Veolia a "megapodvod s vodou"

Od roku 2004 zaplatili obyvatelé ze Zlínska ve vodném a stočném Veolii přibližně 600 mil. korun zisků, zatímco městy vlastněná společnost Vak Zlín utržila za stejnou dobu zisk pouhých 63 mil. korun. Tento „geniální model“, byl do Vaku Zlín zaveden protiprávně a pokud se to lidé nedoví, má pokračovat dalších 20 let!

Reportáž „Megapodvod s vodou?“[1] odvysílaná ČT 2 v pořadu Nedej se, je objektivní a je první pravdivou reportáží ČT o tom, jaký pokoutný systém se zavádí do vodáren po celé ČR. Na ověřitelných informacích vysvětluje nevýhodnost systému, kdy českou vodu na českých trubkách prodává lidem zahraniční koncern, jehož jedinou prioritou je zisk.

Bývalý ředitel Vodovodů a kanalizace Zlín (Vak Zlín), pracujícího po vyvedení zisků z Vaku Zlín, pro fr. koncern Veolia zaslal Radě ČT "stížnost" na tuto reportáž. Reaguji na ni.

Nevýhodnost smluv s koncerny konstatoval např. pan Gazdík (STAN) a den po reportáži i Rada města Zlína[2] (STAN a ANO). Také dle názoru soudů, byl tento model instalován do Vak Zlín pokoutně a protiprávně. Okolní vodárny v rukách měst a obcí ve Zlínském kraji navíc dokazují, že Češi si umí svou vodu prodávat sami a Francouze, ani jiné cizince, k tomu nepotřebují.

Je s podivem, že akcionáři z řad měst mající více než 51% podíl ve společnosti Vak Zlín mají názor, že smlouvy s Veolií jsou nevýhodné a představenstvo Vaku Zlín (delegované hlavním akcionářem městem Zlín) se odvolává vůči rozsudku soudu, který tyto nevýhodné smlouvy ruší a vrací prodej vody i všechny požitky a rozhodovací práva městům  a obcím. Způsobené škody Vaku Zlín dosahují stovek miliónů korun, což konstatovala také Rada města Zlín. Vedení Vaku Zlín se tak odvolává proti rozsudku, který vede k náhradě škod způsobených společnosti Vak Zlín (90% vlastněné městy a obcemi) a náhradě škod brání!

Nejspíš jsou v zákulisí jiné zájmy než zájmy vodárny, měst a obcí a občanů. Čí? Nejspíš koncernu, protože ten jediný na nevýhodném modelu profituje. Pak je dobře, že se lidé díky ČT pravdu dozví, jinak náprava nepřijde. I tuto skutečnost dokládá lidem reportáž Megapodvod s vodou.

Konečné rozhodnutí soudů vrací prodej vody a tím zisky z vody zpět do rukou měst a obcí. To se nelíbí koncernu, který inkasuje z vody obrovské zisky ani jeho pomahačům, které zaměstnává. Stejně jako se jim nelíbí, že jsou veřejně přístupné důkazy o protiprávnosti procesu vyvedení prodeje vody na fr. koncern:

www.pravdaovode.cz/zlin

Vysvětlují totiž, proč mají lidé na Zlínsku nejdražší cenu vody ve Zlínském kraji, proč nečerpáte dotace z EU, kolik zisků z vody platí lidé fr. koncernu Veolia a jaké škody společnosti Vak Zlín vznikly. Vedení města Zlína dnes hovoří o stamiliónech[3]. Vysvětlují a dokládají, jak někteří „politici“ jednají na úkor lidí a ve prospěch koncernu!

Nechci být otrokem koncernů ve vlastní zemi. Proto jsem se proti tomu postavil a přes soudy bráním sebe, vodárny, zdravý rozum a lidi. Bez ohledu na zastrašování, vyhrožování, útoky a hanopisy věřím, že se podaří dovolat se spravedlnosti a nápravy ve prospěch lidí a měst.

Níže si můžete stáhnout celou mou reakci zaslanou Radě ČT na "stížnost" Veolie i to, kdo vlastně instaloval Veolií na Zlínsku. Budete překvapeni, pokud si myslíte, že města a obce, či politici.

[1]https://youtu.be/iOaK37oYaMg[2][3]

Zde je má reakce zaslaná  Radě ČT, aby věděla, že se nemá bát a nemá se nechat zastrašit. O čem byla reportáž v číslech a kdo instaloval Veolii do poziice prodejce vody ve Zlíně?

Autor: Radek Novotný | středa 29.4.2015 6:27 | karma článku: 25,02 | přečteno: 1206x