne ;-D

2 1
možnosti
Foto

1. Měla jsem na mysli diskusní platformu jednoho nejmenovaného velkého vyhledávacího portálu používaného pro více médií.

2. "Jediný" nebo "správný" ???

2 0
možnosti
Foto

Dokud lze psát o nesvobodě, tak nesvobodní nejsme.

3 1
možnosti
Foto

Na jednu stranu máte pravdu. Ale já si taky pamatuju, jak mi rodiče vyprávěli, že před 25/2/1948 odjeli ve svobodné zemi na hory, a když se po týdnu vraceli, tak se po příjezdu ptali "co se to v té Praze děje" (pro mladší: nebyl internet) a dostalo se jim odpovědi: "Proboha, držte hubu, nebo vás zavřou." Takže je možná dobré upozorňovat na všechna omezování, aby se něco podobného už nikdy nemohlo opakovat.

3 0
možnosti
Foto

Orwell? Dávno překonán. Jednak, stále platí to, co popsali bří Čapkové v jejich ,,Ze života hmyzu". A dnes jsme již až tak daleko, jak to popisoval např. S.Lem:-)

0 0
možnosti
AM

A24d23a51m 94M26a43l84ý

20. 6. 2022 8:13

Ano západ má svou politickou korektnost.

Není to pěkné. Je to nemoc.:-(

Ovšem režimy v Rusku, v Číně i jinde již Orwellovskou fikci proměnili v realitu.:-/

Přesto směrem k východu někteří kritici naší nesvobody toužebně a obdivně hledí 8-o

1 0
možnosti
Foto

Západ má, ale u nás se té politické korektnosti daří mnohem lépe. :-)

0 0
možnosti
LV

Úžasné, kolik energie jste schopna vložit do svobodně zveřejněného textu o tom, že nemáte možnost svobodně prezentovat svůj názor. Kolik úsilí Vás stojí budování glorioly disidenta, a nikdo to ani malým banem neocení. Zatracená Orwellovská doba...

6 4
možnosti
EH

Máte pravdu, zdržuje to od demonstrací za demokracii, kterou nikdo neohrožuje. :-) Viz milión chvilek a Babiš.

2 1
možnosti
PK

Jo, jo pan O. byl jeden z geniálních antiutopistů , mj pravil....“Jestliže svoboda něco vůbec znamená, je to právo říct lidem, co nechtějí slyšet.“ a lid na to stále není připravený viz třeba zdejší reakce na diskusní příspěvky, kteréžto nejdou z mainstreamem.

A někdo moudrý napsal i toto velmi aktuální k dnešnímu stavu: „Chtěli jsme na Západ. To se povedlo. Tehdejší západní svobodu a demokracii socialistický tábor infikoval a dnes se potácíme v něčem, co má něco málo ze Západu, něco víc ze socialismu a stále více z diktatury orwellovského typu. Tedy, jak ukazuje Orwellova Farma zvířat, dobrého hospodáře nám je třeba. Pak nikdo po revolučních řešeních nebude bažit.

Je na obzoru někdo takový? Velmi se obávám, že nikoliv a dnešní (ne)konání stávajícího establishmentu to jen potvrzuje.

5 1
možnosti
Foto

Máte pravdu. Jak Vás čtu, tak se sám potácíte stále víc a víc. Ty relikty socialismu tu šíří lidé jak Vy, paní autorka a další, jmenovat netřeba. Rv

0 1
možnosti
  • Počet článků 42
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1222x
Radka Johnová (1958) absolvovala VŠE v Praze (Ing., PhD.) Profesně se věnuje art marketingu, pracovala v umělecké a reklamní agentuře, učila na ČVUT, přednášela na VŠE, FF UK a na řadě zahraničních univerzit. Nyní v důchodu.
Sleduje politiku a (právě proto) nikdy nebyla členkou žádné politické strany. Zastánkyně absolutní svobody projevu. Krátké glosy na síti X (dříve Twitter): @radkajo.
Je patriot Prahy 6. Mezi její koníčky patří kultura, poznávací cestování, četba, plavání, tenis a lyže. Píše, když ji něco naštve (to většinou) nebo nadchne (knihy). Recenze publikuje na Kultura21.cz, některé úvahy na blogosvet.cz.
Kontakt: rsj@seznam.cz

Seznam rubrik